Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magas láz esetén végbélbe...

Magas láz esetén végbélbe 39.8.2 év négy hónapos gyereknek még lehet germicid kúpot adni?

Figyelt kérdés

Valakik szerint már nem olyan hatásos ekkora korba.

Adtam neki 10ml nurofent,meg se mozditotta.1 óra nyaktól a lábig be volt vize ruházva 39.4-re vitte le.igy adtam neki újra 10ml nurofent.Egy kicsit levitte 39 alá.de két óra mulva megint 39.6 volt.Bevittem az ügyeletre,nem találtak semmi baját,de már nem mertem nurofent adni neki.Pedig az orvos azt mondta nem baj hogy 2 orája kapott akkor is adjak neki.5 óra alatt kapott 30ml nurofent.nem túlzás?mit kellenne csinálnom?


2013. szept. 28. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért nem váltogatod a hatóanyagokat? Germicid 10 kiló felett nem hatásos, nekem is azt mondta a doki, sőt nekünk magas láznál sem segített.

Nincs otthon véletlen cataflam csepped? habár hivatalosan nem lázcsillapitó, csak minimálisan, nekünk a 39 fölötti lázat csak az csillapítja, és tartósan.

Illetve próbáld meg, hogy csak a csuklóját, bokáját tekered be ecetes vizes ruhába. Nekünk ez is hatásoss szokott lenni, sőt én ugy szoktam csinálni, hogy lázcsillapító, majd 10 perc múlva irány fürödni, és akkor mikor igazán el kezd hatni a gyógyszer, akkor a fürdés is segít. Szerintem baromi sok 5 óra alatt a 30 ml nurofen, mikor max 10 ml lehetne neki ennyi idő alatt beadni. Nekem azt szokta mondani a doki, hogy extra magas láznál adhatom az előírt adag 1,5 szeresét. de nem többet. Jobbulást kívánok

2013. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyi Nurofent én sem adnék, főleg úgy hogy nem is hatott. Nekem a kislányom volt pár hete ennyira lázas, nekünk a dokinéni azt mondta 2 órénként adhatok neki csak az a lényeg más hatóanyagú legyen. Nurofennel kezdte, majd Mexalan kúp, Cataflam csepp.
2013. szept. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami nálunk nagyon hatásos, az a Nurofen kúp. Nyilván már ne adj neki Nurofent semmilyen formában, de legközelebb megér egy próbát. Amit előttem írtak, az is jó, bár én ecetet nem szoktam a borogatásra tenni, és nem is hidegvizes, hanem inkább "állott vizes", ami azt jelenti, hogy nem hideg vizet engedek a ruhára, hanem inkább kicsit langyosat, és kizárólag a bokára és a csuklóra teszem.

Hűtőfürdő is jó lehet, de az a kisfiamnak ilyen magas láznál a Nurofen kúppal együtt szokott hatásos lenni.


Az ügyeleten esetleg nem merült fel a lázcsillapító szuri vagy valamilyen más hatóanyagú kúp? Szerintem ilyen magas láznál a szirupok teljesen hatástalanok. :(

2013. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nurofent ls cataflamot nem lehet együtt adni. Cataflam és antipyretikus kúp, vagy panadol. Nálunk a nurofen germicid kombó egy időben beadva, és mellé priznic volt hatásos.
2013. szept. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Istenem, de útálom az ilyen orvosokat...főleg az ügyeletet! Nem törődnek az emberrel max. ha adsz nekik egy kis pluszt!

A nurofen lehet már ekkora korban nem olyan sok, a kúpban én jobban bízok, lányom még csak 16 hós, bőven 10 kg felett van, de nekünk mindig az vált be eddig! ha holnap is ilyen marad, kérd meg a háziorvost hogy valami mást írjon fel lázra nurofen helyett, lehet másik fajta a te kicsidnél hatásosabb lesz! jobbulást! :)

2013. szept. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk amikor ilyen magas láza volt, írt a doki Naturlandos kúpot. Az nagyon jó. Ráadásul a kúpot lehet egyszerre adni a szájon át alkalmazható lázcsillapítóval. Azóta mindig van itthon ilyen kúp.
2013. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálung a nurofen szirup is levitte de csak 3 órára. A germicid volt tartós. 10 órán át nem volt lázas.
2013. szept. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!