Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom jún.30-án tölti a 6....

A lányom jún.30-án tölti a 6. évét. Vinnéd suliba ennyi idős gyereked, vagy visszatartanád? Fizikailag is jól fejlett (most 130 cm,25 kg), szellemileg is magasabban áll, mint jónéhány vele egykorú ovistársa.

Figyelt kérdés
Imád "tanulni", vagyis mindent szívesen kipróbál, könnyen beilleszkedik, még a kisiskolásokkal is jól kijön, lelkesen üdvözlik őt, szívesen játszanak vele. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy végigül 45 percet nyugodtan, vagy ha igen, akkor tuti bebambul, és nem figyel oda. Az oviban egyértelműen nem fejlődik, vegyes csoport van, és inkább a kicsikkel foglalkoznak, mint a nagyokkal. Vagy nagyok az elvárásaim az ovival kapcsolatban?
2013. szept. 9. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én vinném. Addig úgysem tanul meg odafigyelni, amíg nincs rákényszerítve. Az iskola nem ugyanaz, mintha otthon próbálnád lekötni 45 percre. Majd látja, hogy a többiek is figyelnek, meg azért van a tanítónő, hogy az ilyesmire ügyeljen, hogy a gyerekek ne bambuljanak el.
2013. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vinném!

Nem tartom normálisnak, ha valakinek még 7 évesen is óvodás a gyereke, ha az szellemileg/fizikailag érett az iskolára. (Családunkban van ilyen.)

2013. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vinném. Egyébként évvesztes?

Van valami törvény, hogyha betölti szept 1-ig a hatot akkor kötelező az iskola, csak akkor maradhat még egy évet oviban, ha azt a szakértői bizottság jóváhagyja.

2013. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki augusztus 31-ig tölti a 6-ot, az elvileg megy szeptembertől, kivéve, ha valami nem indokolja, hogy visszatartsák.

Nekem is vegyesek az érzéseim, mert a legnagyobb lányom most szeptember végén tölti a 6-ot és ő ugye csak jövőre megy. Egyrészről szereti nagyon az óvodát, tehát nálunk azzal nincs baj, hogy unatkozna, nálunk is vegyes a csoport, és szerintem ezt a részét remekül csinálják az óvónők, másrészről ír/rajzol számokat, betűket, számol már most magától, addigra szerintem megtanul írni-olvasni, mert ez foglalkoztatja nagyon, pedig sosem tanítjuk, csak ha kérdezi, milyen betű, akkor megmondom. Írott szövegeket "átmásol". Ez van.

Ha nyáron töltötte volna, akkor biztos vittem volna már most.

Másik gyerekemmel lesz "izgalmas", mert ő augusztus végén született, tehát épp hogy 6 lesz, de majd meglátjuk...

2013. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Törvény szerint nem évvesztes, de eddig szinte rutin volt, hogy a 7. betöltött év után mennek a gyerekek iskolában, és sok ismerős van kiakadva, hogy én meg már vinném jövőre suliba.
2013. szept. 9. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikailag és lelkileg értelmileg érett az iskolára akkor miért tartanád vissza?

Én vinném a helyedben.

2013. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!