Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szólják le a dagadt...

Miért nem szólják le a dagadt gyerekeket? És a vékonyakat miért bántják?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek vèkony : Miért nem adtok neki eleget enni???

Ha kövér akkor miért nem sértegetik??? Miért nem szólnak be neki???



2013. okt. 19. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk a soványakat és a ducibbakat sem bántja senki.
2013. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem szolnak le igazán senkit sem.


De jól látod a helyzetet. Míg egy gyerek soványabb rá mindig tesznek megjegyzést, és sajnos még a rendes túlsúlyos gyerekre sem mondanak semmit sem. Még nagyon a gyerekorvosok sem, mert hogy a gyerekorvos fia is elég kövér.


Nekem van egy nagymamám, aki egy tündér, már 86 éves. Az egyik unokájának nagyon túlsúlyos a gyereke, már légzési problémái is voltak, amivel korházba került. Mikor mondom nagymamámnak, hogy szerintem ez nem helyes, akkor mindig ez az unokája mellé áll, hogy mert csak sokat eszik a gyerek.... nem baj az....


Itt a forumon is 100x láttam olyan kérdést, hogy maga az anyának nem tetszett, hogy a gyerek 20 kg 2 évesen, és hiába kérdezte a dokit, ismerte fel a bajt, és kérdezett itt is, az itt válaszolók kb 80% azt mondta, hogy csak nagyobb a gyerek nem gond az, pedig 5!!!Kg-al több volt mint a felsö határ 2 évesen.

2013. okt. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtteknél is igy van. Szinte senki nem szól be ismerősnek, hogy uramisten, de kövér vagy, ellenben szinte mindenki megjegyzést tesz fernavekony ismerőse. A kövérség valahogy tabu.
2013. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk az orvosok mindkettőre figyelnek. De egy duci csecsemőnél természetesen nem szólnak, mert akkor még normális, hogy hurkásak, és általában a második évben le is megy róluk. A nagyon soványkákat, akiknek nehezen megy a súlyuk, azokat már csecsemőkorban elküldik szakorvoshoz, vagy vérvételre.

De 1,5-2 éves kor körül már volt olyan kövér gyerek akit szintén küldözgettek mindenféle vizsgálatra, diétás tanácsokat ad neki az orvos minden alkalommal, és 2 hetente visszahívja mérésre őket, hogy megállt-e a súlya, vagy hízik tovább.

De a legtöbb gyerek óvódás korban lesz igazán kövér, és az ő szüleiknek is mondja az orvos, hogy vigyázni kellene az étrenddel stb, csak akkor már ritkán járnak tanácsadásra, a szülő elengedi a füle mellett a dolgokat, és minden marad a régiben, talán őket nehezebb beparáztatni :)


Viszont a védőnőm már a csecsemőknél megjegyzéseket tesz a hurkásabb, ducibb babákra (nem a kirívóakra, hanem az átlagos duci egészséges babákra is), egy kicsit túlzásba visz, nem tetszenek neki a jó húsban lévő csecsemők. A sovány babák viszont nagyon tetszenek neki, az ő gyerekei is véznák voltak, talán azért is, vagy mert úgy gondolja, hogy a ducibb babáknak felnőttkorban nehezebb lesz majd tartani a súlyukat, meg fogyózni (ő is ilyen típus). Pedig szerintem egy ilyen alkati dolgot nem lehet csecsemőkorban befolyásolni.


Ha viszont egy idegennel, ismerőssel találkozik az ember, szerintem ők hajlamosabbak a véznákra rámondani, hogy "kap enni?". Biztos azt hiszik ez olyan poénos dolog. A kerek (de nem kövér gyerekre) meg megkérdezik, hogy "jó evő ugye? Nem válogatós, mi?" Viszont ha egy igazán kövér gyerekkel találkoznak, akkor kerülik ezt a témát, szerintem ez kicsit tabu, és félnek hogy megbántják a szülőt, ha szóvá teszik, de tuti hogy magukban azt gondolják, hogy "húde kövér ez a gyerek!!"

