Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Most akkor kruppja van a...

SOS! Most akkor kruppja van a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka váratlanul elkezdett köhögni 21 hós kislányom,ilyen száraz ugató köhögéssel,és sírt nagyon.Így még azelőtt soha nem köhögött,gondoltam,hogy fáj a torka,azért ilyen furcsán sípolós ugatós a köhögése,és adtam neki öt ml nurofent.Ez a köhögés,sírás kb. 20 percig tartott,aztán elmúlt,megnyugodott,de elkezdett remegni,mint amikor fel akar hirtelen szökni a láza,kicsit melegnek is éreztem.Nagyon megijedtünk ettől az egésztől,és kihívtuk az ügyeletet.Pont egy gyerekorvos volt ügyeletbe.Írt nekünk rektodert kúpot,azt mondta,ezt rögtön váltsuk ki,és adjam be.Írt még fenistil cseppet,meg augmentint.Semmit nem mondott,hogy mi volt ez,csak én itt utánaolvastam,hogy a rektodert kúpot krupposoknak szokták írni,meg olvastam,hogy így jön a krupp,ahogy neki is volt.Még mindig nem köhög hurutosan,egész nap olyan,mintha semmi baja nem lenne.De én már előre félek az éjszakától.
2011. nov. 2. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lányom asztmás,neki hasonlóan kezdődőtt,mint nálstok.Ő is rectodelkúpot kapott,meg spiropen szirupot.
2011. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most eléggé be van rekedve.Ez jellemző a kruppra?
2011. nov. 2. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi egy hete mentünk orvoshoz, hirtelen éjjel elkezdett ugatósan mélyen köhögni. Gondoltam krupp, erre azt mondták tüdőgyulladás. Én külföldön élek, itt most átlagon felüli a tüdőgyulladásosok száma ki tudja miért.

Ha kruppos, akkor éjjel beviheted a előre bepárásított fürdőszobába, ez jót tesz. Néhány percet ott lenni vele. Mikor kijöttök töröld meg a fejikéjét meg ne fázzon, ha nedves lenne. Vagy kivinni hüvősre, ablakba levegőztetni szokták javasolni.

A krupp az igen éjjeli betegség inkább.

Nálunk most átment a köhögés erős hurutosba, de nem tudom valóban mennyi jön föl, de csúnyán hangzik, már nappal is, ez tényleg nem krupp lehet.

Ne félj, készülj fel, ha nem bízol dokiban kérd ki másik véleményét. Hívd fel,, hogy megtudd mi is a diagnózis, nem kell szégyellned, hogy nem mondta.

Nyugi és cselekedj, ha kell. Ha köhög éjjel ültesd föl.

Gyógyulást !

2011. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak márciusban volt ugyanilyen.Rectodelt kúpot kapott.Nagyon jó gyógyszer.Pár nap múlva sokkal jobban lesz.Azt mondták,hogy ez a kruppos köhögés.Kisfiamnak 1x volt,öcsémnek többször.6 éves korára kinőtte,de ő se kapta el olyan sokszor.Nekem azt mondta az orvos,hogy este inkább hűvösebb legyen a szobába és akkor jobban kap levegőt.A meleg még jobban fullasztja.Ránk is ijjesztett,mert mondta,hogy ha nagyon köhög,mintha fulladna,azonnal fel kell venni,a hátát erősebben(!!!) megsimogatni,inkább paskolni.A váladék miatt segít neki.És hidegre vinni 1-2 percre.Azt mondta,hogy ez nagyon veszélyes.De tényleg.Szinte félig ülve aludtam,hogy ugrani tudjak akármi van.Nagyon rossz volt.Aludni se mertem,nehogy megfulladjon.Ha teheted az ajtót hagyd nyitva este és úgy hűvösebb levegő jön rá.Kérdezz nyugodtan!


Jobbulást nektek!E.

2011. nov. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ kedves E.Az éjszaka hálistennek nyugodtan telt,bár elég későn aludt el,de aztán aludt reggel 9-ig.Most már hurutosan köhög.Az már jó jel?vagy még így is befulladhat?Majd dél körül megyünk orvoshoz,kiváncsi vagyok ő mit fog mondani.Nekem ikreim vannak,és az a baj,hogy mikor orvoshoz megyünk akkor tiszta káosz az egész,mert mindketten elkezdenek sírni,mikor bemegyünk,és nem tudok normálisan megbeszélni az orvossal semmit,mert olyankor mindent elfelejtek megkérdezni,meg nem tudok normálisan odafigyelni,hogy mit mondd.Amásik lányom is köhög,ezért őt is el kell vinnem.
2011. nov. 3. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nagyon valoszinu,hogy krupp. Az en kislanyom is kruppos, 9 hosan korhazba kerult vele,4 napot voltunk bent,mindenre megtanitottak. A krupp nappal egyaltalan nincs jelen,csakis ejszaka jon elo! Parasitas, es a kupot csak elgvegso esetben szabad beadni,mert kulonben veszelyes is lehet. Vegyel inhalalo keszuleket, nekunk a korhazban is kellett hasznalni eloszor 2 orankent majd csokkentettuk. Tehat ha ejjel elekzd kohogni ugatas szeruen a teendok: tedd ki hidegbe egy kicsit(persze jol oltoztesd fel,utana,parasito bekapcs a szobaba ha addig nem ment,inhalalo keszulek Salvus vizzel,es ha nem mulik semmit,akkor a kup. A korhazba mi 4 napig nyitott ablaknal kellett hogy aludjunk,en teli kapatba ugyanis kint minusz 6 fok volt. De naprol napra jobban lett,ugyanis a kruppra a legjobb a hideg. Ha van meg kerdesed irj szivesen valaszolok,sajnos van tapasztalatom ebben:(Udv
2011. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ.Azt szeretném tőled kérdezni,hogy nektek hogy jön ez az ugatós köhögés?Nekünk mikor kedd éjjel először úgy volt,mielőtt elkezdett ugatósan köhögni,szárazon köhécselt,nagyokat nyelt,meg öklöndözött.Tegnap éjjel megint elkezdte ezt,és már féltem,hogy megint rájön ez az ugatós köhögés,kinyitottam rá az ablakot,és kis idő után jobban lett,és elaludt.Nálatok mik az előzmények az ugatós köhögés előtt?Amit még meg szeretnék kérdezni,sóbarlangba ha elmennénk az jót tesz krupposoknak,vagy az csak aszmásoknak jó?
2011. nov. 4. 09:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és luuf balzsammal lehet kenni krupposokat?
2011. nov. 4. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!