Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen korban alakul ki a...

Milyen korban alakul ki a kisgyermekben a példakép kiválasztás? A kisfiam 2,5 éves és kiválasztotta példaképként a 14 éves unokatesóját. Nem túl korai ez még?

Figyelt kérdés

Emlékszem, gyerekkoromban nekem is volt ilyen példaképem, nekem is az egyik uncsitesóm volt az. Szép volt, kedves és aranyos, én pedig sokszor játszottam, képzeltem azt, hogy ő vagyok, vagy ha nagy leszek olyan leszek, mint ő. De akkor (amire már emlékszem) 5-8 éves lehettem. Én is voltam így példakép a bátyám nevelt lányának, de ő is 5-8 éves volt már akkor. Az én fiam csak 2,5 éves, és már itt tart. Tetszik neki nagyon az uncsitesója, és rendszeresen azt játsza, hogy ő Andris. Mutatja, hogy nézd anya, itt van Andris térde, nézd anya Andris eszik, anya mondd Andrisnak, hogy menjen fürdeni, stbstb. És sokszor Andrisnak kell szólítani, illetve örül ha úgy szólítjuk. És persze azt is mondja, hogy én Andris vagyok, stb

Emlékszem, ő a szerepjátékokat is nagyon hamar elkezdte játszani, még 1,5 éves sem volt, sőt a képzeletbeli barát is megjelent éppen 1,5 éves kora után. (Bár ez nem annyira barát: azokat a zajokat tulajdonítja az orrszarvúnak, amiket nem tud mihez kötni, mondván "Jaj, megijedtem az orrszarvútól.")

Szóval ez lenne a kérdésem, hogy mennyire normális az, hogy már most példaképet választott, nem túl korai-e, és a ti gyerekeitek mikor estek át ezen?


2013. szept. 13. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem választott példaképet pusztán,nagyon szereti és utánozza,kisfiamnál is hamar megjelent a szerepjáték,14-15 évesen adott a plüss nyuszinak is enni,mert,hogy éhes volt, Ő a 6 éves nagybátyját utánozza.
2013. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14-15 hónaposan,nem évesen
2013. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az 5 évvel idősebb unokatesó a példakép, de szerintem ez még sokat fog változni.
2013. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Teljesen igazatok volt! Korábban is volt már ilyen nála, de akor egy mesehőssel csinálta (Caillou) és azóta ismét áttért egy fiktív személyre. Most ő Marty a Vissza a jővőbenből. :)

Az etetős szintű szerepjáték pedig még annál is korábbi, amit írtatok. A pici fiam még 1 éves sem volt, amikor már etetett engem is, meg a plüssöket is. De ezt én nem tartom képzeletbeli barátnak, sem igazi szerepjátéknak, bár tudom hivatalosan ez is az. A valóban csak odaképzelt dolgok azok, amik lenyűgöznek a kicsikkel kapcsolatosan. Pedig ők még annyira nyitottak, hogy nekik ez semmiség! :)

2013. okt. 15. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!