Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik gyerekorvost választaná...

Melyik gyerekorvost választanátok? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval születése óta egy rendes,jó orvoshoz járunk,de elköltöztünk 2 éve,ezért már busszal tudunk csak oda menni. Eddig nem is volt gond,mert évente max 2x kellett mennünk,viszont most kezdte az ovit és már beteg...gondolom igen gyakran kell majd mennünk. Itt a körzetben nem jók az orvosok,még a védőnő se nagyon ajánlotta őket,viszont sokkal könnyebb lenne ide közel menni 5 perc gyalog. Ti mit tennétek a helyemben? Melyik orvost választanátok?
2013. okt. 14. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt akiben megbízom, aki jól ismeri a gyereket. Függetlenül attól, hogy milyen messze van. Éppen ezért mi már két éve a szomszéd városba járunk orvoshoz.
2013. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora gondot jelent az utazás, mennyi ideig tart, pl távolsági buszról vay bkv-ról van-e szó, jár-e hétvégén is, késő este is sűrűn, vagy van-e legalább apának pl autója, hogy ha sürgős, akkor menni tudjatok. Mérlegelni kell, hogy téli fagyban, latyakban, lázasan is menni kell esetleg. Vagy érdemes érdeklődni, hogy egy kis lóvéért házhoz jön-e a jobbik doki oda, ahol laktok. Amúgy ráérsz még várni, nem biztos, hogy az ovikezdés nagy betegségekkel fog járni.
2013. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent hogy nem jó orvosok? Szakmailag nem jók? Csináltak hibákat, hanyagok, megbízhatatlanok? Akkor hogyan dolgozhatnak ott? Miért nem jelenti fel őket senki? Mégis járnak mások hozzájuk?

Ezek általában rossz indulatú szóbeszédek. Én biztos átjelentkeznék a helyi doktorhoz. Nem hurcolnám a lázas beteg vagy hányós gyerekemet busszal egy távoli orvoshoz csak azért mert az szimpatikusabb. A helyi orvosok is kaptak valamire diplomát, van működési engedélyük. A szakmai megítélésük nem a védőnő, vagy az anyukák dolga. Ha alkalmatlanok lennének a feladatra akkor nem dolgoznának ott.

2013. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Végülis nincs messze,a házunk előtt van a buszmegálló,3 megálló a táv,aztán 5 perc gyalog. Kb 15 perc az út összesen.
2013. okt. 14. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Én maradnék annál az orvosnál, akiben megbízom és akit ismerek évek óta.

Ha nagy a baj, akkor úgyis ügyeletet kell hívni illetve fővárosban pl. ügyeleti rendszer van, amikor ár nincs rendelési idő- szóval a nagy baj esetén mentő jön, a "közepes baj" esetén, amikor nem akarod megvárni a következő rendelést, akkor is úgyis muszáj menni az ügyeletre.


kérdezd meg esetleg a megléő orvosodat, hogy vállal-e és ha igen, akkor milyen feltételekkel házhoz kimenetelt?


Egyébként ha olyan gondja lenne a kicsidnek, ami szerinted nem várhat, de nem olyan súlyos, hogy mentőt hívj, viszont másnapig azért nem ér rá, amíg a dokid rendel- simán beviheted a körzetes orvosi rendelőbe, mert ott el kell látniuk, gyógyszert kell írniuk.


A mi orvosunk is nagoyn keveset van abban a rendelőben, ami hozzánk a legközelebb van. Amikor baba volt, volt rá esetl, hogy bevittem a körzetes szakrendelőben és az éppen ügyeletes gyermekorvostól kértem tanácsot (elmondtam természetesen, hogy ki a választott gyermekorvos)- semmi gond nem volt belőle, szívesen megvizsgálat és adott gyógyszert.

Minden jót.

2013. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor maradnék a régi orvosnál. Igaz, hogy a rosszabb hírben álló orvosnak is van működési engedélye, de szerintem nagyon is számít, mi róla a benyomása (ha nem is a védőnőnek, de) a többi anyukának. Pl. szíre-szóra antibiotikumot ír fel? Minden vacakkal szakrendelésre küld? Vagy épphogy nehéz kicsikarni akár egy fülészeti vagy laborbeutalót is? Homeopátióval próbálja gyógyítani a perforált vakbelet is? Szerintem sok minden van, amiből egy anyuka is be tudja lőni, hogy mennyire van képben az orvos!
2013. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!