Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is "fiúzik" 3-3,5 éves...

Nektek is "fiúzik" 3-3,5 éves kislányotok az oviban? Ez rendben van?

Figyelt kérdés

Szeptember óta jár oviba. Már az elején fura volt, hogy mikor túlvoltunk a beszokáson, hogy az öltözőben reggel köszöngetett 1-2 kisfiúnak, akkor olyan kis édesnek gondoltam.

De most már pár napja egyenesen meg vagyok ijedve, mert este a fürdésnél is erről beszélt, közölte, hogy nagyon szereti a "nagy Tomit", meg reggel ma nem csak köszönt, hanem meg is ölelte az egyik csoporttársát tök hosszan...rákérdeztem az óvónőnél, és mondta, hogy igen, ott az a kissrác a Tomi, és Mesi kiszemelte magának, meg van még más is, mindig a fiúkat "nyúzza".

Nem volt idő hosszú beszélgetésre, mivel egyedül volt, az óvónéni ezt nevetve mondta, de én meg megjedtem...

Most kezdte felfedezni a testét, ez rendben van, nem is szólok érte, utánaolvastam, de ezt a nyílt fiúzgatást furcsállom, nem látom a többi gyereknél...


köszi, ha válaszoltok, vagy elmondjátok a véleményeteket..



2013. okt. 30. 13:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én lányom szintén most kezdte az ovit, ő mondjuk nem ölelgeti a "szerelmét" csak közölte, hogy tetszik neki az Emil, meg vegyünk neki ajándékot...

Nagyon hamar felnőnek, na de azért ne ilyen gyorsan....

2013. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Totál rendben van!! Az én fiam még 1,5 éves sem volt, amikor már ennyire odavolt egy kislányért. Még ki sem tudta mondani a nevét, csak babának hívta, de amikor lementünk az egyik mellettünk lévő játszira, és a kislány nem jelent meg fél órán belül, akkor tudta, hogy a másikon van, és a kapuban állva kiabálta, hogy baba-baba-baba!!! Menni akart a kislányhoz. :) Azóta is nagyon szereti, sokat játszanak együtt, gyakran megpuszilja, megöleli, és ha megyünk hozzájuk, akkor csinosat vesz fel, és kérdezi, hogy ez tetszeni fog Fruzsinak? Ugyaníg amikor hozzánk jön egy másik kislány játszani ő is mindig csinos pörgős szoknyát vesz fel, mert tetszeni akar a fiamnak, és ezt persze közli az anyukájával is. Teljesen normális, sőt sokkal könnyebben barátkoznak kis korban ellenkező neműekkel.
2013. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lányom most kezdte az ovit, és napi 10x hallottuk töle egy kisfiu nevet és más fiu neveket is a csoportból.

Megkérdeztem az óvonöt, hogy itt sokat játszik velük? Ès mondta, hogy nem egyáltalán nem. Azért emlegetheti mert ezek a fiuk akikre minden nap sokszor rá kell szolni az ö nevük állandóan hallani, hangosak és feltünöek, ezért vonza a többi gyereket.

Lányom szerintem szeretne közéjük tartozni, de 3-4 fiu közé nehéz egy kedves aranyos kislányka bekerülni. Viszont ami meglepett, hogy ez a kisfiu akinek a nevét hellom mindig egyik nap mentünk be és megölelte a lányomat. (lányom meg totál megijedt töle)

2013. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

:-) Huh, gördül lefelé a szikla a mellkasomról...:-D


Írjatok, írjatok még!!!


Gyorsan utánaolvastam, és rendben van, időszerű, csak a ezek a szakmai olvasmányok amit találtam, nem terjednek ki arra a finom különbségre,határvonalra, amit én már soknak érzek...hogy csak beszél róluk, vagy meg is érint, ölelgeti őket, meg még "kelleti" is magát...


Szerintetek mondjam neki legközelebb, hogy nem ölelgetünk kisfiúkat csak úgy, vagy valami? Vagy ezzel szorongást okozok neki?

2013. okt. 30. 13:56
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan ölelgetheti, ha a fiúnak nincs ellenére. Csak akkor ne ölelgesse, ha a fiú azt nem akarja. :)Én hagyom a fiamnak, hogy ölelje, puszilja a lányokat, vagy fogja a kezüket, ha azok akarják.

És ha még kell bíztatás, akkor mesélek jobbat: Egyik alkalommal egy kislány nagyon rákattant a fiamra a játszin, és haza is kísértük egymást, út közben pedig a kislány fogta a fiam kezét. Kb egy héttel később a fentebb említett Fruzsival készültünk a fagyizóba, és indulás előtt a fiam megkérdezte, hogy foghatja-e Fruzsi kezét amíg megyünk. Mire én mondtam neki, hogy Fruzsi nem nagyon szereti, ha fogják a kezét, így nem biztos, hogy meg fogja engedni, de ne csüggedjen, majd foghatja Tamara kezét (aki korábban úgy rákattant a fiamra). És erre a fiam azt mondta, hogy "Én nem akarom Tamara kezét fogni, én csak Fruzsi kezét akarom fogni!"


Szóval van ilyen is. :) egy kis ölelgetés semmi extra. Talán mi is éppen ezt csináltuk gyerekként, csak már nem emlékszünk rá. :)

2013. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak ölelgeti,nincs azzal baj :)


Amikor nekem ennyi idős volt a lányom,akkor ugyanezt csinálta,csak ő féltékeny is volt hozzá, a kisfiúval ha más lányka játszott,akkor odament,arrébb lökdöste,hogy a Balázs az ő szerelme,csak vele játszhat.

2013. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Lányom mivel fiuk a testvérei fiukal is eljátszik ,de hol fiu nevet emleget ,hol lányt ,és mindenkinek köszön .
2013. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Az 5-ös hozzászólásban említett sztori idején a fiam még 2,5 sem volt. Tényleg semmi okod aggodalomra! :)
2013. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Lányom a 2 éves státuszon kézen fogva sétálgatott egy kisfiúval, ölelgették egymást. :)

Szerintem nincs ezzel semmi baj, ha nem tetszene a kisfiúnak, eltolná magától. :)

2013. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

jaj, de édesek..féltékenyek..::-)) na, jó, akkor lenyugtatom magam...

Utolsó:ez a mindenkinek köszöngetős időszak nekünk is volt...:-)) az is tiszta ciki volt, mert még a legutolsó hajléktalanhoz is odament, és udvariasan köszöngetett neki, meg a tök vadidegennek is az utcán, az illetők meg vissza, és ugye a jólnevelt illetők akkor rámnéztek, és nekem is köszöntek, én meg vissza, mert nem vagyok egy tuskó, utána meg láttam, hogy agyal, hogy kik voltunk...:-DD

az elején a közértig ami 50 méterre van, kb. 20 perc volt az út, mert én magyarázkodtam...:)

2013. okt. 30. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!