Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy jó testvérek...

Mit tegyek, hogy jó testvérek legyenek?

Figyelt kérdés

Pici koruktól nem egyeznek a fiaim, most 8 és 10 évesek. Mindig veszekednek, piszkálják egymást, apróságokon összekapnak. Két különböző egyéniség, semmi közös nincs bennük. Más testvérpár is ilyen?

Vajon felnőttkorukban hogy fognak egymáshoz viszonyulni?Nekem sajnos nincs tesóm, a férjem a bátyjával nincs jó viszonyban, meg a szüleivel sem.

Félek, nehogy az én gyerekeim is így járjanak.

Meg lehet ezt előzni valahogy?



2013. szept. 27. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Az,hogy piszkálják egymást meg veszekednek,nem azt jelenti,hogy nem szeretik egymást.Ahogy mondtad,2 külön egyéniség,de ettől még lehetnek igazi jó testvérek,akiknek felnőtt korukban is jó lesz a viszonyuk.A nagyobbik most lép majd a kamasz korba.Persze,hogy türelmetlenebb a kicsivel.Amit tehetsz,hogy ne tégy különbséget köztük,egyik se érezze azt,hogy a másikat jobban szereted,akkor nem lesz baj.Nekem is és a férjemnek is vannak testvérei.Ez alapján mondom,hogy az nem meghatározó a későbbi kapcsolatukban,hogy milyenek voltak gyerekkorukban egymással.Engem folyton vert a bátyám,mégis tűzbe tenném érte a kezem,és ő is értem,a férjem mindentől óvta a húgát,megvédte,most meg a húga megfojtaná egy kanál vízben,és olyanokat mond,bár ne lenne bátyja.
2013. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!