Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elhanyagoltam a beszédfejlődését?

Elhanyagoltam a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés
1,5 éves a fiam, és még nem beszél, kezdő szótagokkal sem. Minden búúú... De ha egyedül játszik állandóan halandzsázik babanyelven. Mindent megért, és remekül megérteti magát még idegenekkel is. Nem hiszem hogy baj lenne, inkább csak lusta, vagy félős elkezdeni. Hagyjam, vagy csináljunk valamit??? Előre is köszi!
2009. nov. 9. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


Türelem , türelem, türelem. Továbbra is mutassatok, ésmondjatok neki mindent. Egy ismerősöm kisfia is csak babanyelven volt hajlandó társalogni, közel 2 éves koráig, de mindent megértett. Ez nagyon jó jel, azt jelenti, hogy ő "felfogja" a mondatok , szavak jelentését, csak neki így kényelmesebb egyelőre. Aztán a gyerkőc egyik napról a másikra elkezdte a dolgokat megnevezni, mama, papa, baba, aztán jöttek a nehezebb szavak is... Állítólag a fiúk amúgy is később kezdenek el beszélni, ugyhogy tényleg nyugi!!!

2009. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kisfiúk általában később kezdenek beszélni, mint a lányok. A Te kisfiad egyáltalán nincs semmiről lemaradva. A "halandzsa" nagyon fontos állomás a beszédfejlődésben. Ne félj, nem hanyagoltál el semmit. A beszédfejlődés is egyénfüggő. Gondolom, a kisfiad meg tudja értetni magát beszéd nélkül is különféle gesztusokkal. Az a fontos, hogy Te sokat beszélj hozzá, akkor majd ő is el fog kezdeni beszélni. Az én nagy fiam is ilyen volt, utána mikor elkezdett beszélni, abba se akarta hagyni :)))) A beszédfejlődést nem lehet siettetni, ugyanúgy ahogy a baba más tanulási folyamatát sem, erre is meg kell érni.
2009. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, kicsit megnyugtattatok. Igen, nagyon kifejező az arcmimikája a gyerkőcnek, és úgy látom élvezi is, hogy pantomímezik(na meg mi is elolvadunk tőle) nem akarom Őt megbéllyegezni, csak sajnos bárhol vagyunk megkérdezik beszél-e már...
2009. nov. 9. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, ezzel lehet minden anyukát az őrületbe kergetni. Minden életszakaszában ostromolnak minket, hogy ül már?, megy már?, beszél már?, kakil már a bilibe???

Egy 1,5 éves gyerektől miért kell már mindent elvárni? Jó hogy nem írást, és olvasást......meg számolást....

Teljesn jó, ha halandzsázik a maga módján, az is a beszéd

egy formája. Van artikuláció, van hangképzés, és van nonverbális kommunkiáció. Ez teljesen megfelel a korának, ne aggódj, szépen fejlődik a kisfiad. Hagyd meg neki a maga egyéni ütemében történő fejlődést.

2009. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szintén 1,5 éves a fiam és ő se beszél!!! Három szót mond időnként: anya, nem, ez. Ennyi!!! Babanyelven ő is folyamatosan mondja a magáét.

Viszont mindent megért, tényleg! És olyan logikája és memóriája van, hogy hihetetlen! Szóval nagyon okos kisfiú, és ezt nem csak én mondom. De beszélni nem beszél.

Én is utálom, hogy az utcában minden vénasszony azt búgja, hogy ennyi idősen már beszélnie kellene. Hülyeség! Nem okosabb attól egy gyerek, hogy minden szót utánoz a felnőtt beszédéből, és rámondják: már beszél! Több olyan 1,5 éves kisgyereket is ismerek, aki "már beszél", de fele olyan logikája, memóriája, összefüggés felismerése nincs, mint a fiamnak. Szóval ne aggódj, a kisfiúknál gyakran előfordul ez a jelenség és nem a szülő mulasztása az oka! Majd egyszer csak megszólal és mond mindent!

2009. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 évesen már mondott szavakat, DE a lányom csak 2 évesen kezdett beszélni, igaz rögtön mondatokban stb.

Lányomat mi is mindig megértettük, rögtön tudtuk mit akar. Viszont zavart, hogy nem akar beszélni. Tőlem is mindig azt kérdezték, hogy beszél e már?

Gyerekorvosunk azt javasolta, hogy csináljunk úgy mintha nem értenénk mit akar. Pl. ha kér valamit, odamutat akkor szándékosan értsük félre és mást adjunk neki. Előbb utóbb rákényszerül, hogy beszéljen, de egyenlőre biztos kényelmesebb így neki.

Nem hinném, hogy bármi baja lenne. Ha jól emlékszem nekünk a doki azt mondta, hogy 3 éves koráig kell, hogy beszéljen. De ebben már nem vagyok biztos, mert az enyémek 6 és 8 évesek már.

Mesélj neki sokat esténként, az később is jól jön, mert fejleszti a szókincsét.

2009. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!