Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, SOS! Mivel tudnám...

Anyukák, SOS! Mivel tudnám megállítani a kislányom hasmenését? A banánt és a nyers krumplit már próbáltuk.

Figyelt kérdés

Már vörösre (sebes is már néhol) csípte neki a nagyajkakat, reggelre már a feneke is piros lett... Annyira sajnálom szegénykét, fáj neki. Sudocremet használunk, kamilla teával szoktam minden pelenkázáskor áttörölni. A Bepanthen és a Neogranormon sem vált be. Mit tudnék még csinálni? Mivel kenjem neki?

Köszönöm!


2013. okt. 1. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kamillateát felejtsd el,ugyanis szárít.

Menjetek orvoshoz.

Miért van hasmenése?

Mennyi idős?

2013. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Smecta nevű szert szoktak adni gyerekeknek hasmenés ellen recept nélkül. De csak akkor add, ha orvos engedi, mert ha vmi bélfertőzés az csak a hasmenéssel tud kiürülni, ki kell neki jönni, egyéb esetben tényleg jó a Smecta.

Amúgy kend továbbra is vastagon a bőrét, sudocrem-et és neogranormont váltogasd. Gondolom ha kakis rögtön cseréled, mást nem tudsz...

2013. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért van hasmenése... Nem evett romlottat, sem hashajtós ételeket. Kakaót ivott, de nem hinném, hogy az a ludas.

2 éves.

A legutolsó 4 foga még nincs kint, de az ínye sincs megduzzadva.

Igen, rögtön cserélem a pelenkát, nem hagyom, hogy csípje tovább a fenekét.

2013. okt. 1. 13:00
 4/18 anonim ***** válasza:

A smecta fertőzéses eredetű megbetegedésben is jó, mert nem "hasfogó", hanem összeállítja a székletet, de ettől még kiürül a vírus, baktérium.

Rizs, répa mehet még, keksz is.

De orvos is lássa, hogy mitől megy a hasa.

2013. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én azért elvinném orvoshoz, vagy legalább felhívnám. Mondjuk az én kislányomnak volt egyszer bélfertőzése,(akkor kapta a smectát) azóta tartok ezektől a dolgoktól.

Arra nagyon figyelj, h igyon sokat és legyen bőségesen vizelete.

második voltam

2013. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
1 óra múlva kezdődik a rendelés, minden féle képen elviszem.
2013. okt. 1. 13:10
 7/18 A kérdező kommentje:
Az ivással nincs gond szerencsére. :)
2013. okt. 1. 13:10
 8/18 anonim ***** válasza:
A smecta tényleg jó,én mindenképp adnék normafloret,az helyre rakja a bélflórát,és a széklete nem fogja úgy bántani.Nekünk ez segített,mi is jártunk így egyszer,hagyd sokat szabadon,vagy csak hintőporozd,aztán meg sudo krém.Szerintem felváltva jó lesz,de eltart egy pár napig mire igazodik.
2013. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

szenet is adhatsz neki, az bélfertőtlenítő, nem megfogja a hasat hanem kipucolja a bacikat, így nem nyújtod el az esetleges betegséget.

popsira meg az orvos tud írni gyulladáscsökkentőt, azzal kenegesd majd

2013. okt. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálunk két hétig volt a fiamnak hasmenése, és nem tudták mitől van, mert a kitenyésztett széklet mindenre negatív volt. Smecta sem ért semmit, valami fehér kikevert lötyit írtak fel, az azonnal megfogta a székletét. ProKidet is szedett a bélflórára. Kortyonként itasd és nem muszáj etetni, ha nem kívánja. Sudocrem nagyon jó!!

Ropi, kukoricakukac, száraz pirítós mehet.

2013. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!