Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 3 évessel van...

Szerintetek 3 évessel van értelme halloweeni tököt faragni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 3 évesen kezdtük. Faragni nem tudott segíteni, de a tököt minden este nézte kivilágítva.
2013. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 évessel is van értelme, persze ő még nem tud faragni, de attól még nézheti ahogy te vagy apa kifaragja, este pedig tesztek bele gyertyát esetleg csillagszórót és az minden korosztálynak érdekes. Ha gyertyát tesztek bele akkor jó nagy lyukakat tegyetek rá, esetleg a tetejét is levághatjátok, hogy szépen világítson este és kapjon a láng oxigént. Vehettek egy kisebb tököt is amit nem kifaragtok csak rajzol rá a gyermek filccel.
2013. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van. Mi már két évesen is csináltuk, imádta.
2013. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De van ám! A kisfiam 1,5 éves volt, amikor először faragtunk, imádta nézni esténként a kivilágított fejet az ablakból. Lefényképeztük, év közben 1-2-szer megnéztük a képen, így emlékezett rá, hogy milyen volt, hova tettük, stb, és amikor közeledett idén is az ideje, már előre mondtuk neki, hogy nemsokára megyünk a boltba megvenni, ő választhatja ki, kifaragjuk, stb. Ezen már túl is vagyunk, esténként többször is az ablakhoz megy megnézni, hogy világít-e, és szól, ha elégett a mécses. Úgyhogy hajrá!:-)
2013. okt. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megcsináltuk! Teljesen odáig van meg vissza! :) Ari volt, 1. nem mert belenyúlni a tökbe, mikor kibeleztük. :) :)
2013. okt. 27. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát jóhogy van értelme!

Tavaly 2,5 éves volt a fiam mikor Apával neki álltak faragni tököt!Nagyon tetszett neki és az is ahogy esténként a teraszon világított!

Az idén már nyár végétől emlegette,hogy mikor faragunk már megint tököt,nagyon de nagyon várta már youtoubon kellett tökös videókat keresni,nézni!

A héten szerdán ki is faragták az ideit az Apjával és hát mit mondjak,egy komplett esti szertartás ahogy meggyújtjuk együtt estefeléa gyertyát,közben míg játszik a nappaliba oda-oda szalad az üvegajtóhoz és beszél a tökhöz,este lefekvés előtt is odamegyünk és elköszönünk tőle,jó éjt kívánunk a töknek!

Meg merem kockáztatni,hogy a tökért jobban odavan mint a Télapóért vagy a húsvéti nyusziért!

2013. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
33%
Magyarországon halloween? Nem kell a gyerekekkel minden amerikai szemetet átvenni... :(
2013. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok oda a Valentin nap ért a Hallowinért stb. ünnepekért, de attól még lehet tököt faragni, pusztán csak szórakozásból és azért, hogy este nézzük ahogy világít. Mi nem fűzünk hozzá semmi ünnepet, nem is pont Hallowin napján csináljuk, viszont a gyerekek nagyon élvezik, amúgy is sokat kézműveskedünk.
2013. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yehudina ***** válasza:
0%

Ez a bizonyos amerikai őrület sajnos betört kis hazánkba is. Igen! Sanos. Ez nem más, mint egy bizonyos réteg erőszakos haszonszerzése. Emlékszik valaki (aki elmúlt 30 éves) arra, hogy valaha is lett volna Mo-on ilyen marhaság? Mi november 1-én, Mindenszentek ünnepét úgy töltöttük el, hogy a halottainkat meglátogattuk a temetőben, vittünk a sírjukra krizatémot, imádkoztunk, a katolikusok gyertyát gyújtottak, majd szép csendben hazamentünk. Semmiféle őrültködés, egymás ijesztgetése, tökfaragás, gyújtogatás nem volt. Lehet, hogy maradi vagyok, de nekem se testem, se lelkem soha nem kívánta soha így a Halloweent, hallottaink ki- és megcsúfolását, maskarába öltözést, kis- és nagy gyerekek arcának koponyára, testének csontvázra való festését, egymás rémíszgetését. De ha kis hazánk már ennyira lealacsonyodott, hogy még ebben is az amerikaiak ......talpát nyalja, hát úgy kell neki!

Ebben én nem osztozom, pedig jómagam évtizedek óta egy "őrültködő" szabad nyugati országban élek. Üdv. mindenkinek.

2013. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!