Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy anya mondhat olyat a...

Egy anya mondhat olyat a 3,5éves gyerekének haragból ha már kihozta a sodrából, hogy nem szereti?

Figyelt kérdés
Vagy az ilyen már bolond?
2013. márc. 26. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem mondhat ilyet.

Nem bolondnak nevezném, hanem olyannak, akinek már nyilván tönkre mentek az idegei - legalábbis ha tényleg azért mondja, mert elveszítette a türelmét. Sürgősen változtatnia kell a dolgokon, elsősorban önmagán, ha kell, szakember segítségével.

2013. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ahhoz nagyon el kell, hogy szakadjon a cérna

ráadásul ezzel egy nagy törést okoz a gyereknél.


sos-ban kérjen segítséget az ilyen anya, elsősorban a családjától (ha tud), de akár szakembertől is.

2013. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom számomra kizárt pedig én is voltam már kiborulva kiakadva mikor azt hittem sose lesz jobb stb. de ezt ki nem ejtettem volna a számon ez annyira végletes és kitörölhetetlen vhogy. Persze lehet hogy szerencsés esetben nem emlékszik majd rá az a 3.5 éves...
2013. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem gondolta komolyan, nem kell szakember, se segItség. Láttam rosszabb reagálást is. A gyerek érzi, hogy szereti, máskor találjon ki mást, mert nem szép ilyet mondani, de nem hiszem, hogy bolond.
2013. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a legrosszabb amit dühében mondhat egy anya,komoly lelki problémát is okozhat vele(az anya a legbiztosabb pont egy ekkora gyerek életében)Ha a düh nem lenne néha gyorsabb az anyukáknál,biztosan meggondolná akinek csúszott már ki ilyen a száján.Ha nálam elpattan a húr,azt szoktam mondani,hogy most nagyon mérges vagyok,ezért meg ezért,vagy nagyon szomorú ezért meg ezért... [link]
2013. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondhatja, hogy ezt és ezt a viselkedést tőled nem szeretem, de azt, hogy a gyereket nem szereti, szerintem nem kellene, hogy mondja. Már csak azért sem, mert biztos vagyok benne, hogy nem gondolta komolyan! Amúgy, ilyen esetben nem szégyen bocsánatot kérni a gyerektől és megbeszélni a dolgot. A szülők saját példájukon keresztül nevelhetnek a leghatékonyabban, "ha anya azt mondja nekem, ha rossz vagyok, hogy nem szeret, majd én is ezt mondom neki, ha szerintem Anya rossz..."
2013. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem bolond, de segítségre szorul...nem gyógyszerre gondolok, hanem hogy vki tehermentesítse, illetve ahogy az előző írta, megtanulja kezelni a dühét, és ne azt mondja, hogy nem szeretlek, mert ez nem igaz, legalábbis remélem, hanem csak annyit, hogy állati dühös vagyok, ezért, és ezért...


Igaz, hogy egy gyerek az anya viselkedéséből érzi ha amúgy szereti, de azért nem jó ezt mondani, nagyon ártalmas sztem...a gyerek bizalmát teszi kockára, és elindulhat egy lavina...

2013. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehetséges, hogy problémát jelent. Nálam az ilyenek csupán lelki edzettséget okoztak
2013. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!