Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknél ugye nem...

2 éves gyereknél ugye nem normális, hogy éjjel óránként ébred?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem (bár van egy öcsém,akivel van 15 év köztünk,szóval láttam már kicsit elég közelről)

Kolléganőm panaszkodik nap min nap,hogy a kicsivel több mint 2 éves gyereke éjjel 4-5 alkalommal ébred,felvan fél-1 órát is,itatni kell,pelenkázni kell,reggel mindig kialvatlanul jön.

Én erre neki nem tudok mit mondani,szerintem nem normális. (ha jól emlékszem öcsém fél éves kora után átaludta az éjszakát)

Jól gondolom? Mitől kelhet fel éjjel ennyiszer?

Bölcsis egyébként,és állitólag régebben még többször kelt fel.


2013. okt. 24. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem normalis,akar etelallergia is okozhatja.
2013. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem normális. Lehet szervi baja is, ki kéne vizsgáltatni.


Esetleg szélsőséges esetben a bölcsi elkezdése is okozhatja, főleg ha korábban 0-24-ben csak az anyjával volt. De akkor sem normális, ha huzamosabb ideig tart.

2013. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem normális bár nem biztos hogy betegség okozza. Én 5 éves koromig keltem éjjelente többször volt hogy 3-5-ször. Ezért sem lett testvérem mert Édesanyám azt mondta ö ezt többször nem vállalja. Azóta 29 vagyok és simán végig alszom az éjszakát. Szerintem ez nálam inkbbb valami rossz szoktatás lehetett bár állitólag mindenféle praktikával probálkozott Édesanyám mégsem volt sikeres semmit. AZtán egyszercsak végig aludtam az éjszakát. Mondjuk egy másik érdekesség hogy én 1 éves koromtól egyáltalán nem aludtam nappal. Egy kinszenvedés volt az ovis alvásidő mindig.
2013. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Másfél éves koráig tényleg csak az anyjával volt.Onnantól bölcsis.De másfél éves koráig is ugyanigy felkelt, többször is mint most.Állítólag 3 óránál többet egyben még sosem aludt.


Látja gyerekorvos,védőnő,bölcsiben a dadusok,én mint gyerektelen,nem fogok beleszólni, hisz

"én úgysem tudhatom."

2013. okt. 24. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már félévesen sem normális,sőt kisebben sem.
2013. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mármint az óránként ébredés,mert féléves kor alatt oké ha fel kel 2-3szor,de szoktatás kérdése is,pláne 2 évesen.
2013. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!