Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, hogy a 3...

Beatrix25 kérdése:

Mit lehet tenni, hogy a 3 éves kisfiam elmenjen pisilni az oviban?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az ovit,de semmivel nem tudjuk rávenni,hogy pisiljen.

Van olyan akinek hasonló problémái vannak?És mivel lehet javítani a helyzeten?

Imád oviba járni,de a pisilés nem megy.Szegény addig tartja,amég haza nem érünk.Eddig 2x fordult elő,hogy nem bírta,és bepisilt.


2013. okt. 4. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem csak nem mer szólni, hogy kell neki. (amúgy is a játék hevében észre se veszi, hogy mennyire kell vagy csak nem akarja abbahagyni a játékot)

van olyan dadus, akit nagyon szeret? ha igen, akkor pl. vele beszéljétek meg, hogy neki szólhat...

ja, és az ovis wc mégiscsak más, mint az otthoni :)

2013. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen pisilési szokások vannak? Mindenki egyszerre megy, vagy kimehet, ha szól? Egyedül vagy kíséri a dada?

Sokat segíthet, ha látja, hogy más gyereknek természetes, hogy ott pisil, egy kis barátja jó hatással lehet rá, akit kedvel, ha mutatja a jó példát. Te is pisiltesd meg ott reggel és mielőtt hazajöttök.

2013. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szinte már mindent kipróbáltunk.Volt ,hogy csak őt vitte ki az óvó néni,volt,hogy a gyerekekkel próbálták meg.Sőt én is nem egyszer vittem el,egyáltalán még a közelébe sem akar menni,ráültettem és nem akart ráülni.Nem tudom mi lehet az oka.Semmi wc-s baleset,vagy rossz nem érte.Igaz idegen helyen sem nagyon akar elmenni,de eddig sikerült,csak az oviban nem.De lehet,hogy azért mert általában itthon a bilire van szokva?Már most próbálom ,hogy midig a wc-re menjen pisilni,ne csak kakilni.
2013. okt. 4. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha otthon bilibe pisil,nem a wc-be,akkor persze hogy idegen helyen nem akar wc-be pisilni. Azt irod,ráültetni a w-re. Nem állva pisilni tanitod? Ha még otthon se nagyon megy a wc-be az állva pisilés,akkor persze szorong,hogy idegen wc-be nem akar,mert fél a kudarctól.
2013. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az óvónő és a dadus türelme és rábeszélőképességén múlik minden, te személy szerint túl sokat nem tudsz tenni otthonról.

Valószínű ő így "tiltakozik" az ovi ellen, neki ez a beszokós probléma.

Meg fog oldódni, hidd el, nem marad így, 1-2 hét és fog pisilni az oviban is.

Próbálj beszélni az óvónénikkel, hogy hassanak rá szeretettel kedvesen.

2013. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg, hogy otthonra veszel kifejezetten Wcbe tehető kis hajók vagy micsodákat, amiket el kell találnia pisilés közbe, állva pisiljen, oviba is állva pisilnek a fiúk. Vagy hajtogass valamit wc papírból stb... Igy hátha nem fog félni a wctől. Nálunk is bili volt, nem volt hajlandó wc be végezni a dolgát, de mióta ovis, azóta hanyagoljuk a bilit, szerencsére.
2013. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!