Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 éves kisgyerekes anyukák,...

2-3 éves kisgyerekes anyukák, voltatok már a kisgyereketek nélkül a párotokkal kettesben valahol? Hol, mennyi időre és ki vigyázott addig a csemetétekre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 22:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
persze anyum vigyáz vagy tesóm vagy anyósomék ... !
2012. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos kevesebbszer, mint kéne, de voltunk már párszor moziban, múzeumban, buliban vagy vásárolni. (Néha már ez is program) Főként anyósom volt addig vele
2012. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

persze :D osan, tesco, cora.. :D

ha nappal megyünk akkor anyósom vigyáz rá, ha este, miután a kicsi alszik, apukám őrködik (vele lakunk)


kétszer voltunk színházban, akkor családi összejövetel volt nálunk, így észre se vette a gyerkőc, hogy mi nem is vagyunk ott :) nagyon élvezte és örült, hogy sokáig (10) maradhatott ébren :)

2012. jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Rendszeresen járunk "randizni". Általában anyósomra bízzuk a gyerkőcöket, mert az én szüleim messze laknak, de ha itt vannak, ők is boldogan unokáznak. Én mindkettőjükben megbízom, illetve van egy bébiszitterünk szükség esetére, de a nagyik mellett ritkán van rá szükségünk.


Mostanában heti 1 este és kb. havonta-kéthavonta egy hétvége a kimenőnk, mikor hogy alakul. Mindenki jól jár ezzel a szituációval, a kapcsolatunknak jót tesz, a mama szeret unokázni, a gyerekek szeretnek a mamánál lenni, arról nem is beszélve, hogy a szülők harmonikus, kiegyensúlyozott kapcsolata rajtuk is meglátszik. Ezt csak azért írtam, mert sokan támadtak már itt, hogy nem szégyellek elmenni akár 2-3 napra a gyerekeim nélkül. Tényleg nem szégyellek...

2012. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

7 hetes, de már volt úgy,hogy anyósnál volt pár órára, mi meg itthon próbáltunk pihenni egy kicsit!

Tápszeres, szóval megoldható! Igaz ki nem mozdultunk, de kettesben voltunk!:)

Jövőhónapban pedig barátokkal megyünk vacsizni, akkor is a mamival lesz pár órát!

Idén még 3-ban megyünk wellnesselni, de jövőre megbeszéltük,hogy kerítünk magunknak egy hétvégét.

Nincs ebben semmi! Azért mert szülők lettünk még házasok, szerelmesek is maradtunk, akiknek igénye van arra is,hogy csak a másikkal legyen. 365 napból 362 a gyerekkel töltünk, úgy gondolom,hogy a maradék 3-ba a gyerek sem rokkan bele.

2012. jan. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi még konkrét programon nem voltunk együtt..

Volt olyan hogy a kislányunkat nem akartuk a dokihoz magunkkal vinni,mert nagyon influenzás időszak volt,így a mamához beadtuk (alattunk laknak),vagy ha mondjuk elutaztunk valahova,akkor addíg vigyázott rá,míg rendesen összepakoltunk-ez kb 2 óra volt-.

Olyan hogy napokig elutazzunk nélküle,eszünkbe sem jut...

Mi ilyenek vagyunk..nekünk nagyon hiányozna a kis csajszikánk..kész...!

Épp tegnap beszéltünk arról,hogy nem is mernénk még rábízni egyik nagyszülőre sem a kicsit a kerten kívül...

2012. jan. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia ! 3 éves a lányom. Én akkor szoktam anyuékra hagyni, amikor nagybevásárlást csinálok, de akkor sem mindig. De volt már, hogy dolgunk volt a férjemmel a városban és anyuéknál hagytuk, mi meg gyrosoztunk, ha már ott vagyunk, de egyébként úgy külön program, hogy na most elmegyünk színházba vagy akárhová nélküle, olyan nem volt még. Éjszakára pedig még sosem volt nélkülem.
2012. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, voltunk.

2-4 napra eddig haromszor, a hazassagi evfordulonkon mindig elmegyunk Magyarorszagon belul mininyaralasra kettesben, illetve egyszer volt egy bonusz kulfoldi 4 napos utunk kettesben.

A nagyik vigyaztak rajuk ekkor.

Nalunk ebbol nincs gond, mert nagyon jo a kapcsolat, sokat latogattuk a nagyszuloket mindket reszrol, illetve sokszor ott is aludtam en is a gyerekkel. Van kulon szobank mindket helyen, ismerik a gyermekeim napirendjet, ismerik oket, hogy mit esznek, mikor alszanak, hogyan alszanak el, mit szeretnek jatszani, stb. Nagyon korrekten el tudjak latni oket es meg is bizunk bennuk. Ket es harom evesek a gyerekek egyebkent.

Ezenkivul havi 1-2 alkalommal elmegyunk kettesben vacsorazni, moziba, szinhazba, bulizni, vagy epp csak setalni egy nagyot. Ekkor bebiszitter jon hozzank, aki egy nagyon kedves tanitono ismerosunk, szeretik Ot a gyerekeim, O is a gyerekeimet es szinten ismerik egymast jol. Mondjuk Neki dolga nincs veluk igazan, mert lefurdetjuk, elaltatjuk Oket picivel korabban azokon a napokon, utana megyunk el. Nem ebrednek ejszaka, max 3-kor hazaerunk, addig marad a bebiszitter, mi utana alszunk meg 3-4 orat es ebredunk a gyerekekkel.

2012. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen nem állt meg az életünk csak azért, mert gyerekeink vannak!

Sajnos nem tudunk olyan gyakran menni, mint szeretnénk, de ez csak a sok meló és a kevés pénz miatt van :(

Pl. szilveszterkor is leléptünk este 6-kor, anyósom fektette le a gyerekeket és 3/4 5-re értünk haza, 4-ig buliztunk. Igaz, ilyet csak nagyon ritkán csinálunk, mert nagyon kegyetlen volt 1 óra alvás után, full másnaposan felkelni és a gyerekek civakodását hallgatni :)

Ha kevesebbet dolgozna a párom, akkor minden hétvégén elmennénk valahová este, amikor már lefektettük a gyerekeket. Csak szegény már 2 napja 16 órát dolgozik naponta, ma is mennie kellett és ki tudja mikor végeznek...

2012. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi csak egyszer voltunk moziban, de nekem nagyon hiányzik, egy kis kettesben lét. Anyósomékra abszolút nem lehet számítani, anyukámék meg nem igazán ajánlják fel, olyan mintha nem is értenék, hogy miért is jó kettesben lenni. Sajnos nagyon elhidegültünk már egymástól egyébként. Az én párom reggel később megy, este viszont altatásra sem ér haza. Alig látjuk egymást. Nem tudom mi lesz így velünk.
2012. jan. 28. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!