Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 16 hónap körüli gyereknek...

Egy 16 hónap körüli gyereknek hogyan mossátok a fogát?

Figyelt kérdés
Használtok babafogkrémet? Nem baj ha lenyeli a gyerek? Ti mossátok neki, vagy ő saját magának?
2013. okt. 18. 16:48
 1/10 Kiki01 ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék:) Én használok babafogkrémet, mert anélkül a szájába sem veszi a fogkefét. Nekem nem engedi, ezért próbálom győzködni hogy magának csinálja. Egy héten kb 1-szer sikerül is némi sikamikát elérni, bár az enyém már 19 hós. Almát adok neki rágcsálni hogy azért ne rohadjanak a fogai:)
2013. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A fiam néha súrolja a fogait, kb kéthetente egyszer, üres és fogkrémes fogkefével is, de inkább csak leszopogatja róla a fogkrémet. Félek hogy így baja lesz a fogainak, már 13 van.
2013. okt. 18. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azóta mosom neki,h kijött 2-3 foga.Először csak a fogkefét rágcsáltattam.1 éves kora óta fogrémmel.Valahol pont a napokban azt olvastam,nem jó a fogkrém,csak ha már kint van az összes foga.Védőnőnél pedig volt kint gyerekfogorvos,ő ilyet nem mondott.Szóval döntse el a kedves szülő,mi a jó.Van kifejezetten piciknek való fogkrém.Mi már az aquafreshből vesszük neki,az mentolos ízű,de nem csíp.Először ő mossa meg magának,aztán én.De volt egy idő,mikor nagyon nem akart,akkor az vált be,h valamelyik plüssállatkája kezébe fogtuk és akkor annak megengedte :D Azóta már túlléptünk ezen.Reggel és este is van fogmosás.2 és fél éves kislány.
2013. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Fiam 19 honapos es mostmar szereti mosni a fogat. Eleinte ugy csinaltam hogy en is mostam aztan o mosta nekem, vegul a sajat fogkefejevel elkezdte maganak is mosni a fogat. En teszek ra neki egy kis fogkremet, mutatja is hogy tegyek ra. Amikor kissebb volt akkor en mostam neki, de hagyta, mondtam neki hogy nyissa ki a szajat mert meg kell mosni a fogacskakat. Azota ha este megy furdeni mar hozza a fogkefet es a fogkremet. Sokszor volt hogy lenyelte a fogkremet, de altalaban olyan keveset teszek ra hogy szinte meg sem erzi. Kb 16-17 honapos koratol mossa maganak, bar nem szabalyosan de azert dorgoli. :)

2013. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kb másfél éves kora óta mosunk fogat rendszeresen. Apa, anya és ő együtt. Kicsit ügyetlenül sikál egyedül, de a lényeg, hogy szereti a fogmosást. Mikor én végeztem, engedem, hogy fogja a fogkefémet és ő mossa a fogamat (csak kotoncol a számban) az enyémmel, elkérem az övét, és jól megsikálom neki minden oldalról. Gyerek fogkrémet használunk, kellemes az íze, le is lehet nyelni, nem kell öblíteni.
2013. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, ez most off lesz. Én is használom a "kotoncol" szót, de a férjem rendszeresen kinevet, ő eredendően budapesti, itt nem ismerik ezt a szót, sőt interneten is nagyon kevés utalást találok erről a szóról (muszáj volt rákeresnem mert állítólag ilyen szó nincs :) ) . Ugye Tolna vagy Békés megyei vagy?
2013. okt. 23. 07:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyukám paksi származású, tőle hallottam és a nagyanyámtól, aki dunaszentgyörgyi .. :D
2013. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Apukám és az egész családja szekszárdi, akkor onnan van a szó :)
2013. okt. 24. 07:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ismerjük egymást, oda jártam suliba.. ;) ;)
2013. okt. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én csak 2 évet '94-'95-ben a Dienesbe, utána mentem Pécsre középiskolába.
2013. okt. 25. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!