Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom majdnem "elhagyta" a...

A párom majdnem "elhagyta" a 3 éves kislányunkat egy bevásárlóközpont boltjában. Hogyan lehet ezen túl lépni?

Figyelt kérdés
Egy hatalmas területű boltban volt, ahol rengeteg ember volt, szerencsére végül meglett, de teljesen pánikba estem. Azóta rettegek, hogy mi lesz ha elveszik és úgy gondolom csak mellettem van biztonságban. Tudom, hogy ez nem normális, de hogyan tegyem túl magam? Mással is megtörténik ilyen és én reagálom túl?
2013. aug. 25. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én anyuka vagyok, az enyém is tűnt el úgy, hogy ketten voltunk és elvileg figyeltünk (illetve ott a gyerek nem is tűnt el, csak bénáztunk). A tesómék nagyon felelősségteljesek, mégis a gyerkőc elkeveredett egy bevásárlóközpontban kb 10 percre. Ők is ketten voltak épp. Nagyon kell rájuk figyelni, de sajnos előfordul, főleg ha sokan vannak. Persze kérdés, hogy általában felelősségteljes-e a párod, figyel-e a gyerekre, ha igen, akkor tanulni kell az esetből és ennyi. Veled is előfordulhat.

Én amíg nem lettek nagyobbak és már van saját mobiljuk addig rendezvényekre felcimkéztem őket kidup karkötővel, ki voltak oktatva, hogy mit kell csinálni, hogyan kérjenek segítséget, kivel állhatnak szóba, kivel nem.

2013. aug. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Nyugi! Nem egyedi eset.Hallottam már olyanról is hogy valaki elment a gyerekért az oviba de elfelejtette hazavinni.És majd este amikor a felesége hazaért vette észre hogy nincs a gyerek.Hosszú telefonálgatás után kiderült,az egyik óvónő vitte haza mert be kellett zárni az ovit,a szülők meg nem vették fel a telefont. :DDD

Azt ajánlom,egy ideig ne bízd a kislányt rá csak otthon. :) Hidd el,majd rutinosabbak lesztek.Normális hogy a férfiak szétszórtak és a nők meg aggódóak. :)

2013. aug. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Multkor a fiam elkezdett viragot locsolni az apjaval bent. Nem lattam rajuk abbol a gelysegbol ahol ultem. Par perc mulva jon a ferjem oda ahol voltam locsolja a viragokat egyszer csak feltunt h hoppa hol a pici? A ferjem valasza az volt hogy azthittem idejott hozzad..bejarati ajto nyitvs..nezek ki az ablakon ahol latom a szommszed neni gyozkodi a 2 es fel eves fiam h jojjon vissza. Neni elmondasa alapjan a 2 es fel eves fiam megallt az uttest elott. Korbe nezett es ugy ment at.. persze leorditottam a ferjem hajat mert tavaj nyaron ugyanezt eljatszotta..par hetig nem engedtem el oket kettesben..mar tul vunk rajta de nagyon haragszom meg mindig ha eszembe jut.
2013. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, sajnos tényleg bárkivel előfordulhat, a legjobb szándéka ellenére is :(

A párod is felfogta, hogy mi történhetett volna vagy lazán kezelte a dolgot? Mert ha az előbbi, akkor szerintem ezentúl sokkal jobban fog figyelni rá, de ha az utóbbi, akkor elég gáz...


Mi is már pici koruktól tanítjuk a gyerekeknek a neveket, a címüket, a nagynak már a telefonszámot is és zsúfolt helyekre mindig rájuk adom az infoszalagot ( [link] is, mert tényleg sosem lehet tudni.

2013. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a párommal volt egy parkoló garázsban és kiszaladt egy autó elé a gyerek,az autó megállt,kb 2 mm re a gyerek elött,a srác utána még fél óráig nem tudott elmenni,gondolom remegett mint a kocsonya.én nem voltam ott de amikor elmondta párom,a szívem ált meg.nem kiabáltam nem ordítottam,de oltári feszült voltam.csak mondtam mennyire kell rájuk figyelni és legyen nagyon ovatos,inkább ezerszer feleslegesen.de sokáig nagyon sokáig nem mertem rá bizi egyedül.akartam én de mindig beugrott az autós jelenet.féltem,rettegtem.de aztán ahogy múlt az idő úgy ujra kezdtem rá bízni nem tudatosan csak úgy magától mint eddig,viszont nyomatékosan kihangsúlyozva a gyereket tartsd magad mellett,fog a kezét,nézz rá folyamatosa stb.pontosan tudom,hogy őt is nagyon megviselte,hisz az apja.tanult belőle.
2013. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi a tesómmal elhagytuk az ő kisfiát, aki akkor volt kb 2 éves. Egy üzletben voltunk, nagy hosszú sorok között mászkáltunk, álltunk egy sorban a gyerek középen kettőnk között, én elindultam jobbra a tesóm balra én azt gondoltam, hogy a tesóm kezét fogja a gyerek, mivel nem az enyémet fogta, a tesóm ugyanezt gondolta, szépne végigsétáltunk a soron, aztán ki ki elkanyarodott teljes nyugalommal. 20 perc múlva összefutottunk, látjuk sehol a gyerek, bennem a vér megállt, a tesóm majdnem elájult, de meglett szerencsére! Egyszerűen otthagytuk szegényt.-) A kisebbik fia egy nagyáruházban szökött meg. Elszaladt, elbújt nem találtuk, hangos bemondóban bemondták, hogy aki látja azonnak szóljon, bezárták a biztonsági őrök a mozgóajtókat, lezárták a pénztáraknál a kimenő "forgalmat", aztán kis idő múlva a zöldséges részlegből telefonáltak, hogy ott ül a gyerek a dinnyés kaloda mögött, és alufóliába csomagolja a dinnyéket.

Szóval előfordult már ez mással is, nem csak veletek:-)))

2013. aug. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!