Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is volt már úgy hogy...

Más is volt már úgy hogy rátört hogy a gyerekének csak mellette szabad lennie, és tudni akart minden mozdulatáról?

Figyelt kérdés
Alapból eléggé ragaszkodom a fiamhoz, szinte mindig velem van, de nem betegesen. Jártam vásárolni nélküle, nyugodtan több órára is rábíztam a nagyszülőkre. Vasárnaponként egy egész napot tölt velük. De most nem tudom miért kezdek bekattani. Lassan hét hónapos kismama vagyok, és egyszerűen attól sírnom kell ha tíz percig nincs velem. Probálok higgadt maradni, és nyugodt mert tudom hogy ez nem normális. Csak nem értem mi ütött belém. Miért kezdtem el ennyire kötödni és ragaszkodni hozzá, és miért esik olyan rosszul ha nincs mellettem, nem látom? A terhességi hormonok teszik, vagy kezdek bekattani? Túl leszek ezen? Mégse telepedhetek rá a gyerekemre, és nem sajátíthatom ki. De akkor mégis hogyan küzdjek ezek ellen az idegesítő érzések ellen.
2013. aug. 23. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de ez nem normális dolog. Tönkreteszed, megfojtod a gyerekedet így. És magadnak sem teszel vele jót.
2013. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, erre már én is rá jöttem. Pont ezért szeretnék tanácsokat kérni, és probálok változtatni vissza fogni magam. Igazából azóta van ez mióta pár hónapja korházba került egy ferőzés miatt. S ezen nem nagyon tudok túl lépni. Azóta túl féltem. De nagyon igyekszem vissza fogni magam. Természetesen ha nem sikerül ezeken túl lépni tudom mit kell tennem. Szakszerű segítséget kérek.
2013. aug. 23. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a hormonok miatt van!!

Tök normálos dolog egyébként is,ha hiányzik a gyereke egy anyának!! De most komolyan,veled van egész nap,ha valami problémája van hozzád fordul és sorolhatnám még!!:)

Kislányom 17 hónapos,nagyon anyás! De,ha az apja vagy a nagyszülők elviszik egy pár órára,szinte megbolondulok úgy hiányzik a jelenléte! Már nagyon hozzászoktam a jelenlétéhez is hiányzik! Ez normális dolog!! :)

2013. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem részben azért lehet, mert jönni fog a tesó és te már tudod, hogy nem sokáig lesztek "kettesben" és ezt ki szeretnéd használni. Aztán ha jön a következő baba, akkor vele is kell majd foglalkozni és ez meg fogja változtatni a viszonyokat. Lehet, hogy ettől tartasz?

Igen, a rátelepedés nem túl jó, de ha tisztában vagy vele, akkor biztosan sikerül egészséges mederben tartani.

2013. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem és köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 23. 13:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos rossz a lalkiismereted, amiért a másik gyereket is szeretni fogod/szereted és tudod, hogy meg kell majd osztanod magad a két gyerek közöt. A sírás egyértelműen a hormonomktól van :) Tudatosítsd magadban, hogy a kisfiadnak testvére lesz és ez jó neki, ettől jobb lesz az élete (hosszú távon legalábbis) nem pedig rosszabb.
2013. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!