Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nagyon sírós vagy...

Akinek nagyon sírós vagy sokáig volt sírós a csecsemője, nagyobb babája, az nem nyomta rá a bélyegét a későbbiekre?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik tényleg átélték azt.
2013. okt. 23. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom hasfájós volt és egészen egy éves koráig felcserélte a nappalt és az éjszakát. Nappal szinte egész nap aludt, fel sem tudtam ébreszteni. Éjjel viszont ment a műsor teljes hangerővel. Most 17 éves és teljesen egészséges. Kitartás! Próbálj te is akkor pihenni, amikor ő is csendben van, nehogy a pároddal való kapcsolat lássa a kárát a fáradtságodnak! Sok sikert és türelmet kívánok!
2013. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kettő közül a nagyobb egész jól viselkedett babaként (se alvással, se evéssel nem volt gond), különösebb probléma nem volt vele, a dackorszakot megszenvedtük de nagyon. Most már nagy, műsort azt tud csinálni, néha nagyon kiborít, pedig már nagylány.


A kicsi az 1,5-2 éves koráig nagyon nehéz eset volt, sétálni nem lehetett vele rendesen, éjszaka szórakoztassam, nappal cipeljem a seggecskéjét és majd ő úgy alszik, különben szirénázik folyamatosan. 2-2,5 éves kora után lecsendesedett, dackorszaka nem is volt, alig hisztizett, akkor is csak ha jó oka volt rá. Ovisként, kisiskolásként egy könnyen kezelhető, szófogadó, csendes kislány, akivel nem is kell kiabálni, mert mindent meg tudunk beszélni.

2013. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam :)

Köszi.

2013. nov. 2. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kicsi volt sírós, mert iszonyatos hasfájása volt. Emiatt rengeteget volt ölben, aminek elvileg az lenne a következménye, hogy kiegyensúlyozottabb gyerekké válik. Na ezt én nem látom rajta, csak azt, hogy még mindig könnyen dühbe gurul, és a hajam fogdosása közbeni ujjszopizás nélkül le se tudná magát higgasztani. Sokszor vágyik ölbe, anyásabb, mint a nagy, pedig a nagy is anyás, de a kicsi már-már beteges módon az.
2013. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13 év lesz a gyerekeim között... Egyéb kérdés?
2013. dec. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem most a kicsi 11 hós a nagy 3,5 éves!

Az első babám nagyon nyugodt,nem hasfájós,jó alvó,jó evő baba volt!Fogzást,mozgásfejlődéseket sem viselte rosszul,6 hónaposan átaludta az éjszakákat,egészen 2 éves koráig(míg bölcsibe nem került)soha nem volt beteg dokit csak akkor láttunk mikor a kötelező oltásokra kellett menni!Egy álombaba volt és most is vállalható gyerek,bárhova eltudok vele menni nem kell szégyenkeznem miatta!Persze 2-2,5 éves kora körül neki is volt dackorszaka de viszonylag könnyen-gyorsan lecsengett!És ami a lényeg:tényleg nagyon jól viselte a kistesó érkezését!

Hááát a kicsi....nem is tudom,hogy fogalmazzak...imádom,szeretem de azthiszem az utóbbi 11 hónapba 11 évet öregedtem!Hasfájós,bukós,sírós volt kicsinek mire az lecsengett jött a brutál fogzás(volt olyan hogy 1 hét alatt 3 felső foga jött ki)majd a mozgásfejlődés(3 hét alatt elkezdett kúszni,mászni,felülni felállni)emiatt se éjjelünk,se nappalunk!5 és 9 hónapos kora között minden éjszaka 10-12 x is kelt(utánna rátaláltam egy homeós bogyóra és azóta jobbak az éjszakák-olyan amire azt írják azoknak a babáknak akik éjszaka dolgozzák fel a nappali ingereket)

Azon kívül szegénykém a nagytól aki óviból hazahoz mindent betegséget elkap és akkor egész nap nullahuszonnégyben sír még ha nem lázas stb akkor is!nagyon sokszor van olyan,hogy semmi nem jó neki:ha sétálunk,ha autózunk,ha itthon vagyunk játszunk stb!Neki nem jó 6 hós kora óta a pépesített kaja,de ha én etetem az sem jó,ő akar egyedül mindent(persze gondolom utánozná a nagyot merthát persze ő az Isten)de ha meg nem sikerül neki beletalálni a szájába ordít!Ő az a baba aki egy köhintéstől,tüsszögéstől képes sírni!

Nem azt mondom,hogy nincsennek jó napok de tényleg néha-néha!

VISZONT!Ami a lényeg nagyon szeretik egymást a két tesó!Nem is tudom a nagy hogy tudott ilyen toleráns lenni eddig hisz nagyon sokszor volt olyan hogy hívott játszani de épp a kicsinek kellett ringatnom a popóját!Bár amikor aludt a kicsi azonnal mentem a nagyhoz játszani vele!Sokszor a lakás romokban hever..de ez más tészta!!

Egy szó mint száz:ha az első babám lett volna ilyen mint a kicsi nem vállaltam volna kistesót!

Még úgy látom a kicsi nem nőtte ki ezt,azthiszem mikor majd elkezd járni,beszélni és az összes fogacska kint lesz talán jobb lesz..vagy nem???

2013. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3,5 éves lesz, kislányom 1,5 éves.

Kisfiam nagyon sírós volt (11 hónapos koráig), de annyira, hogy a mai napig nehezen viselem, ha sír a baba... Kislányom 3 hónapos koráig volt hasfájós, utána már nem volt gond a sírással!

Én nagyon kikészültem az elmúlt években, sajnos a kapcsolatunk is majdnem ráment...

2013. dec. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most lesz 3 éves a kisfiam. Szinte pontosan ugyanazt írhatnám, mint a 6. válaszoló! A nagy már 14 éves, tehát tetemes a korkülönbség, de nálunk is ő volt az "álom jó" baba és kisgyerek. A kicsi fiú...hááát, nagyon szeretjük, későn is jött, koraszülött is volt, duplán-triplán a szívünkben van, de a 3 éve alatt kb. 30 évet öregedtem. :D

Most is nyafis, most is nehezen kezelhető, most is mindig vele kell lennie valakinek. Pedig mi is azt mondtuk: majd ha mászik, ha majd ha jár, majd ha beszél! :) Szuper érzékeny azóta is, iszonyatos a mozgásigénye, rettentően kíváncsi, minden percét le kell kötni. Őt nem fenyegeti olyan veszély, hogy a "tv neveli fel", mert olyan rövid mese nincs, amit ő végig tudna nézni! :D Ellenben nagyon korán kezdett beszélni, nagyon okos kisgyerek. Beszél is, reggeltől estig. :) Vagy nyafog. Vagy brümmög. Csnedben soha nincs. Kicsi manó minden percünket lefoglalja, de majd ha oviba jár... :D :D

2013. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!