Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2.5 évese is összevissza...

Más 2.5 évese is összevissza halandzsázik meg mindenféle kitalált dolgokat mond?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször kezd el mesélni történeteket ami vele történt vagy valaki mással és biztos hogy nem volt olyan tehát kitaláció, hazugság. Pl: Nekem fáj a fülem mert tegnap az erdőben elestem egy kőben.

A másik meg hogy értelmetlen szavakat és mondatokat halandzsázik pedig gyönyörűen tud már beszélni.

Pl: Rámutat az asztalra és közli Ez a pikó az meg a paka (székre mutat)


2012. márc. 13. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Élénk a fantáziája, örülj neki, ez jó jel!

És nem marad így, ne aggódj! :o)

(ja, és később még hiányozni fog ez a szövegelés!)

2012. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is nagyon eredeti! Örülj neki, főleg ha tudod, hogy különben rendesen tud beszélni.

Nagyon jó kis esze lehet :)

2012. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az én 2,5 éves fiam is történeteket talál ki.később kiderül mindig,hogy valami kis valóságalapja van,mint pl a te történetednél az elesés,csak persze nem erdőben és kőben.

az elnevezések nálunk is mennek,van amikor mondókát mond csupa a magánhagzóval vegy ö-vel vagy bármivel.

én nevetek rajta,tényleg élénk a fantáziája.

a fiam mesét is szokott mondani nekem,mindenfélét összebeszél.ő is gyönyörűen beszél 1,5 éves kora óta mondatokban.úgyhogy tudom,hogy csak játszik

2012. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen az enyém is ezt csinálja! :)

Inkább örülj neki, ebből lesz az igazi gyerekszáj. :)

Fiam pl ilyeneket halandzsázik: Tegnap itt volt a kikó és pukó és elmentek együtt fürdeni, aztán lett nagy irgimbargaj. :D A végén meg nevet!

Valamint ő is szokott mellébeszélni (nem nevezném hazugságnak), pl mikor az Apja hazaér és megkérdezi, na mi volt ma, a fiam általában tök más dolgot mond. Pl voltunk játszóházban és ott volt a Luca, és elesett, sírt, de megvígasztaltam... közben meg a konyhában gubbasztottunk, sütit sütöttünk, max fél órát voltunk kint.

2012. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Édesek! :) Jót nevettem!
2012. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, az enyém is ezt csinálja, 2,5 éves, össze vissza dumál néha, pedig már régóta beszél
2012. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint megint csak én lihegem túl... :(


Kedves 4. válaszoló (tegnap 20:48) mintha az én gyerekem alkotta volna azt a mondatot!

2012. márc. 14. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Ne aggódj! :) Ügyes, értelmes a kicsid, próbálgatja magát, akkor is, ha tud értelmesen beszélni. :)

Az enyém is rengeteget halandzsázik attól függetlenül, hogy már ő is képes normálisan beszélni. Sokat nevetünk rajta, hogy miket mond. Az csak 1 példa, amit írtam, de estig sorolhatnám miket ki nem talál.

(Múltkor pl hazajött az Apja, fiam úgy köszönt "Szia András bácsi!... én meg mentegetőzhettem, mert a férjem István. :) )

Persze a kis "szaros" csak kuncogott, hogy milyen frappánsat mondott. :)


Szóval nyugi. Inkább gyűjtsd össze milyen szuper dolgokat mond! :))

2012. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!