Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan osztjátok be az időtöke...

Hogyan osztjátok be az időtöket 2 kisgyerek mellett, hogy rend, tisztaság legyen, ételek meg legyenek főzne, és a gyerekekkel is játsszál?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Sok kisgyerekes ismerősöm van, de így sehol nem láttam. Vagy rend és tisztaság volt és a gyerekekkel foglalkozott anyuka, de állandóan kaját rendeltek, szinte sosem főzött (sógornőm), vagy volt főtt étel, házi süti és a gyerekkel is foglalkozott de szaladt a lakás és amikor meglátogattam, az ajtóban majdnem hasra estem a játékokban, a kanapé be volt borítva a vasalatlannal (barátnőm). De egy környékbeli kismamánál ahol voltam, ott elég normális rend volt, főzött is majdnem minden nap, viszont három ilyen neveletlen, egy mondókát sem ismerő, közös játékra képtelen gyereket még nem láttam. A gyerekek ki voltak csapva tombolni, anyuka tett-vett, de egy mesét se olvasott nekik soha.
2013. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Ezt mindenkinek saját magának kell kialakítania ,hogy értelmesen meg tudja osztani az idejét a háztartásvezetése és a gyerekek között.

Egy alaptisztaság szerintem mindig legyen ,legyen mit enni,de nem kell folyton takarítani és karácsonyi menüt készíteni .

Lazábbra kell venni a háztartást bizony ,viszont a gyerekekkel sem lehet egész nap ,minden percben foglalkozni ,valamennyit muszály a háztartásra is áldozni ,ilyenkor valahogy le kell kötni őket.


Csúnya dolog talán tőlem,de mivel úgy végeztem mindig hamar a takarítással amikor kicsik voltak a gyereke ,hogy betettem őket a járókába dtam nekik játékokat én ezt csináltam ,persze végigordítottak minden takarítást ,de én gyorsan végeztem és addiog is biztonságban voltak .

2013. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van egy 3,5 éves lányom és két 5 hónapos ikerlányom. Én mindennap főzök, rend van, tisztaság nem miondig, de ezt csak én látom, ha valaki bejön nem ül le a földre és nem mászik a földön. A vasalni való néha halomban áll, de azt megoldol éjszaka vagy hajnalban. Reggel felkelünk, öltözés és evés után, gyorsan berakok egy adag ruhát, összepakolok, 2-3 naponta felporszívózok, de addig a két kicsi a gyrekágyban, a nagy mesét néz és pikk-pakk végzek. Utána za egész nap a miénk. A nagy megszámlálhatatlan mondoókát és éneket tud, de ha valaki bejön nem bukik fel a koszban. Persze mikor még nem voltak meg a gyerekek nahyon takarítás mániás volta, de idővel főleg az ikrek születése után lejjebb kellett adnom,
2013. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
hát nincs rend és tisztaság és 3 napig ugyanazt esszük
2013. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, nekem sikerült mindenre időt szakítanom, de biztos csak azért, mert kicsi lakásban lakunk, se kert, se semmi. Jön a harmadik, már házunk van, úgyhogy kíváncsi vagyok, mi lesz... :O
2013. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát pedig millióan megcsinálják. Én két napra főzök, egyszerű ételeket, a házimunkát pedig megpróbálom okosan csinálni. Minden étkezés után elmosogatok, ez így soha nem vesz tíz percnél több időt igénybe, de általában kevesebb. Minden napra megvan a feladat, hétfő felmosás, kedd porszívózás stb. Naponta kétszer megyünk a levegőre. A kicsi délután alszik kb. másfél órát, az az idő csak a nagyobbiké, addig nem csinálok semmit, legfeljebb együt sütünk sütit, azt szereti. Nap közben valóban szétvannak a játékok, azokat este szedem össze (sajnos egyedül, ezzel még kezdeni kéne valamit, mert ez így nincs jól).

