Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam irigy!...

2,5 éves kisfiam irigy! Hogyan tanitsam meg végre neki, hogy a játékait ossza meg másokkal is a játszótéren?

Figyelt kérdés
Persze ő játszana más játékával csak más ne játszon az övével. Nagy ritkán odaadja az övét ha a másik gyerek játéka érdekes és megkapja. De akkor is rá kell szólnom, hogy add oda te meg a te játékodat.
2011. szept. 17. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, ez olyan nehéz kérdés :( Nekem lányom van, ő is 2,5 éves, ő meg a másik véglet. Bárki bármit könnyedén elkér tőle, néha még úgy is odaadja a játékát valakinek, aki csak megáll megnézni mondjuk a babáját...:(( Nem tudom mi lesz így vele az oviban...
2011. szept. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pozitiv élményt csinálj neki otthon mikor ti játszotok hogy milyen ügyes mikor odaad valamit neked és ezt sokszor hátha rögzül.
2011. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az en lanyommal is ez van, nagyon ragszkodik mindenehez. Szerintem meg a legtobb gyerek ebben a korban igy viselkedik, a kornyezetemben latom.Idovel gondolom megvaltoznak a dolgok, persze az segit ha elmondjuk neki hogy engedni kell mast is jatszani a jatekaival, mert igy helyes.
2011. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális, nálunk is így volt. Hiába mondod neki, hogy de hát te is elvetted az övét, nem érti az érvelést, mert nem tud szempontot váltani, nem tudja beleképzelni magát másnak a helyébe, így nem éli át, hogy neki azt a játékot az a másik gyerek odaadta, akkor neki is oda néna adni az övét. Nemtom érthetően írtam-e. Nálunk is ez volt, most már javul a helyzet, két dolognak köszönhetően. Egyrészt megfigyeltem, hogy ismerős gyerekeknek, kis barátainak, unokatesónak simán odaadja, vagy legalábbis nem visít, ha elveszi. Msrészt bölcsibe kerüléskor ugye nem az ő felséterületén zajlik az élet, belecsöppent abba a helyzetbe, hogy minden közös, így tanulgatja az osztozkodást.
2011. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!