Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Voltatok már úgy, hogy kisgyer...

Voltatok már úgy, hogy kisgyereketek nem akart veletek lenni?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 2 éf fél éves és többször volt, hogy mikor puszilgatni szerettem volna, vagy csak úgy odamenni hozzá, mutatta, hogy menjek el, nem akarta, hogy vele legyek. Az elmúlt időszakban mintha többször csinálná. Nem hisztizik, csak ellök magától, vagy kezével mutatja, hogy menjek onnan. Nagyon rosszul esik, úgy érzem nem szeret eléggé, vagy valamit elrontottam. Mikor férjemmel együtt itthon vagyunk, akkor ő tölt több időt a kicsivel - a héten amúgy is én vagyok csak vele - és én olyankor tudom folyamatosan csinálni a főzést, mosást, hagyom, hogy együtt legyenek, nem akarok túl sok lenni neki...Hamarosan elkezdek egy tanfolyamot ami miatt szombaton egész nap Pesten leszek. Vajon akkor is így lesz velem, vagy kicsit hiányozni fogok neki? Ha az apjával van a szobájában, akkor is ki szokott tessékelni az ajtón...Voltatok már így? valami jótanács? Apukájával is csinál ilyet, de jóval kevesebbszer.
2013. szept. 8. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes jelenség ebben az életkorban. És lesz ez még durvább is. Lányom közel 3 éves, és sokszor, ha meglát, elkezd kiabálni, hogy "Anya, hagyjál, menj ki, Anya, NE!!!". Máskor meg Apával csinálja ugyanezt. Túl sok érzelem van bennük, amit még nem tudnak teljesen feldolgozni és megfelelően kifejezni. Ne aggódj, ettől még nagyon nagyon szeret és persze, hogy hiányozni fogsz neki. Teljesen természetes, hogy Neked ez rosszul esik, de hidd el, nem ellened szól! Olyankor, mikor elküld, hagyd egy kicsit egyedül, aztán menj vissza, öleled meg és mondd, hogy mennyire szereted! Kitartás!!!!
2013. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyerek teljesen normális, ezt nevezik fejlödésnek meg önállósodásnak.
2013. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ebben az életkorban. Megértelek, mert ugyanígy elszomorít, de velem is ezt csinálja a kisfiam (3 hónap múlva lesz 3 éves), és tudom, hogy normális dolog. Nálunk is nagyon apás egyébként, és sokszor akarnak együtt lenni, én is hagyom. Ha kevesebbet leszel vele, jobban ki akarja majd használni az időt, nem lesz annyira természetes, hogy vele leszel egész nap, apa pedig ugye ritkábban, ezért jobban várják, örülnek neki, és vele akarnak lenni. Én most látom a kicsin, hogy megszületett a kistesó, hogy már most kezd változni, eddig természetes volt, hogy egész nap vele vagyok, most hogy már osztoznia kell rajtam, többször közeledik, már nem lök el, ha puszit akarok adni neki, stb. Ne keseredj el, ez az időszak is elmúlik!
2013. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális,fiam is ezt csinálja.
2013. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. szept. 9. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!