Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyobb gyerekem neveléséhez...

A nagyobb gyerekem neveléséhez keresek szakirodalmat? Amióta megszületett a kicsi, ő nem fogad szót. Talán én vagyok a hibás? 4éves és 1 hónaposak

Figyelt kérdés
Elég kevés időm van rá, szinte 0,sőt kedvem sincs hozzá, mert annyira megváltozott. Azelőtt ő volt a mindenem, most meg csak nézek, hogy milyen pimasz lett. Felesel és követelőzik, senkire nem hallgat. Ki ez a gyerek? De nagyon sajnálom szegényt. A testvérét szereti, azzal nincs gond, de velem és ált. mindenkivel kihasználó.
2013. aug. 28. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, részben te is hibás vagy.

Miért nincs rá időd?

Miközben szoptatsz - olvass neki, játssz vele.

Ha alszik a pici - játssz vele.

Ha sétálni mentek - akkor is tudsz vele foglalkozni.

A házimunka megvár, most a 4 évesed a legfontosabb.

Legyél vele türelmes, szeresd őt.

Ez oda-vissza játék. Persze, hogy felesel, mert azt látja rajtad, hogy nem szereted most őt.

2013. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

F.Várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam...

Dr György Júlia: A nehezen nevelhető gyermek

Gerlinde Orlner: Gyógyító mesék


Én elhiszem, hogy nagyon nehéz a pici baba 24 órás "szolgálata" mellett a nagyobbra is időt, energiát fordítani, de mindig gondolj bele abba is, hogy mit érezhet a nagyobb testvér, még annak ellenére is hogy látszólag szereti a testvérét. Eddig ő volt a központban. Most meg azt érzékeli, hogy a családnak a kisebbik lett a minden. A gyermek nem hülyék soha nem szabad őket lebecsülni. A gesztusok sokkal többet közölnek mint a szavak. Biztos vagyok benne hogy az sem véletlen, hogy ilyen lett a viselkedése. Tipikus figyelemfelkeltés: Én is vagyok! Létezem! vegyetek észre! Valószínűleg féltékenység áll a háttérben. Ebben a korban még lehet a problémát kezelni: türelemmel, megértéssel, feléje fordulással. A lélek nagyon sérülékeny. És ha már gyermekkorban nem kapja meg azt a törődést, akkor később kamaszkorban nagyon nehéz lesz kezelni.

2013. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dunn, Judy: Testvérek (Gondolat, 1990)


Faber, Adele - Mazlish, Elaine: Testvérek féltékenység nélkül (Reneszánsz könyvkiadó, 2007)


Ez a két könyv kincset ér.

2013. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt nem is értem amit írtál. Mi az, hogy nincs időd a naggyal fog lakozni. Az én fiam 3 hetes a nagyom 3 éves lesz novemberbe. De igyekszem őt mindenbe!! szó szerint bevonni. Pelenkázás fürdetés főzés stb. Igen főzni is lehet ketten igaz lassabb meg nagyobb türelmet és odafigyelést igényel. Sokat dicsérem amikor jót csinál, ha szépen sétál, ha odahozza azt amit kértem stb stb. Szoptatás közben mesét szoktam olvasni és sokat beszélek hozzá. Most már ő is szoptat velem együtt.

Én arra is próbálok odafigyelni, hogy este a pici előbb kerüljön ágyba mint ő, egyrészt érezze, hogy ő a "nagy" és tovább van fent, másrészt legyen időnk vele is közösen eltöltött időnk amit csak is kizárólag azzal töltünk amit ő szeretne.

2013. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a könyveket!
2013. aug. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!