Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vitamint adsz gyerekeid...

Milyen vitamint adsz gyerekeidnek és miért pont azt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 06:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szuper Kedves 10-es Nagyi!!!

3-as válaszoló vagyok!Mint írtam az én fiam nagyon sok zöldséget-gyümölcsöt esznek de sajna ma már kimutatások bízonyítják,hogy közel nincs annyi tápértéke a mai gyüminek-zöldségnek mint 30-40 évvel ezelőtt!Ahhoz hogy a napi C-vitamin szükségletedet fedezni tudd 1 KG-Ó CITROMOT VAGY 10 KG-Ó ALMÁT KÉNE MEGENNED!!!!!Ennyit még felnött sem bír megenni nemhogy egy kis gyerek!

Sajna nekünk ez jutott hogy vitaminnal kell tömjük a gyerekünket!meg hát azért az is hozzátartozik,hogy bekerülnek közösségbe(bölcsi,ovi)és sokkal hamarabb összeszednek betegségeket mint régen ugyanis sokkal több vírustörzs van mint a ti időtökbe ezért vagyok kénytelen vitaminnal "tömni" a gyerekem hogy valamelyest eltudjuk kerülni a betegségeket!


No nem zatyvatyolok többet,mennem kell megkeverni a gázon rotyogó házi ketchupot(ennyit arról hogy a mai szülő még arra sem képes hogy megmossa a gyümölcsöt,én meg reggel óta a gáz mellett trappolok két kisgyerek mellett!!!..ja még pizzatésztát is gyúrtam ma és nem a bolti kész fagyasztottat vettem...ppfff...!!!)

2013. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Válasz a 11-es írónak. Bocsánat nem írtam,hogy vannak kivételek,lehet,hogy rossz környéken élek. Erre fele még tyúkok baromfiak sincsenek/kertes ház,nem belvárosi/ a kerteket a gaz veri fel,vagy fűvel van bevetve.Nem sértésnek szántam csak annak akik ténylegesen "felületesen" nevelik gyermekeiket.Lehet,hogy könnyebben beszélek,mert a lányom is erején felül próbálja adni csemetéinek a kertjében termelt gyümölcsöket és zöldségeket.Magy nevelt csirkékkel, tyúkokkal eteti a családot.

Még egyszer bocsánat ha megbántottam valakit! Kinek nem inge nem veszi magára!

2013. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat annyit még elfelejtettem hozzá tenni.Nem rég hallottam, hogy nem tartalmazza vagy néha csekély mértékű a a vitaminos kapszula vitamin tartalma.
2013. szept. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezt sose tudtam elképzelni, most itt az idő, kérlek, meséljétek el, hogy lehet: munkába járni, oviba/iskolába és még különórára hordani a gyerekeket, leckét írni velük, lakást tisztán tartani, vasalt inget rittyenteni apunak, mondjuk hogy a vásárlás apu dolga, ezen kívül főzni, házi süteményt készíteni mert anélkül ugye nem élet az élet, persze még a liszhez való búzát is otthon arattad, a gyerekekkel játszani (mert aki erején felül teljesít, annak a gyereke nyilván nem a tévét nézi, sőt sokan büszkék rá, hogy nincs is tévéjük, ezt mondjuk meg tudom érteni), mesét olvasni - és a tetejébe még tyúkokat etetni, ganézni, kertet kapálni, hogy még a krumpli is bio legyen!!! Ha naponta összesen 0 órát alszol, ezt akkor se lehet kivitelezni, úgyhogy kérdem én, minek a kárára megy a csirkenevelés meg a biokaja?? Vagy ki az, aki átvállalja a teendőket a csirkézés kedvéért? Vagy megveszi a lakást, hogy ne kelljen érte megdolgozni? Nekem ez nem megy.. Mondjuk nincs is kertem, amit felverjen a gaz, de nem is lesz, mert éjjel, amikor ráérnék, már nem vagyok hajlandó kapálni.
2013. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-esnek rövid válasz. Automata mosógép van,mosogatógép, nem vasalok csak amit nagyon szükséges. Reggel odadobom a kaját a tyúkoknak és a tiszta vizet,a kutyáknak is. ébresztem a gyereket/az egyiket kellett mert lusti volt/.A gyerekek régen napköziben ettek este hideg kaja, Nem vajas kenyér, hanem a vasárnap előre lesütött hús,/tyúk,csirke,v.disznó husi/.Régebben hizónk is volt,sőt kecskét is tartottam.Igaz megfejni soha nem tudtam,azt ügyesen a kicsi lányom csinálta. Reggel vittem a gyereket a kicsit oviba,felszálltam a buszra és mentem melózni.Külön órára nem kellett elvinni,mert v.megoldottuk iskolán belül v.elment egymaga. Muszáj volt egyedül elengedni,v az Apja ha tudta Ő ment vele,v.a nagyobb tesó valamelyik.Most már sajnos nem dolgozunk a kicsi is már 22 éves,egyetemista.Egy bánatom van,lusta nem szoktattuk hozzá a munkához! Én így próbáltam megoldani. Igaz volt olyan,hogy hetekig csak pár órát aludtam éjszaka. Lehet ennek iszom a levét, beteg vagyok de a gyermekeim egészségesek. Az egyik lányom pont ezt csinálja,ha lehet sok mindent megtermel a kertjében és állatokat tart,és mellette érettségizett és most keres munkahelyet, mert gyeden volt.Ennyi.Ő is rengeteget dolgozik a fiam is.Ha szólók az a válasz ti is ezt csináltátok! Valamit elrontottunk?
2013. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy elrontotta(to)k-e valamit, szerintem a munka nagyon fontos, én is szeretek dolgozni, szeretek a családomról is gondoskodni, szeretek változatos, főtt ételt tenni az asztalra, tiszta, szép, otthonos lakásban lenni, rendes ruhában járni, megoldani a különórákat és a túlórákat egyszerre, emellett elég sikeresnek érzem magam a munkámban is, de szent meggyőződésem, hogy pihennésre időt KELL szakítani, nem szeretnék megbetegedni és nem szeretném a háziállatoknak szentelni az alvásra való időt, mert ennek, mint az látszik is sajnos, soha nincsen jó vége. Nem akarok mártír se lenni meg beteg se. Munka mellett azt csinálni, amit akkor csináltak az asszonyok, mikor nem jártak dolgozni, ezt nem lehet és nem is kell, nem is helyes. Nem ér annyit. Nekem. Megint erre a következtetésre jutottam, köszönöm a tapasztalatot.


(Más: több olyan gyereket ismerek, aki jóformán túró rudin él, mégse beteges... Vannak rendszeres gyümölcs- és zöldségevő "biogyerekek", akik egyik betegségből a másikba esnek. Egyáltalán nem mindegy, hogy mit eszünk, de a dolgok között nem lehet ilyen direkt összefüggést találni.)

2013. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!