Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha a gyereketek...

Mit tennétek, ha a gyereketek nem szeretné a nevét? 6 éves kislányom egyre többször mondja, hogy nem szereti a nevét (Liza) :- (

Figyelt kérdés
nem egy múló szeszélynek tűnik, mert hosszú hónapok óta kéri, hogy legyen más neve, mert ő nem akar Liza lenni és nem szereti.Jár valaki hasonló cipőben, hogy a gyereke nem szereti a nevét?
2013. szept. 13. 21:38
1 2 3 4
 1/33 málna_ ***** válasza:
90%
Miért nem szereti? Meg tudja mondani?
2013. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
45%
Nem csodálom,minden második kutya Liza.
2013. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Azt mondja túl rövid és nem teszik a hangzása. Nem vagyok valami nagy "kutyás",de még senkitől nem hallottam,hogy a kutyáját így hívják,biztos nem ezért nem teszik neki.
2013. szept. 13. 21:46
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen. Több évig is eltartott, de elmúlt és utólag visszagondolva nagy megbánás lett volna belőle.

Nem szabad engedni neki, mert ha most megváltoztatjátok, akkor amilyen fiatal pár év múlva megint újat talál ki magának (nem beszélve arról, hogy Magyarországon csak korlátozott számban lehet nevet változtatni).


Kössetek kompromisszumot: legyen a kívánt név a beceneve és otthon hívjátok így. Ezt sok helyen így csinálják.

2013. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igen,próbáltam a becenevekkel játszani,hogy milyen módon tetszene a Liza becézve,mert elég nagy a választék: Lizi,Lizus,Liz,Lizka,Lizácska stb,de eddig még nem találtunk megfelelőt. Mindenáron Hanna vagy Anna szeretne lenni.
2013. szept. 13. 21:51
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez aranyos:) Keresgéljetek, együtt, mit szeretne és próbáljátok azon hívni. A dokumentumok egyenlőre nem fogják érdekelni. Szép és (hosszú) a Lizaveta ... próbáld meg, hátha tetszik. De lehetne az apja nevét is hozzátenni,pl, ha Sándor: Lizaveta Alexandrovna..
2013. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
:-) valami ilyesmi lesz
2013. szept. 13. 21:54
 8/33 A kérdező kommentje:
Lizaveta Elégedetlenke :-)
2013. szept. 13. 21:54
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

most látom az Annát: Annaliza - van ilyen név (és szép is)

[link]

2013. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem múló szeszély, én sem szerettem a nevem ilyen koromban, a többi lány neve jobban tetszett, biztos azért tetszik neki a Hanna és az Anna, mert kb. mindenkit így hívhatnak a kortársai között. Lehet, hogy ez épp egy olyan korszak, mikor hasonulni akar a többiekhez. Ki fogja nőni, én is kinőttem elég hamar :). Találjatok olyan becézést, ami tetszik neki, az segíthet.
2013. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!