Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok ajánlani valami...

Tudnátok ajánlani valami jófajta testápoló krémet 3 és 4 éves gyerekeknek? Ahogy elkezdődött a fűtés szezon, rettenetesen száraz lett mindkét gyermekem bőre, és tanácsokat szeretnék kérni, hogy ki milyen testápolót használ

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
babe
2013. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sanatopic
2013. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

5 és 3,5 évesek. amint indul a fűtés, rettentő száraz és viszkető lesz mindkettejük bőre. Sokmindent kipróbáltunk, de legesleginkább a Bioderma Atoderm 500 ml-es testápolója vált be (nem a PP, hanem a sima, a kék pumpás). 1+1 akcióban éri meg legjobban, úgy a két flakon 6000-ért van.

nagyon drága, de 100x jobb, mint bármi amivel próbálkoztunk. múltkor ajándék fürdetőgélt is kaptunk hozzá, az is szuper. de ha azt nem használjuk, akkor is elég fürdés után, meg néha napi 1x átkenni őket ,de az nem is kell mindig. a fix napi fürdés utáni kencélés elég és meg van oldva a kínunk, pedig nagyon szenvedtünk, véresre vakarták magukat néha míg erre rá nem találtam, hiába kevertettünk a gyógyszertárban többfélét, vagy sanatopic,/sheavaj meg minden nyavalyát próbáltunk.

ez a legtutibb!

és csak fűtésszezonban kell, amint vége a bőrük azonnal helyreáll.

2013. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Ha nincs a lakás túlfűtve, akkor nem szárad ki a gyerekek bőre sem, és nem kell semmilyen vegyszerrel kenni.

Nálunk legalábbis nincs ilyen gond.

2013. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Kedves utolsó!21 fok van a lakásban, nem hiszem,hogy ez túlfűtöttséget jelentene.Most a bioderma po zincet használtam, mert kezdett megjelenni az ekcémájuk, de mivel az nem testápoló,így csak a kritikusabb helyekre kenegettem.Használtunk babe-t is már, egy ideig jó volt, de egy idő után már nem használt.Na, akkor most kipróbálom a bioderma testápolóját :)
2013. okt. 10. 22:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyobbik fiam ekcémás, már kentem mindennel, de egy idő után mindent megszokott a bőre. Most a Dm-ben kapható Alverde testvajat használjuk, nagyon jó, gyorsan beszívódik, jó puha lesz tőle a bőre. És nem utolsósorban 1.000,- forint körül van az ára. (Itt a gyakorin olvastam erről a krémről először teljesen véletlenül és kipróbáltuk, eddig úgy néz ki, hogy beválik.)
2013. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 JnéHN ***** válasza:
Mi is Sanatopicot használunk.
2013. okt. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk "csak" az egyik lányomnál van ilyen gond, és "csak" a kezén. Már most véresre kirepedt az ujja köze. Összekevertem kakaóvajat mandulaolajjal és kész a tökéletes kézkrém (ami testápolónak is kiváló), méghozzá fillérekért. Raktam bele E vitamint is.
2013. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8. vagyok

Nem tudom mennyit isznak a gyerekeid, figyelj arra is, hogy sokat igyanak, a belső hidratálásra is szükség van!

2013. okt. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk jó még a sanatopic-on kívül a DM ALVERDE BIO olajos fürdető és testápolóolaja (százszorszépes).

Ezt úgy is szoktuk használni, hogy a fürdővízbe öntök vagy a fürdetős lemosdatás után végigkenem vele a kisfiamat és akkor még tud játszani a kádban, vagy tényleg simán fürdés után a megtörölt, de még kicsit nedves bőrön, mint testápoló olaj. Elég gyorsan beszívódik, nagyon kellemes az illata, bio és abszolút elégedettek vagyunk vele.


Illetve a gyógyszertárban lehet kevertetni sima tiszta A-vitaminos testápolót (az A-vitamin tartalma miatt receptköteles, de a gyerekorvos szívesen ad).

2013. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!