Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért reagál a legtöbb ember...

Miért reagál a legtöbb ember kritikusan ha megtudják hogy valaki a 8. gyermeket szüli orvosfeleségként?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Wow!

Minden tiszteletem neki!

2013. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Gratulálok neki, és sok boldogságot a csemetékhez! Nem tudom mért reagálnak az emberek úgy, talán mert irigyek! Nekem ismeretségi köreimben baráti körben is a nagy család a módi, 5-6 gyermek és a lehető legjobb körülmények között, magyar állampolgárok! :) Én is több gyermeket szeretnék nekem 3 van, 3. baba császárral lett, így sajnos max kettő lehet még, de így legalább 3 plusz 1 plusz 1 Ráadás lehet! :)
2013. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Kérdés, hogy miért lényeges elem a kérdésben, hogy orvosfeleség? És miért nem kőművesfeleség? Mert ha arról van szó, hogy a nő kizárólag a férje egzisztenciájára alapozva szül 8 gyereket, az számomra elgondolkodtató.
2013. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nyilván a férj egzisztenciájára tudnak alapozni,mi másra ennyi gyermek mellett nem igazán lehet saját karriert építeni.
2013. nov. 5. 21:32
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Engem is csak az anyagiak korlátoznak, ha 8 nem is de 4 gyerek beleférne...ha neki ez a teljes boldogság, kinek mi köze?
2013. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom mások mit gondolnak, személy szerint nekem az a véleményem, hogy 8 gyerekkel nem lehet érdemben foglakozni, még ellátni is elég nehéz lehet őket, különösen úgy, hogy az egyik szülő betegre dolgozhatja magát, hogy 10 embert eltartson. Ettől függetlenül mindenkinek a magánügye, hogy hány gyereket vállal.
2013. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Mert mi történik akkor, ha az orvosférjet ne adja ég, valami baj éri? Anyuka miből és hogyan tartaná el a gyerekeit?

Másrészt én sem hiszek abban, hogy ennyi gyereknél (de már 4-5-nél sem) minőségi figyelmet lehet fordítani mindenkire.

Plusz nekem az iskoláztatásuk is kérdéses, ismerve, hogy manapság az elvileg ingyenes oktatásban mennyi folyamatos plusz költség rejlik, amire nincsenek kedvezmények (különórák, tanfolyamok, színház, kirándulások, stb.) Ezeket nyolc gyerek esetében állni már önmagában hatalmas tétel. És gondolom az orvos apuka felsőoktatásba is szánná a gyerekeit, ami meg akár milliós tétel is lehet gyermekenként.

2013. nov. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Akkor az a férj biztos valami jól menő magán doki- plasztikai sebész;fogorvos... Az én férjem is orvos( hasi sebész) állami kórházban dolgozik+ van még 2 mellékállása, hogy tisztességesen megéljünk. Soha sincs itthon, van amikor a fia napokig nem látja... Most várom a kistesót, de több gyereket nem szeretnék, mert gyakorlatilag egyedül nevelem...
2013. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Én ismerek olyan családot, ahol 12 gyrek van. Apuka èpítész, anyuka praktizáló (!) jogász. Remekül megvannak, sok segítségük van persze, a nagyobbak is mindig segítettek, de soha nem voltak "rabszolgaként" befogva. A legnagyobb fiú gyermeke egyidős a legfiatalabb tesóval :)

Mindenkinek joga van eldönteni, hogyan akar élni.

2013. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Hogy a kérdésedre válaszoljak azért reagálnak így az emberek, mert a társadalom értékrendszere megváltozott. Már nem a családi kapcsolatok, a házasság, a gyermekek születése a fontos, az érték, hanem az anyagi jólét, a "jól lét". Ma az a divat, hogy csak 5 barbie babával lehet boldog a gyermek, ehhez pedig sok pénz kell. A nők saját, egzisztenciát akarnak, keveseket elégít ki, az hogy főállású anya lehet, és gondoskodik a férje a háttérről.
2013. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!