Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis beszoktatás félénk...

Ovis beszoktatás félénk kisfiúval?

Figyelt kérdés
Kisfiam a megszokott kis környezetében egy igazi kis energia bomba, rohangál, sikít, be nem áll a szája. 2 hete kezdte az ovit, és mondták az óvónénik, hogy a mai napik nem csinál semmit, csak fa arccal gubbaszt egy sarokban. Nagyon aggódom a lelki világáért. Normális, hogy még 2 hét után is ennyire kívülálló legyen? Nem beszél és nem játszik senkivel, még egyedül se nagyon. Kistesóval itthon vagyok, megtehetném, hogy kiveszem az oviból, de nem tudom jó ötlet lenne-e, mert jövőre így is úgy is be kellene szoknia, mikor visszamegyek dolgozni. Hogy segíthetnék neki, hogy elkezdjen barátkozni? Vagy ha valakinek ilyen típusú gyermeke van, nála mennyi idő volt, mire feloldódott?
2013. szept. 19. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt!

Egészen addig még egy vele egykorú kis fiúval nem kezdett barátságot kötni ovin kívül, és azóta már nagyon szereti az ovit.

2013. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Volt nálunk is egy ilyen kislány a lányom csoportjába.

Mikor mentem az enyémért, mindig láttam, hogy csak ül, és semmit sem csinál, és hogy fél...annyira sajnáltam, majd megszakadt a szívem, és 1x megvártam az anyukáját, és elmondtam ezt neki, és javasoltam, hogy jöjjenek fel hozzánk néha ovi után, hogy az én lányommal ha összejönnek, akkor talán az segít...:-)

és így is lett, sőt az anyukájával is tök jól összejöttünk azóta, a kislány meg olyan lett az oviban mint egy ördögfióka, együtt rakoncátlankodnak a lányommal.


Próbálj vkit kinézni magadnak az anyukák közül, aki vevő rád, és így sztem oldódna a kisfiad is...

2013. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen, ő bölcsis volt, meg vannak család barát pajtások, akivel szétszedik a házat. A bölcsiben is feloldódtak már a 2. év végére, így én is tudom, hogy akit ismer, azzal minden hülyeségben benne van. Ezért volt fontos nekem, hogy olyan oviba menjen, ahol lesznek csoporttársai. Annak ellenére, hogy mindenki azt mondta, hogy ez csak az első 2 hétben lehet fontos. És valóban csak velük játszott, vagy egyedül, mivel nem tudta a többiek nevét, megkérdezni meg szintén félénk.

Mostmár azért szokta mondani, hogy kivel játszott, a többiek nevét is. Lassan megszokják egymást.

Ötletem nincsen, amit az előttem válaszoló írt, az nagyon jó ötlet, hogy ovin kívül 1-2 gyerkőccel legyetek együtt: játszón akár, vagy hazafele úton ha tudod úgy intézni.

Illetve nem tudom, hogy szoktatok e beszélgetni, de pl. én amennyi nevet az első nap (akkor bent voltunk mi is) megjegyeztem, azokat szoktam kérdezgetni tőle, hogy volt e, kik vannak még az oviban, Pistikével játszott e, és Karcsikával stb. Ha meg nem volt bölcsis, akkor lehet, tényleg csak idő kell neki. Végül is az ovi is megszokott környezet lesz neki előbb-utóbb :)

2013. szept. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Nem egyformák a gyerekek, vannak cserfes, társaság középpontja gyerkőcök, de vannak visszahúzódóak. Az én lányom is az utóbbi. Még mindig, pedig már nagycsoportos. Igaz, most már nem csak gubbaszt, hanem vannak azért barátai, meg jól érzi magát, de ha pl. már nincs ott egyik barátja sem, akkor általában egyedül játszik, ő nem csatlakozik másokhoz. Mi fogunk járni nevelési tanácsadóba, hogy az iskolára legyen kicsit nyitottabb, de alapvetően én is ilyen voltam, most sem szeretek szerepelni, nehezen oldódom. Amúgy ami barátkozásokra nálunk bevált, hogy a csoporttársaival szerveztünk közös programokat (pl. együtt játszóterezés) és akkor nem csak az oviban voltak együtt, hanem volt ovin kívül élményük is egymással. Ez használ. Még nagyon sok időtök van, hiszen csak most kezdte az ovit, lehet ám, hogy magától is fel fog oldódni. 5 éves kislány anyukája.
2013. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mintha én irtam volna ki a kérdést!!!

Sajnos az én kisfiam is ilyen, az ovodában. 2 hete jár, de nem akar játszani semmivel és senkivel.

Ott van az egyik unokatestvere is, 1 evvel kisebb mint az en fiam, es vele sem jatszik, pedig regen sokat jatszotak egyutt.

Kerdezztem, miert nem jatszik a tobbi gyerekkel, es azt mondta "nem szeretnek, en csak otthon szeretek jatszani".

Es az ovononek is ezt mondja.Sajnos minden reggel sir, az ovonot kerdezztem, hogy sokat sire reggel, o azt mondja nem, de a fiam azt mondta, hogy ma amikor ettek 10-kor akkor is sirt. Szerintem ez mind idobe telik, es az en fiamrol azt gondolom, hogy lehet "megszokja majd" de szeretni, biztos nem fogja az ovodat!

2013. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!