Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire utalhatnak ezek az...

Mire utalhatnak ezek az aggasztó viselkedési tünetek? Többi lent?

Figyelt kérdés

Egy ismerős kisfiúról van szó, 4 éves, csecsemő kora óta ismerem és figyelem a benne zajló változások és aggaszt. Jómódú család egyetlen gyermeke,mindent megadnak neki (anyagiakban),csecsemő korában vidám, kiegyensúlyozott kisbaba volt. Azóta évről évre változik, sajnos rossz irányba. Nagyon agresszív és kiszámíthatatlan a viselkedése, az utóbbi egy évben rendszeresen bepisil, bekakil, pedig már szobatiszta volt. Felnőttekkel szemben is agresszív, nem tűri, hogy valaki rászóljon, az utóbbi napokban pedig már nem is kell rászólni akkor is kiborul. Példa:

A gyerekek játszanak a játszótéren, egyszer csak az én kislányom elesik és sír. Odaszaladok, megkérdezem a LÁNYOMAT, hogy mi történt, erre az említett kisfiú riadtam rám néz és ordít: NEM ÉN VOLTAM! Tudom, hogy nem ő volt, a közelben sem volt, nem is gyanúsítottam.

Egy másik esetben véletlenül eltalál egy felnőttet a labdával. Szintén riadtan néz, sír és ordít!


Elemezné valaki aki otthon van a gyermeklélektanban? Félek, valami nincs rendben otthon.

Kívülállóként mit tehetek? Van bármi megoldás, hogy ne legyen szerencsétlenből lelki sérült?



2013. szept. 18. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz hogy esetleg bántalmazzák otthon?Valami tuti nincs rendben.
2013. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bántják. Ezek nagyon súlyos lelki tünetek.
2013. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az agresszióját nem kezelték jól,agresszióval válaszoltak rá és megfélemlítették.Rokon kisfiú ugyanez,kezelhetetlen,agresszív,és ha bánt valakit megrázzák,kiabálnak vele,vagy a másik véglet,hogy tudomást sem vesznek róla.Nem következetesek,és ezáltal nem tudja mi helyes é mi nem.Ő is rögtön tagadja ha csinált valamit,ha nem.Kívülről nem sokat tehetsz.Mi sem tudunk és akarunk beleszólni a rokon kisfiú nevelésébe,de ha hasonló korú lányunkat bántja anya és apatigrisekké válunk és mivel olyankor a szülők nem szónak rá,kezünkbe vesszük irányítást s érdekes módon szót fogad és megérti.Egyébként olyanért is büntetik amiért más nem emelne szót.
2013. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ja lemaradt lányom és rokon fiú 4,5 évesek
2013. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!