Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülök mit szóltok ahhoz,...

Szülök mit szóltok ahhoz, hogy a lányotok vagy fiatok el van hízva, nagyon kövér?

Figyelt kérdés
És ez miatt látjátok a gyerekeiteken, hogy kicsúfolják és idősebb korban vagy felnőtt korban nem találnak maguknak párkapcsolatot és esetleg szüzek még húszon vagy harmincas éveikben!

2013. szept. 19. 12:10
 1/6 anonim válasza:

bár nem vagyok szülő, de a megelőzés lett volna a legfontosabb. Ha már késő, akkor a legjobb, ha olyan ember tanácsol neki dolgokat, vagy látja a szülőn az igyekezetet, hogy olyan kaját, és annyit rak az asztalra, amitől nem hízik tovább a gyerek. Liszt, cukor egyre kevesebb, és sok sok zöldség. Idővel összeszűkül a gyomra, majd fogyni kezd, és idősebb korban már lesz normális testalkata. Soha nem késő elkezdeni, mert ha nem is párkeresés szempontjából nézzük, akkor egészségügyileg is nagyon hasznos. (érrendszer, szívinfarktus, ízületek, légzés, terhelhetőség, stb...)


Ha nem élnek már együtt, akkor csak kedves tanácsokkal lehet segíteni...

2013. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek el van hízva, az szinte mindig a szülő(k) hibája! Én is nagyon csúnyán meghíztam, persze ba_szoga_tást azt kaptam dögivel, de segítséget még akkor sem, amikor kértem. Aztán felnőttem, elköltöztem, elegem lett, és életmódot váltottam (otthon csak a zabálást láttam): az eredmény 50 kiló mínusz lett, megtanultam normálisan enni, és sokkal jobban érzem magam.

Én mondjuk eleve nem hagynám elhízni a gyerekemet, mert már csöpp kora óta belénevelném, hogy az a fontos, hogy minőséget egyen, ne mennyiséget, hogy fontos a rendszeres mozgás stb.

2013. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem engedném elhizni, vagy amint látom hogy van rá hajlama vagy több mint kéne akkor végképp nagyon oda figylenék a táplálkozására. Felnött korban már sajnát magán mulik csak a dolog.
2013. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan venném, ha meg lennének hozzá a lehetőségeim, akár országos szinten is. Egy bizonyos pontig el lehet nézni, hogy de jó étvágya van, stb., itt most nem is néhány kiló plusszra gondolok, amit úgy is kinő, lemozog a gyerek egy idő után. Egy bizonyos súlytöbblet felett büntetném a szülőt. Láttam olyan édes, pici lányt, aki még nem beszélt, de már alig tudott járni, olyan túlsúlyos volt (mint az anyukája, egy az egyben). A térdei bedőltek, alig tudott egyenesen járni. Ezt már büntetendőnek érzem, mert egy életre tönkreteszi a gyerek testét, egészségét és közvetve a lelkét is, mert el sem merem képzelni, mi mindenben korlátozza majd ez az állapota az óvodában, arról nem beszélve, amit élete folyamán az iskolában és munkahelyen kapni fog ezért. Azt gondolom, hogy ha valaki akarja, akkor tudatosan tud ezen változtatni. Ha betegség okozza (mert ez is előfordulhat simán), akkor pedig meg kell keresni a megfelelő orvosi segítséget. Gondatlan veszélyeztetésnek tartom a gyerekkori elhízást.
2013. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nővérem anyu miatt hízott meg. Ha evett az volt a baj, ha nem akkor meg az. Érzelmileg zsarolta, utána meg bunkón a szemére hányta, hogy milyen kövér. Most is csinálja és azt látom, hogy a tesóm már csak dacból sem fog lefogyni, mert így akarja megmutatni, hogy ő ettől erősebb. Nem jó taktika, de valamennyire igaza van.

Aztán megszülettem én, velem is próbálkozott, de én nem hagytam magam. Most is folyamatosan próbálkozik, de már vagyok annyira felnőtt, hogy tudjam mire van szükségem. Minden alkalommal, amikor otthon vagyok elmondja, hogy kövér vagyok (egyébként nem...) és, hogy ennek nem lesz jó vége. Ha otthon vagyok, én is csakazértis folyamatosan eszem, hogy lássa, ezzel a bunkósággal nem tud irányítani. Szóval gyerekként azt látom a saját példámon keresztül, hogy meg kell találni azt a taktikát, amivel el lehet magyarázni a gyereknek, hogy miért nem jó így neki. De ehhez ismerni kell a gyereket (ami nálunk nem nagyon működött).

2013. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok még szülő,de anyum az a földbe döngöl még ma is emiatt.Pedig nem egy ex-szupermodell,aki még ma is tetőtől talpig tökéletesen néz ki.Egyébként maga a kövérségem nem hátráltatott sose semmiben,inkább az,hogy otthon kb. minden lépésemet kritizálták.Mára már eljutottam egy olyan szintre,hogy nagyjából elfogadjam magamat,de párkapcsolatom volt előtte is,nem éppen futókaland,nem is egy.
2016. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!