Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyermekes Anyukák! Mennyi...

Többgyermekes Anyukák! Mennyi ideig tart, míg az újszülött felébreszti sírásával a nagyobbik testvérét? Egyáltalán hozzászokhat-e a nagyobb az ébredéskori ill. elalvás előtti csecsemő ordításhoz?

Figyelt kérdés
A két gyrkőc szomszéd fél-félszobában van és hát 3 hetes második babánk szegényt állandóan felébreszti, hacsaknem a kisebbel kivonulok a konyhába. De nyilván ha nagyobb lesz a csecsemő is, ez a helyzet tarthatatlan lesz..Hogyan oldottátok meg ezt a problémát? Nyilván ha már átalussza az éjszakát jobb lesz, de addig is mit tegyek?
2009. nov. 10. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól tartok, egyszerűen ilyen érzékeny a zajokra. Nekem 3 öcsém van és egyik sem keltett fel éjjel, pedig nem voltak vmi jó alvók:P Mostmár nekem is van egy kislányom, rá persze felébrdek, de pl a férjem nem mindig. Szerintem ne aggódj, 1év és átalussza az éjjelt:)Olyan sokszor meg csak nem kel fel a kicsi se, hogy a nagy ne tudja magát kipihenni...
2009. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedd magad mellé éjszakára, akkor nem fog annyira sírni. Bár tudom, hogy sokan félnek maguk mellett altatni a kicsit, de szerintem nem kellene. Nekem négyen vannak, és amíg nem aludták át az éjszakát, addig velem aludtak egy ágyban. Aztán gong nélkül átszokattam őket. Szerintem ennek a dolognak nagyon sok előnye van, többek között az, hogy így legalább a nagyobb tesók tudnak aludni. Az érzelmi részéről nem beszélve.
2009. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gond nélkül.:))) Bocs...
2009. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy szobába tettem a picit 5 éves nővérével, aki 2 nap után azt mondta, vigyétek innen. Nem tudott tőle aludni szinte semmit. A kicsi kb 2 óránként kelt, s amikor aludt, akkor is nyöszörgött. Átvittük az ágyam mellé a kiságyat.

Most 10 hetes, egyszer (néha kétszer) kel éjszaka. A hétvégén visszavittük a gyerekszobába. Első éjszaka még felébredt a nagy, de most már nem vette észre, amikor enni kelt.


Sok sikert!

2009. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát ez a kérdés bennem is felmerül!!

Csak a helyzet nálunk annyiban másabb, hogy még a kistesó a pocakomba van, de mi lesz, hogy lesz, ha már nem lesz bent?

Mert nekünk egymásba nyíló 2 fél szoba a gyerekszoba a kislányom akkor lesz 23 hónapos amikor születik a kistesó és nem tudom egy szobába vagy külön tegyem őket majd?!

Most még a kislányom is egyszer ébred, de mi van akkor ha már a kistesó születésére már nem ébredne éjszaka és akkor jön a kicsi és felébreszti a sírás, akkor minden kezdődik elölről?

Egy szó mint száz, de én segíteni a válaszommal nem tudtam, de legalább kiírtam magamból a félelmem egy részét, pedig tervezett a kistesó!!

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 17 hetes kismama is.

2009. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most én a lánnyal alszom a nagyágyban, apa a gyerekszobában. Egy hónap múlva én megyek a gyerekszobába a picivel. Sajna a nagy" odaszokott mellénk 1 hónapja, és most nem is akarom visszaszoktatni, mert a pici úgyis a kisszobában lenne, inkább én megyek majd oda. Talán nála nem "rontjuk" el, a nagynál meg már mindegy is...
2009. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!