Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek csak ülésmagasító...

3 évesnek csak ülésmagasító elég a kocsiba ha a súly megfelelő?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
nem,gondolom,még nincs 135cm
2013. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
135 centi alatt kell az ülés úgy tudom.(Pont most tanulta a férjem,kreszre jár most.) Ez volt egyik nap pont a téma.
2013. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.itt bővebb magyarázatot kapsz.


[link]


(csak mellékesen jegyzem meg,az 5 éves lányom is még 15-36kg ülésben ül,az autó övével kötjük be,de muszáj az oldalvédelem)

2013. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

jó magas 3 éves lehet ha elérte a 135cm-t ;)


off: nem is értem, hogy miért súlyt írnak a magasítóra, mikor a kresz a magasságot határozza meg-nem véletlenül

2013. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

135 centi a hatar es ha jol emlekszem 18 kilotol van a magasito!

Viszont, ha ne adj isten beletek mennek ugy gondolod hogy a 3 eves biztonsaggal vedeni tudja a fejet, gerincet?

Nekunk oszton elfordulni a kozeledo veszelytol viszont ilyenkor a gyerek felelem erzet hianyaban nem vedi magat...

Szerintem biztosabb az ules mert vedi a derek, csipo fej reszt is es 5 ponton rogzit nem 3...

2013. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

7 éves lesz a nagyobbik fiam, aki kb. 125 cm körül van, de 15-36-os, megfelelő fej- és oldalvédelemmel ellátott ülésben ül.

Engem sem a szabályok riasztanak el az ülésemelőtől, hanem az, hogy semennyire sem védett benne a gyerek!

Az ülésemelő amúgy 1 célt szolgál: hogy a biztonsági öv megfelelő magasságban legyen átvezetve a gyerek testén.

2013. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A törvény szerint egészen pontosan valóban 3 éves gyerek, aki 15 kg utazhat ülésmagasítóban, nézzetek utána, ha a biztonsági övet megfelelően és biztonságosan lehet rögzíteni a kisgyereken. Vagyis nem a nyakánál megy át a biztonsági öv, vagyis ha véletlenül baleset történne, akkor ne fojtsa meg a gyereket az öv.

De hogy a személyes véleményemet is leírjam, a fiam 3 éves és 16 kg, de eszembe se jutott volna, hogy már ülésmagasítót használjak, jó helye van még a gyerekülésben.:)

A 135 cm arra vonatkozik, hogy ülésmagasító nélkül utazhat egy 135 cm feletti gyerek az autóban, ha olyan a biztonsági öv, hogy be lehet vele biztonságosan csatolni.

De az ülésmagasítót valóban 3 éves kortól és 15 kg-tól már lehet használni.

2013. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi.

A magasság határt nem tudtam, a mi magasítónkra meg 15 kg van ráírva,azt már elhagyta fiam,ezért gondoltam...

2013. szept. 26. 15:50
 9/10 anonim ***** válasza:
nem rég jártam kreszre. 135 cm alatt kötelező a gyermeket gyermekülésbe elhelyezni. 135-150 cm között magasító. 150 cm felett már nem kell semmi. Mi olyan gyerekülést vettünk, ami addig jó lesz, amíg el nem éri a 150 cm-it. Állítható a fejtámla.
2013. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van mindegyik gyerekem gyerekülésben ül még mert a legidösebb sem érte el 150 cm csak 144 cm
2013. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!