Ezt nem azért írtam, mert olyan fantasztikusnak tartom magam, én is másoktól, többek között erről az oldalról lopkodom az ötleteket. :) Inkább biztatásnak, hogy meg lehet csinálni, csak kicsit lejjebb kell adni az igényekből, és nem hagyni, hogy kicsússzon az idő a kezedből.

Én is ismerek olyat, aki rendeli a kaját, mindkét gyereke órákat alszik délután, "mégsincs ideje" levinni őket a játszótérre. Ilyen is van.

2013. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tény, h minden perc be van osztva, de azért meg lehet oldani. 2, de van, h 3 napra előre főzök, heti 1x a férjem a szakács. Minden nap felporszívózok, felmosni, törölgetni nem szoktam csak hetente 1-2X. Ilyenkor a kislányom mesét ált. néz. A fürdőt, WC-t kitakarítani nem egy időigényes dolog, megvan a délutáni alvás ideje alatt. Az ebéd utáni romok eltakarítását is ilyenkor oldom meg.

A vasalás késő este történik, hetente 1X.

A szobájában sosem hagyom, h teljes legyen a káosz, nap közben is elpakolunk 1-2X, mert nem is tud úgy játszani, ha minden szanaszét van szórva.

Heti 2 és fél napot dolgozom is, igaz kert nincs és nem nagy a lakás, és a nagymama elég sokat foglalkozik a gyerekkel.

Játszótér, séta minden nap van, heti 1X játszóház, minden nap olvasok neki többször is, mondókázunk, énekelünk. Rajzolni és gyurmázni is szoktunk. Nem mondom, h nem lehetne többet foglalkozni vele, de nem tehetek róla, nem tudok rendetlen lakásban élni. :-/

2013. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Snapette ***** válasza:
Hát azért egy kétéves már eljátszik a konyhában is melletted, miközben te főzöl, ha beszélsz vele, néha megmutatod a készülő kaját, sőt, még lelkesen segít is, ami sokszor hátráltat egy kicsit, de inkább tartson tíz perccel többet a krumplihámozás, mert ő kell hozza egyenként és megvárja a hámozást, csak azután megy a következőért, minthogy ne főzzek valamit. A takarítás is mindig érdekli, s ha adsz neki is egy rongyot, vagy hagyod, hogy tologassa ő is a porszívót, akkor takarítottál is, és ő nagyszerűt játszott. Közben meg el lehet mesélni, hogy mit csináltok, és hogy milyen ügyesen segít...
2013. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem sehogy nem lehet, hogy minden toppon legyen!aki azt mondja, az szerintem nem mond igazat.vagy van segitsége, bejárónöje.nekem is van ismerösöm, azt mondja mindenre van ideje, föz, mos, takarit, gyerekkel játszik.aztán egyszer kiderült, az anyja megföz rájuk, vagy a gyerekek mamánál vannak sokat.szerintem ezen ne idegeskedjél, sokan vannak ezzel a problémával. az ebéd rendelés sem hülyeség, hétközben én is rendelem, csak hétvégén fözök.igy jut idöm takaritani, gyerekkel játszani.

2 kisgyerek anyukája.

majd ha nagyobbak lesznek, talán könnyebb lessz.

2014. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

egyébként volt nállunk a védönönk. beszéltük ezt a témát. ö bizony elmondta, hogy nagyon sok családnál van bejáró nö, vasaló nö, bébi szitter.ebédet rendel. és az anyukának van ideje elmenni fodrászhoz,kozmetikushoz, tornázni. ad magára, hogy mindig csinos és szép anyuka legyen.

gondolom, ti is láttatok olyan anyukát, aki két gyerek mellett le a kalappal.

egy kicsit elgondolkozó volt, hogy azért ne legyen benned, bennünk lelkiismeret furdalás, hogy másnál hogy van mindig minden rendben. valószinü igy, csak nem mindenki mondja meg az igazat.remélem olvastad amit irtam te is kedves kérdezö.

2014. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!