Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok kérdést lehet itt olvasni...

Sok kérdést lehet itt olvasni a rossz feleség-anyós viszonyról. Szerintetek ki a hibás nagyobb százalékban?

Figyelt kérdés
Azért azt nem hiszem el hogy mindig az anyós a gonosz.
2013. máj. 2. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A viszony.

Általában nem arról van szó, hogy bármelyikük gonosz lenne, hanem hogy mindegyikük jogot formál a férfire. És mindegyikük joggal, hiszen az egyik az életet adta neki, a másikat viszont a férfi választotta magának! Na melyik kapcsolat az erősebb? Én nem tudnám megmondani.

Lényeg a lényeg, hogy ha nem ugyanazt akarják, akkor jó eséllyel a férfi kivonul (miután ő se tud dönteni), a két nő között meg feszültség születik. Igazából szerintem ez egy feloldhatatlan konfliktus, még a legjobb szándék mellett is megesik.


Ezért célszerű az embernek a szüleitől messzebb költözni: így kevesebb a súrlódási felület. Bár az anyós ekkor meg féltékeny lehet, ha a fia egyértelműen a nő miatt ment el.

2013. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az van, hogy a fiatalasszony is hozza magával a saját szokásait és úgy próbálja meg rendezni a dolgait, meg családot alapítani, az anyósnak meg szintén megvannak a saját szokásai, értékrendje, stb. Eddig a férj életében az első asszony az anyukája volt, az anyuka volt a női családfő, most meg kialakulóban van a fiának egy új családi élete, vagy inkább új háztartása, amiben már egy másik nő játssza a "főszerepet" mint nő, mint háziasszony, később mint anya, de ott van a régi is, ami szinten fontos. Ilyenkor még a legjóindulatúbb anyós és meny között is lehetnek összeütközések, konfliktusok, pláne, ha még együtt is laknak.
2013. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem legtöbb esetben mindkét fél hibás. Vannak kivételek persze, én is ismerek olyan anyóst, aki elviselhetetlen, de ő nem csak a menyeivel. Szerintem még a madarak is kikerülik a házukat, de tényleg.

De általában az ilyen anyós-meny kérdésnél mindkét fél hibás. Egyikük sem hajlandó kompromisszumokra, mindkettőjüknek csak az a jó, amit ő gondol, a másik meg h.ülye. Tapasztalatból írom. Nekem is évekbe telt, mire elfogadtam, hogy nem mindig akar rosszat az anyósom, és nem mindig hülyeség, amit mond. Valamint neki is évekbe telt, mire rájött, hogy ha nem akarja mindig rám erőltetni, hogy mit-hogy kell szerinte csinálni, akkor egy idő után egyrészt nem leszek mindig morci, ha csak megszólal, másrészt magam fogok tanácsot kérni tőle.

Azóta jól megvagyunk, de ehhez mindkettőnknek kompromisszumokat kellett kötnie a másikkal.

2013. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden eset egyedi és kívülállóként nem lehet eldönteni. Én pl. elmondhatnám, hogy nagyon jó anyósom van. Végülis nem szól bele semmibe, nem házsártoskodik, nem bánt engem soha. Azt viszont nagyon furcsállom, amilyen anya és nagymama. Nem igazán törődik a fiával, pedig a férjem nem ezt érdemelné, a kislányunk, az unokája meg nem is érdekli. Végülis van neki másik három. Akkor most nekem jó, vagy rossz anyósom van?
2013. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem minden adott esettől függ.

1. Vannak olyan emberek, akik mindenkivel elviselhetetlenek.

2. Vannak olyan emberek, akik nem viselik el, ha vki nem az ő szokásai szerint el.

Plusz alapjáraton riválisnak tekintik egymást a meny és az anyós általában, így az is bőven valószínű, hogy mindketten ludasak.

2013. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Az anyós, a fiatal nők még alakíthatók az anyós nem.

Ráerőszakolja az életről kigondolt elképzelését a menyre a meny nem bírja és kész a konfliktus.

2013. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyós,öreganyó létére nem jut eszébe,hogy esetleg ne más életében vájkálódjón.
2013. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Féltékenység,hatalmi harc. Ennyi. Küzdés "az én kisfiamért" a "tökéletlen nő ellen, aki soha nem érhet fel az én kicsi fiam kisujjáig sem. Különben sem őt kellett volna az én kicsi fiamnak választania".
2013. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyzet a hibás.
2013. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyós vicc rengeteg van. Meny-vicc nincs. Mitől lehet ez?
2013. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!