Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is van, hogy a gyerkőc...

Másnál is van, hogy a gyerkőc napokig szinte semmit sem eszik?

Figyelt kérdés
Másfél évesem napok (inkább hetek) óta nem hajlandó enni, csak ímmel-ámmal. (Rendes kaját szinte nem is eszik. A kakaót azt bármikor inná. ) Már kezdek aggódni, de nem tudok vele mit csinálni...
2013. okt. 12. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy minden reggel kap Cebion multit, ez befolyásolhatja esetleg az evését?
2013. okt. 12. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni, hogy egy hétig nem adod és akkor javul e az étvágya. Ezek a multivitaminok inkább étvágyat szoktak csinálni. Kérdés miért neme szik?!

- dacból

- valóban nem éhes

- ég esetleg a gyomra a multivitamintól

- szervi problémája van

- fáj a hasa, fáj a torka

- tudja, ha nem eszik akkor is kap csokit, kakaót, vagy egyéb finomságot

- rájött, hogy ezzel tud téged manipulálni

Gondold át külső szemlélőként szerinted mi lehet a probléma, ha nem dacosság áll a háttérben akkor menjetek el orvoshoz, ad étvágynövelőt, vagy elküld vérvételre. Széklete rendben van? B6 vitamin étvágynövelő, de szerintem az van is a multivitaminban. Ha mindent eszik csak keveset akkor az is elképzelhető, hogy mostanában nem annyira éhes és a kevesebbel is jóllakik. Sok oka lehet a problémának nehéz így meg mondani.

2013. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nem jön foga? 13,5 hónapos fiam is hetekig alig evett, aztán 2 rágófoga bújt ki egyszerre.
2013. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Oh, végre egy sorstárs, nem mintha nem örülnék jobban, ha nem lenne gond, de jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül.

Csak a tej, vagy péksüti, túrórudi, joghurt, egyéb értelmetlen kajákat bír megenni hetek óta. Néha a nagyanyjánál véletlenül megeszik egy tál levest, vagy főzeléket, mondjuk heti 2-szer. Pedig egész pici korától nagyon jó evő volt mindig. Most meg már kínomban nem tudok mit csinálni, a kakát is úgy szenvedi ki magából. Láthatóan semmi baja, jó húsban van, a gyerekorvos szerint a sok folyadék is elveheti az étvágyát. Vitamint kap, de ettől sem jobb a helyzet. Sokszor a hajamat tépem...A doktornő szerint édességet, péksütit se adjunk neki, ha éhes lesz, eszik majd.

2013. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, volt ilyen időszak nálunk is..

ha nem látsz rajta semmi különöset, és van széklete, nem puffad, nincs hasmenése, nem nyügi, akkor ez a "nem érek rá enni, mert nagyon sok az érdekesség a világban"..:-))


Én azt mondtam mindig, hogy nálunk nem lesz olyan, hogy a gyerek futtába eszik....hát volt ebben az időszakban minden, ami ellen előtte tüzes vassal hadakoztam...


A vitamintól csak nagyobb szokott lenni az étvágyuk...

2013. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A sok kakao is elveheti az etvagyat. Nagyon sokan elkezdenek panikolni es inkabb adnak hulyeseget a gyereknek enni, mondvan legalabb akkor eszik. Pedig ha csak a normalis kajakat tennek ele, a gyerek megenne amikor megehezik. Mi is atestunk a probleman, es ugy oldottuk meg, hogy felirtunk egy rutint, hany orakor mit adunk. Es ha az egyik adott etelt nem hajlando megenni, hiaba sir masert (csoki, keksz, joghurt), nem kapja meg. Amikor tizorai vagy uzsonna jon, akkor valaszthat, amit szeretne, persze normalis hatarokon belul. Edesseget hetente 1-2x kap. Most mar sokkal jobban eszik. Nem eszik meg mindent, de mar jo hallani, hogy almat, szolot, barackot, sajtot stb ker tizoraira, uzsonnara vagy desszertkent a gyerek joghurt meg csoki helyett (kap neha joghurtot, de az igazi joghurt gyumolccsel es pici cukorral osszeturmixolva - nagyon finom!) Ha szomjas, akkor vizet vagy tejet ker. Hozzateszem, nem adunk neki semmi uj etelt, mindig olyannal kinaljuk, amit korabban szeretett. Most lassan 2 es fel eves, remelem, kesobb visszater a regen kedvelt etelekhez, esetleg kiprobal ujakat is.


Hidd el, a gyerek ha ehes, akkor eszik. Tapasztalat :)

2013. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez az étvágy dolog nálunk periodikus: 3 gyerekem van, mindhárom rossz étvágyú általában, de van olyan időszakuk, amikor 1-2 hétig rengeteget esznek. Utánna 1-2 hétig szintén alig esznek. Sokat aggódtam emiatt, de arra már rájöttem, hogy erőltetni nem érdemes. Te sem bírnál enni, ha abszolút nem vagy éhes, nem kívánod. A gyermekorvosunk is azzal vigasztalt, hogy önszántukból nem szoktak éhen halni a gyerekek :) Ha már nagyon aggaszt a nemevésük, szoktam adni vitamint, hogy "beinduljanak". Ez általában segít is. Azon kívül, ha be tudod szerezni, nagyon jó immunerősítő és étvágycsináló 1-1 dl kecsketej reggel-este. Nálunk nagyon bevált :)
2013. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!