Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen csak halandzsázik...

2,5 évesen csak halandzsázik és nem veszi fel a szemkontaktust ha beszél hozzá valaki. Ez baj?

Figyelt kérdés

Tesómék kislánya csak baba nyelven "beszél" de azt se sűrűn. Ez nem is lenne olyan nagy baj, de ami fúrcsa, hogy rá sem néz arra aki beszél hozzá, esetleg nagy sokára. Ez csak sima szégyenlősség lehet vagy valami más?

Bölcsibe jár, de az ottani viszonyokat nem ismerem mert ha felhozzuk a témát a tesóm hárít, nem akar beszélni róla.

Tudom hogy nem az én dolgom, de aggódom a kislányért, olyan kis aranyos, szeretni való.


2013. aug. 31. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na most biztos sok anyuka le fog hurrogni amiért ezt írom de az autisták legjellemzőbb tünete,hogy nem tartja a szemkontaktust!
2013. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, ha baj lenne, a bölcsibe tovább küldenék. Attól, mert nem beszél és nem tart szemkontaktust, még nem jelenti azt, hogy autista és azt, hogy baj van.
2013. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy van-e még más tünete is.

Ismétlődő a játéktevékenysége, hosszú ideig kizökkenthetetlenül ugyanazzal játszik?

Éjszaka felriad-e?

Ragaszkodik-e a megszokotthoz?

Hogy viszonyul más gyerekekhez?

Kifejezi-e az örömét, bánatát?

Lehet tudni, hogy miért sír?

Kér enni, inni?

Szerepjátékot játszik (baba etetés).

Mozgása rendben van?

Nincs valami furcsa szokása, ami naponta többször ismétlődik?

Szerintem is érdemes lenne kivizsgáltatni. A bölcsiből sem biztos, hogy továbbküldik...

Nekem van gondozónő barátnőm és közölte, hogy több esetben látta, hogy autista a gyerek, de nem szólt a szülőnek, az nem az ő dolga, miért nem szól a védőnő.

De a védőnő, ha egyáltalán kijár még látogatni 1 találkozóból nem tud messzemenő következtetést levonni (nem is szabad).

Így lehet az, hogy sokakat csak 4-5 évesen diagnosztizálnak, vagy még később!


2 érintett gyermekek édesanyja

2013. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyenge szemkontaktus nem csak az autistáknál fordul elő. Például a figyelemzavar és a diszfázia egyik tünete is.
2013. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nekem van gondozónő barátnőm és közölte, hogy több esetben látta, hogy autista a gyerek, de nem szólt a szülőnek, az nem az ő dolga, miért nem szól a védőnő."


Elég érdekes hozzáállás. És persze a mindentudás... pont olyan, mint ha a sebész orvos asszisztense nekifogna egy nagy hasi műtétnek... No comment.


A kérdésre válaszolva lehet ez is tünet, de nagyon sok körülményt kellene még vizsgálni, és 3 éves kor alatt ezt nem teszik meg.

2013. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én előszőr egy sima hallásvizsgálatra vinném el a gyermeket, mert lehet, hogy nem hall rendesen és ezáltal nem tud még beszélni és nem érti, ha mondanak neki valamit.

Én a védőnővel beszélnék, azután a gyerekorvossal.

2013. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon közeli rokonom autista gyanús. Mivel még nincs 5 éves, így még nem mondhatják ki. Én már nagyon régóta mondogattam a szüleimnek, hogy szerintem nincs minden rendben a kisgyerekkel. Amit a szülei jópofának tartottak, az engem aggasztott. Pl. ő a karjaival csapkos. Ők azt hitték azért, mert örül valaminek. De ezt egy idő után el kellett volna hagynia. Nem tette. Vagy olyan megfigyelőképessége volt 2 évesen, hogy el sem hittem, amikor az anyja hozott fel példát. Illetve még most sem mond egy árva szót sem 3.5 évesen és nincs szemkontaktus.
2013. szept. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!