Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2hónap távollét két kisgyermek...

2hónap távollét két kisgyermek mellől hatással lehet rájuk a későbbiekben?

Figyelt kérdés
7 éve csak a gyerekeimnek élek (7 és 3,5 évesek), most bejött egy remek álláslehetőség, de 2 hónapot a fővárosban kell töltenem a cégnél. A gyerekek kezdik a sulit és az ovit és pont most nem lehetek velük, amikor nekik is nehéz lesz. Hétvégére persze jövök haza, a család támogat, a férjem gondoskodó jó apa és ott vannak a mamák is. Érzékeny gyerekek, soha nem voltam tőlük távol max. egy éjszakát. Szerintetek lehet ez rossz hatással rájuk, hogy anya nem lesz velük ezekben a nehéz hetekben? Jól döntöttem?

2013. aug. 26. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
szeritnem lehet, de elég nagyok már ülj le velük megbeszélni, ök hogy reagálnak rá, ha nagyon kiakadnak, ellenkeznek én nem vállalnám el.
2013. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig sosem voltak tőled távol, akkor igen, lehet hogy megviseli őket.


De előbb-utóbb úgyis el kéne kezdeni a leválasztást, itt a remek alkalom. Ha nem teszed, előbb-utóbb nekik is fogod majd mondogatni, hogy "eddig csak neke

tek éltem, minden jó álláslehetőséget kihagytam".

2013. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha hétvégenként látnak, ráadásul belföldön maradsz, azért szerintem nem a világvége, bár lelkileg biztos zűrösebb időszak lesz, nem hiszem, hogy maradandó sérelmeket vagy változást okozna. Nekem anyukám volt sok hónapot kórházban az öcsémmel terhesen, amikor még kisgyerek voltam - ennek ellenére nagyon jó a kapcsolatunk és ez az idő eltörpül a többi, szeretetben együtt töltött év mellett.
2013. aug. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most 40 éves vagyok, de máig emlékszem rá, hogy amikor kb. ovis korú voltam, és anyukám csak szimplán későn ért haza, nekem mennyire hiányzott, pedig nagyon sokan vettek körül. Egy udvarban lakott az egész család, nagypapa, nagynéni, unokatesó, apukám, bátyám, de mégis sokszor előjön azoknak a téli estéknek az emléke amikor nagyon vártam már, hogy anyukám haza jöjjön, mert rettentően hiányzott (azt hiszem esti suliba járt akkor).

Szóval én személy szerint inkább nem vállalnám el, de ez én vagyok, abszolút megértem azt is, ha te igen, hiszen közel sem biztos, hogy a te gyerekeid is ezt fogják érezni, csak gondoltam, hogy leírom a saját tapasztalatomat.

Sok sikert nektek!

2013. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó, szerintem nem lesz gond. Ma már annyival könnyebb, ott a skype, ilyen-olyan videóchat, könnyű a kapcsolattartás. És ha apuka jó és kiegyensúlyozott, ahogy írtad, akkor nincs miért aggódnod. A lényeg, hogy te magad "lazán" fogd fel, hétvégeken meg felzárkózol az otthoni eseményekben. Munkát találni nem könnyű, örülj, hogy sikerült, ráadásul jó!


Sok sikert!!

2013. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nehéz lesz nekem is meg nekik is, de ezt nem hagyhattam ki, nagyon kevés lehetőség van itt vidéken egy jó munkahelyet kifogni!
2013. aug. 26. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te lelkileg jobban meg fogod viselni mint a gyerekek. En is emlekszem h anyum dolgozott ket muszakban es suli utan a nagymamival voltam, de nem eltem meg borzasztonak a helyzetet. Nagymama sokat meselt I. es II. vilaghaborus elmenyeirol, talan ezert is szerettem ezt a reszet a tortenelemnek, amugy utaltam a tortenelmet.

Nekem is jo allasom van, es sokszor kell mennem uzleti utra. Igaz igyekszem az idot minimalisra tenni, de hidd el nekem jobban hianyzik a kislanyom, mint en o neki. Nagymami es apa kerdezi tole hol van anyu, azt mondja elment penzt keresni a munkaba, h legyen sok sok jatek. Meg csak most volt 4 eves. Gyerekek megszokjak belelnonek sokkal rugalmasaabbak, mint mi felnottek. Amugy kislanyom is nagyon anyas. Foleg reggeli es esti orakban, de ha nem vagyok otthon apa es nagyi is jo. Szerintem ne izgulj nem lesz semmi baj.

2013. aug. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!