Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karácsonyra mesekönyvet...

Karácsonyra mesekönyvet szeretnék a kislányomnak. Milyet ajánlanátok? Valami olyat szeretnék, ami képes és sok mese van benne.

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
2009. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
December 7-én lesz 1 éves.
2009. nov. 2. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a leporellóst ajánlom, de abba nem sok mese van, az ilyen kicsik még nem tudnak rá figyelni.

Én most csinálni akarok a lányomnak állatosat, gyümölcsöset.

2009. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy leporellót vegyél neki. Még a nagy meséket nem érti, nem tud olyan soká figyelni sem. Rövid kis történetek, de sok szines kép van a leporellókban. Nekünk olyan is volt amiben mondókák vannak, azokat is imádta. A nagy mesék korszaka még később jön el.
2009. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kemény kötésű állatos mese könyvet. Amiben szép állatok vannak. Az enyémnek a kutya volt a kedvence. És a könyvekeben is nagyon szerette a kutyusosokat.
2009. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"igazi"Szia!

Én az olyan könyveket ajánlanám, amiben állatok, tárgyak fotói vannak. (Pl. Alexandra kiadó Apró lépések sorozata)A gyerekek szeretik nézegetni a képeket, jó móka, de közben megtanulják a szavakat is.

1-2 éves korában a lányom imádta nézegetni az ilyen könyveit, sokkal tovább lekötötték, mint a mesés-rajzos leporellók.

Egy kicsit későbbre pedig ajánlom Bartos Erika Bogyó és Babóca mesekönyveit, nálunk ez hozta meg az áttörést, ez volt az első mese, amit a lányomnak végig tudtam olvasni, mert érdekelte és lekötötte, és nem akarta folyton ellapozni a következő oldalra. A nagy színes képeket jó nézegetni, és pont annyi szöveg van csak egy-egy képhez, amennyit el tudsz olvasni azalatt, amíg a kicsi tanulmányozza a képet. Ugyanez a struktúra, stílus a Marék Veronika könyvek, de sajnos az én lányomnak Boribon és Kipkopék nem jönnek be...

2009. nov. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a nagyon jó és hasznos válaszaitokat! Így már el tudok indulni :)
2009. nov. 3. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!