Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Másfél éves...

Mit csináljak? Másfél éves fiamat semmilyen játékkal nem tudom lekötni a lakásban. Minden unalmas neki. Adnátok jó ötleteket?

Figyelt kérdés
Mindig menne az udvarra, a lakásban már semmi nem jó. De itt éppen esik az eső. Már nem tudok mit kezdeni vele. Azt meg nem akarom, hogy egész nap mesét nézzen.
2013. aug. 28. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, eddig mit próbáltál.


Rajzolás, építés (bármi, amit egymásra tudsz rakni ő meg ledönteni), könyvekben mutass neki állatokat és utánozd a hangjukat, tornázzatok, keress olyan mondókákat amit el is kell mutogatni és mutogasd-énekeld el neki, ha az nem tilos akkor pakoljátok ki a konyhaszekrényt aztán vissza, söpörjetek.

2013. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabszem ***** válasza:
Kislányom másfél éves, piszkosul tud unatkozni ő is itt a panelban, nekünk kertünk sincs ahova néha kiereszthetném. Sétálunk napi 2x. Reggel/délelött mesét nézhet (M2), szoktunk könyvet olvasni együtt, mutogatom neki a dolgokat, mesélek, vagy ő mesél és amelyik állatot tudja azt mutogatja és mondja hogy micsoda, meg kérdezgetem is folyamatosan. Pakolni szeret nagyon, de egyedül játszani nemigen szeret, ha ott ülök mellette akkor elvan. Formaberakóst is szereti, de minden csak pár percig köti le sajnos, ő is inkább menne szaladgálni.
2013. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi éppen hűtőt takarítottunk ma. Segített kipakolni az asztalra, hozta amiket kértem. Törölte ő is vadul a belsejét. Egyre többször bevonom a házimunkába, mert igen, a játékai kezdenek unalmasak lenni, és ki akar menni.
2013. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nedves rongy es mosson fel, vagy torulje a butorkat. Csipeszek nalunk nagy moka, egy dobozra lyuk es abba szurkodni. Tancolas zenere, hangszerek hazi keszitesuek, pl. dob, vagy muanyag flakonban lencse. Rajzolas, egy nagy csomagolopapir a foldre es filctoll. Bujocska, ezek nalunk nagy kedvencek
2013. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A házimunkába bevonni a legjobb. Mármint a gyerek szempontjából, mi kevésbé haladunk. Mosás, teregetés, sepregetés, porszívózás (egy kicsit ő, egy kicsit én), zöldségpucolásnál kap valamit, kínálja meg az állatait, ilyesmi. Ha semmi nem megy, akkor bújócska, fogócska, lovagol a hátamon, ezek a fárasztóbbak, de legalább ő is mozog. Amúgy mi is szenvedünk, ha nem tudunk kimenni.
2013. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!