Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell szállítani egy...

Hogyan kell szállítani egy három évesnél idősebb gyereket az autóban, ha nem tudom rögzíteni a gyerekülést?

Figyelt kérdés
15-36 kg-os lenne a megfelelő,de három pontos biztonsági öv kellene hozzá a kocsiba,de csak sima biztonsági öv van. Nem az én autóm,csak bérelném egy utazásra, ezért az autó átalakítása szóba sem jöhet és gyereküléssel ellátott kocsi sem bérelhető a közelben. Akkor hogy utaztassam gyermekem? Három rendőr ismerősöm is csak vitatkozik az ügyben. Az egyik szerint egyáltalán nem szállítható a gyerek míg 135 cm nem lesz, a másik szerint vihetem a hátsó ülésen simán az autó övével bekötve, ha ülésmagasítót veszek, a harmadik szerint az első ülésre lehet szerelni a gyerekülést. Akkor most mi van? Tapasztalatokat várok,mert azért elég érdekes,hogy rendőrök se tudnak egyértelmű választ nyújtani!
2013. aug. 24. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ülés magasíto kell es hatra kell bekötni.
2013. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha elmúlt 3 éves a gyerek, van már 15 kg és a biztonsági övvel biztonságosan be lehet kapcsolni, tehát nem a nyakán megy át az öv, akkor ülésmagasítóban utazhat hátul.

Az első ülésen csak is úgy utazhat gyerek az ülésben, ha az a menetiránynak háttal van bekötve. Hát egy 3 évesnél idősebb gyereket meg sűrűn nem kötsz úgy be, úgyhogy ez biztos kilőve.

De úgy, hogy nincs rögzítve a gyerekülés, úgy meg szintén tilos és az hagyján, hogy büntetik, iszonyúan balesetveszélyes!!!

2013. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kresz elég egyértelműen kimondja, hogy előre nem köthető és nincs olyan része, hogy kivéve ha nincs hátul öv, tehát nem lehet.

(ettől függetlenül nekem ha a kisteherautóval kell mennem ami ugye csak 2 üléses, akkor bekötöm előre a gyereket mert nincs más megoldás).


azt is kimondja, hogy ha nincs hátul öv, akkor nem kell gyerekülés a 3 évnél idősebb gyereknek, vagyis csak 3 évnél idősebbet lehet szállítani.


őszintén én inkább az anyós ülésre kötném be gyerekülésbe mint hátra ülés nélkül...

amúgy pont a napokban láttam egy trabit amiben volt gyerekülés, spaniferrel rögzítették hátra :)


amúgy önmagában a tény, hogy felétek csak olyan autót lehet bérelni amiben nincs hátul öv, felháborító, legalábbis számomra. mint ha a 80 években élnétek :S

2013. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit takar a "sima" biztonsági öv?? Csak mert ma az autók nagyrészében 3 pontos biztonsági öv van.

Milyen autóról van szó?

2013. aug. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

gondolom elöl van három ppntos biztonsági öv,oda bekötheted a gyerekülést,feltéve ha nincs légzsák vagy ki lehet kapcsolni

milyen auót ez,hogy hátul nincs három pontos öv benne?

2013. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom olyan biztonsági öv van az autóban, amivel csak a has alatt lehet magát bekötnie az embernek, tehát a mellkasát nem fogja semmi.
2013. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!