2013. okt. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is szoktam gondolkozni, de ez a felnőtteknél is így van. Én vékony vagyok és elég sűrűn kapom a megjegyzéseket. Szerintem a kövéreknél bántásnak minősül és senki nem gondolja, hogy egy vékony/sovány embernek pont ugyanolyan rosszul esik ez, mintha egy kövér embernek jegyeznék meg. Kislányom is kisebb súlyú, de ő nem tűnik soványnak, de mivel nagyon sokat eszik, azt meg szokták jegyezni, hogy milyen vékony, pedig sokat eszik.
2013. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg, ez nagyon-nagyon jó kérdés! A kövérnek nagyon vigyázunk a lelki világára, a soványé senkit nem érdekel. Mert a kövér biztos beteg, vagy hormonproblémái, vagy akármilyen baja van, a sovány meg csak simán nem eszik.
2013. okt. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , én is így èrzek , és majd odafigyelek a gyerekem egésségére
2013. okt. 20. 10:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskoromban elég vékonyka voltam. Nem voltam vézna betegesen, de vékony voltam. Az egész utca öregasszonyaitól és a mamámtól is azt hallgattam egész gyerekkoromban, hogy jajj de vékony vagyok, meg hogy hogy nézek ki, bezzeg az XJózsika (aki nagyon dagi kisgyerek volt) mennyivel jobban néz ki, mint én. Amikor iskolába jártam, majd később dolgoztam, akkor is mindenki tette a megjegyzéseket, hogy milyen vékony vagyok.

Ennek meg is lett az eredménye: még 2 éve is a strand bejáratánál sírtam 30 éves fejjel, hogy nem megyek be, nem vetkőzök le. Mindig szégyelltem magam (nem lett volna rá pedig okom), hogy hogy nézek ki és zsákruhákban jártam. :/

Igen, akin van felesleg, annak nem szólnak be. Mert ne sértsék meg, vigyázzanak a kis lelkére. De a vékonyaknak ugyanolyan bántó a beszólás!


A fiam most 9 hónapos, 72 cm és 9 kg. Kisebb korában és most is elég messze volt attól, hogy kövérnek lehessen nevezni, a védőnő és az orvos is mindig lekövérezte!


Szerintem egy gyereknek nem szabadna a testére (sem) megjegyzéseket tenni, mert főleg ha már nagyobb lesz, ez megmarad benne és esetleg kihathat a további életére is.


Egyébként kicsit off a dolog, de kb 1 hónapja volt a neten egy fotósorozat és egy cikk kövér nőkről. Na, lényegében arról szólt a dolog, hogy az milyen szép, mert ők milyen puhák, milyen jó fogni, gyömöszkölni a hájukat és a vékonyabb , tehát igazából az egészségesen kinéző nőket pedig lehúzták teljesen, hogy azok csúnyák, semmire nem jók, a pasik is a kövéreket szeretik, csak nem vallják be a nőjüknek. Na, ez is milyen hatással van a vékony nőkre... De persze, igen, a kövérek lelkét ápolgatni kell, a vékonyak meg kit érdekelnek...


Bocsi, ha elszálltam a témával... :)

2013. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg megszólják, csak sok szülő nem foglalkozik vele. Itt, ezen az oldalon is írják sokszor hogy védőnő/orvos/anyós/barátnő megjegyezte hogy duci a gyerek, hogy lehet ilyen bunkó és érzéketlen. Aztán a válaszolók írják is, hogy nem kell velük foglalkozni, minek szólnak bele, semmi baja nem lesz a gyereknek ha kicsit "duci".


Szóval inkább azzal van a baj, hogy sok szülő a homokba dugja a fejét.

2013. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ ha egy 2-3 éves kövér tehát nem csak izmos,vagy erős testalkatú szerintem annak már szólnak egy babánál meg nem lényeg.
2013. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!