Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adtok reggelire vacsira a...

Mit adtok reggelire vacsira a 15 hó körüli kicsiteknek? A ksifiam mostanában nem akar semmilyen kenyeret megenni. Se felvágott. Már unom hogy csak tejbedarát, joghurtot akar. Adjatok ötleteket légyszi!

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 13:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gond csak egy hónapja. Eddig felkatonáztam neki a szalámis kenyeret és szépen megette egyedül. Most szenvedünk mert se nem eszik és nem akar egyhelyben megülni az étkezés idejére sem.
2010. aug. 9. 13:36
 2/6 anonim ***** válasza:

reggeli ált.


párizsi, körözött, mustáros sajtos szendvics, sonkás szendvics, májkrém, corn flakes esetleg péksüti

a szendvicsekhez zöldségek szeletelve és italnak almalé higitva, tej kakaó



vacsi ált. ugyanez de mi elég későn ebédelünk - 5 kor- igy velem ebédel és a vacsi a főétel arra főzök.

2010. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk ugyan ez volt a helyzet.18 hónapos a kisfiam most és kb ennyi idős volt amikor ezt eljátszotta.nyugi azt mondják a gyerek ha éhes akkor eszik és annyit amennyi neki elég.ő tudja mikor éhes és mennyit akar enni.most már ott tartunk hogy ő áll az etetőszék mellé és mondja mammi és eszik.van amikor szinte zabál de máig van amikor szinte semmit.foga is befolyásolja.
2010. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem csak tejbedarát lehet - sőt egészségesebb is ha pl zabkását főzöl, vagy kukoricakását (ezt sósan is lehet: pl sajtot ráreszelve és tejföllel) de a hajdina is jó választás (megfőzve, és gyümölccsel, mazsolával például)

Ezek a kásák talán beválnak, míg újra lesz kedve szendvicsezni.

2010. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!


Zabkását azt nagyon szereti. Remélem hamarosan mást is elfogad majd ismét. Körözöttet meg mustárt sajna még nem fogadta el soha. Ha zöldséget mondjuk paradicsomot adok a szendvics mellé akkor azt megeszi de a szendvics megmarad.

2010. aug. 9. 14:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiacskám is 15 hós. Nem is tudom, mikor evett utoljára kenyeret. Míg régebben szerette a kiflit is, most még azt sem annyira. A darakását, rizskását nagyon szereti és a főtt ételeket is általában megeszi. Néha makacs kicsit. Én reggelire és vacsorára is tejitalt kotyvasztok és azt issza, de reggeli tejital után és az esti tejital előtt is megkínálom valamivel. A virslit is szereti. Persze magában. :) Gyümölcsök is jöhetnek (főleg dinnye és banán, kicsi alma) zöldségből meg a paradicsom. Tiszta anyja. :D

Szinte minden gyereknél van egy olyan időszak, amikor nem nagyon akarnak enni, vagy nagyon válogatósak. Ahogy előttem is írták, éhen nem fog halni. :) Addig pedig add neki azt, amit szeret, majd megjön a kedve máshoz is. Azért a főtt ételeket eszegeti?

2010. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!