Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérem bántó módon beszél...

Testvérem bántó módon beszél hiperaktivnak diagnosztizált fiamról szerinte a mindent ráhagyás az ok és a későbbiekben bűnöző lesz a gyerekből, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan mértékben nyugtalan ,izgága ,hogy gyógyszert kell kapjon az iskolában.

Sok szakembernél voltunk ,csodát tenni senki sem tud ,maximálisan igyekszem a tőlem telhetőt elkövetni a gyerekemért ,tévedés ,hogy mindent ráhagynék,de maguk a szakemberek kérték ,hogy a fokozott tulmozgas miatt ne fegyelmezzem ,büntessem percenként,mert csak rosszabb lesz .

Testvérem haragszik ,hogy nálunk lehetetlen egy nyugodt beszélgetés .


2013. okt. 23. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek két hiperaktív gyereket, de szerintem ezt a szülőnek kell tudnia megoldani, hogy "fegyelmezi" a gyereket, mert két egyforma gyerek nyilván nincs. Az egyiknél volt fegyelmezés, rendes kiskamasz lett belőle. Csak annyi volt, hogy anya szigorú volt és következetes, nem hagyott rá semmit, de a jó időszakokban sokat ölelgette, szeretgette.


A másiknál a ráhagyás ment, nem nagyon volt "rend", odáig jutottak, hogy 9 évesen azért nem mentek el egy esküvőre, mert a gyereknek nem volt kedve, ő a játszóházba akart menni. Így esküvőre öltözve elmentek előbb a játszóházba, majd rávették a gyereket hogy mégis menjenek az esküvőre. Itt a mai napig a gyerek irányít, és anyuka eléggé ki van készülve.


Szóval neked kell megtalálni az arany középutat, de attól, hogy izgága, és gyógyszert is kap rá, tudnia kell szerintem, hogy ki a "főnök", és korlátokat neki is kell szabni, mert ha nem, abból nagy bajok lehetnek, ebben igaza van a testvérednek.

2013. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell büntetni egy gyrereket folyamatosan, Konzekvenzia a lényeg és büntetni nem kell.

Ha a tesódnak van gyereke kérdezd meg, hogy ö mit tenne ebben az esetben, mikor egy egy ilyen alkalom van.

2013. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tetszik ne menjen. Nekem is van rokonom akinek a ket fia maga az ordog de szo s;ncs hiperaktivitasrol szimplan minden rajuk van ahgyva valoban. Nem szoltam meg soha ezert oket igy inkabb nem nagyon csak ritkan megyek hozzajuk es nem veszem figyelembe. De h beleszoljak vmibe ami valojaban nem az en dolgom azert az szemtelenseg lenne. Ha o ezt nem tartja nektek figyelembe az eleg nagy baj. Mnd meg neki h sose itelkezzen mert barmikor visszanyalhat a fagyi is...,
2013. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A főnök én vagyok,igyekszik is megfelelni,DE masodpercenkent ad olyan ingert amire reagálni kell ,ezt nem lehet kinevelni ,az ember szól ,hogy azt nem lehet,azt nem szabad,azt meg pláne nem lehetséges...bocsánatot kér,majd egy perc múlva ismét ugrál,mászik stb.
2013. okt. 23. 21:43
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Az ugrálás, mozgás miatt én nem fegyelmezném, csak akkor, ha mondjuk azt már lefekvés előtt teszi, vagy más tevékenység helyett. Egyébként meg a mozgás nagyon hasznos, mondd a testvérednek :) Inkább ugrabugráljon mint üljön a gép előtt és a gombokat nyomogassa.
2013. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A testvérem gyerekei hetekig vannak nálunk ha szünet van,az enyémet ő nem akarja vállalni mondván neki erre nincs idegzete .

Egyszer elvitte nagy nehezen ...ott aludt egyet másnap mikor hozta haza azt mondta rettenetesen elfáradtak a gyerek viselkedése miatt mivel folyton ingert ad amire reagálni kell...

2013. okt. 23. 21:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a testvéredék kényelmesek, én erre ezt a magyarázatot gondolom magamnak. Én is szoktam vigyázni a szomszéd kisfiúra (két éves) az enyém már nagy, és bizony fura, hogy nem vehetem le a szemem a kisfiúról.. az én lányomat már nem kell szemmel tartani, néha órákig is elvan a szobájában. Ha a testvérem gyereke van itt, rá is különösen figyelek, (4 éves) mert ő nem annyira van itthon a mi lakásunkban, nem tudom mikor nyúl rossz helyre, stb... bizony sokszor kényelmetlen egy másik gyerekre vigyázni, és szerintem a testvérednél inkább ez van. (1. voltam megint).
2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

De akkor nem a fiadat bántja, hanem téged, nem? Szóval hogy a fiaddal kedves, csak neked mondogatja, hogy miért nem neveled meg?

mert nagyon nem mindegy azért..nehéz elfogadni a hiperaktivitást, mert valóban olyan állapot, ami kívülről inkább neveletlenségnek tűnik..ha valaki szkeptikus, vagy nincs gyereke, vagy egy tuskó, és nem fogadja el, hogy van ilyen, akkor nem tudsz mit csinálni...


A válaszom:

Megkérném, hogy jöjjön el velem az orvoshoz, és hallgassa meg, mit mond a gyerekről. Az orovosnak ez is a dolga ilyen betegségeknél, hogy a családdal megértesse, ez nem egy megjátszott dolog, hanem igenis létezik...


-ha ténylegesen beszól a gyereknek, vagy bántja akár szóval, vagy bárhogy, akkor mindenképp különhívnám, és elbeszélgetnék vele, hogy ő egy felnőtt, aki elvileg tud viselkedni. Nálatok ez van, ez a gyerek beteg. Ha ezt nem képes felfogni, és építő módon viselkedni, és segíteni nektek, mert ez neked+férjednek sem egy leányálom, akkor át kell gondolni, hogy szükséged van-e erre a kapcsolatra...

Sztem mindenképp határozottan kell fellépned a testvéreddel szemben. Ez a ti gyereketek, majd ha neki lesz, akkor azt nevelje, te ezt így tudod, és ne bántsa a saját lakásodban a saját gyerekedet.

Még ő haragszik..pff....-((

2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Neki kettő van 6. válaszoló.
2013. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem hisz abban,hogy létezik ilyen probléma .

Magát a gyereket nem szereti és úgy neveli a gyerekeit ,hogy ők is lenezően beszélnek róla .

2013. okt. 23. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!