Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit érzel, ha a gyerekeddel...

Mit érzel, ha a gyerekeddel egykorú (4 éves) más gyerekek mind kiemelkedőek legalább egy dologban, a tied meg nem? Holott úgy érzed mindent megteszel, de már annak is örülni kell ha átlagos szintet eléri?

Figyelt kérdés

Nem fogyatékos meg semmi, de egyszerűen nem nagyon van érzéke a manuális dolgokhoz (építés,kirakó)se a művészetihez (egy fejet se tud rajzolni, nem is szeret) se a beszédjében nem igazán tudja kifejezni magát, az hogy verset megtanuljon közel hibátlanul vagy legalább mindenki számára érthetően az is kizárt egyenlőre. Biciklizni, rollerezni,görkorizni se tud,pedig látja másoktól akik vele egykorúak.

Gyerekorvos,védőnő szerint minden rendben vele, óvónő logopédushoz küldött minket, oda járunk is.

Már szinte nem szeretek más gyerekekkel-szülőkkel összejárni mert nem túl jó érzés ez az önkéntelen összehasonlítás számomra.

Nem zsenit akarok félreértés ne essék, és persze imádom a fiamat, de félek hogy valamit félrenézek és vmi speciális fejlesztésre szorulna.


2011. szept. 11. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

megkérdezhetem h miért hasonlítod össze a saját gyereked másokéval ? mi a jó neked abban h fáj a szíved ezért?


szeresd úgy ahogy van találd meg azokat a dolgokat benne amiben jó és erősítsd benne azokat 4 éves gyerek még sokat fog változni lehet h ö olyan szemlélődő filozofikus alkat

ezekre figyelj és ne arra h más gyereke mit csinál és a tied miért nem

ha a doki és a védőnő is rendben találta akkor ne akarj ráhúzni semmit sem biztos h nem kell fejlesztés neki egyszerűen ö ilyen próbáld meg elfogadni

próbálj meg olyan célt tenni elé amit el is tudd érni

inkább élvezd azt amit ö nyújtani tud és a saját keserűségedet ne vidd át rá mert megérzi h nem tudod elfogadni olyannak amilyen

vedd számba mi az amiben jó és ne azt találd meg amiben nem


szal pozitívan

2011. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy rossza ilyen minden szülőnek, már pici kortól kezdve, ha a másé jobb valamiben, de én igyekszem nem foglalkozni ezzel, úgy szeretem mind3-at, ahogy vannak. Akkor is, ha 1 évet várni kellett a sulival, akkor is, ha még nem beszél, akkor is, ha későn kezdett járni, ha még mindig nem tud biciklizni, ha nehezen tanult meg úszni, ha nem tud megtanulni korizni, stb... :)

Ők számomra így tökéletesek, a kisebb-nagyobb hiányosságokkal, átlagtól való eltérésekkel. Más dolgokban meg kitűnnek, nem egyformák a gyerekek sem, szerencsére :)

2011. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom én összehasonlítani így direktben, csak egyszerüen nap mint nap ezzel szembesül (amúgy ő is, nemcsak én) Meghát ezek a dolgok már csak ilyenek, mindig valamihez viszonyítjuk a dolgokat pl. már a csecsemő fejlődésénél is van egy átlag amihez mérjük a gyereket, és azért ha túl nagy eltérés van az átlagtól akkor az nincs szülő szerintem akit nem zavarna..:/
2011. szept. 11. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan szoktam érezni a játszin,mikor a két éves kislányomhoz hasonló korú gyerek mondókázik gőzerővel az enyém meg nem annyira...Ilyenkor hazamegyünk és próbálunk úgymond gyakorolni.Amibe úgy érzed hogy egy kicsit gyengébb,próbáld azt gyakorolni vele.Amúgy ezzel semmi gond hogy egyik ilyen másik olyan.Egy szinten lesznek úgyis iskolás korra,szerintem.Ne aggódj emiatt.
2011. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

no igen az ÁTLAG!


de azt akarod h átlagos legyen ? szerintem nem

most ilyen később ki tudja mi lesz belőle

pl Einstein is megbukott ha jól tudom matekból/fizikából ? ÉS ?

próbáld meg elvonatkoztatni az átlagtól

és ahogy előttem mondták az iskolára majd behozza

engedj teret neki és csak kicsit noszogasd próbálj ki olyan dolgokat amik nem szokványosak ki tudja milyen meglepetés ér majd

pl hangszerek számolás húzz fel te egy körkorit ha nevessen ahogy bénázol lehet h így kedvet kap rá építsen tornyot apával versenyezzenek kinek magasabb és apa tornya boruljon le érje sok sikerélmény abban amit csinál erősítsd az önbizalmát

és igenis járjon gyerekek közé kell a szociális fejlődés miatt és próbáld meg inspirálni vele vonj be pár gyereket az együtt játszásba

én mindig beültem homokozni a gyereke közé hintáztam ha volt olyan amiben tudtam nem csak álltam h no menj és játssz! hanem más idegen gyerekeket is bevontam a labdázásba


amúgy verbálisan a fiuk mindig gyengébbek sokkal nehezebben fejezik ki magukat szóban


sok sikert és ne hasonlíts a TE GYEREKET egyszeri és megismételhetetlen és a TIED !!!

2011. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fiam 2.5 éves.van egy hasonló kis rokon fiú.ő korábban ment,beszélt,mindenben ügyesebb,már 30-db os puzzlékkal játszik.az én fiam sokkal kevesebb mondókát mond,és azt is csak akkor mondja el ha ő akarja,őt produkáltatni nem lehet.De mégsem sajnálkozok egy percig sem,mert a fiam naponta 20* nyakamba csimpaszkodva adja a puszikat és mondja a hajam simogatva hogy szeretlek anya,csak úgy magától.ő az enyém,és én úgy szeretem ahogy van.tele van a kicsi szíve jó szándékkal,kedvességgel,szeretettel,ezek mindennél többet érnek.elhiszem hogy fáj látni,más a tied,de fogadd el így,ha ez meglesz,meglátod ő is behozza majd magát a többihez képest.és ha nem akkor is szívét figyeld mindig.
2011. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom persze és mondom nem azzal van baj hogy nem szeretném eléggé.Egyébként ő még csak nem is ez a kedveskedős puszilgatós típus.Szeretném ha így lenne, de ez se jellemző rá.És ha sok dologból egyben kiemelkedőbb lenne akkor se lenne olyan kicsit kellemetlen, de így hogy nincs ilyen így a nehezebb.
2011. szept. 11. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!