Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud aludni 2,5 éves...

Miért nem tud aludni 2,5 éves lányom?

Figyelt kérdés

Mostanában alvászavarokkal küszködünk. Bölcsi után már fáradt, aztán mire eljön a lefekvés ideje (mindig 7.30, reggel 6.30-kor van ébresztő) nagyon virgonc lesz. Lefekszik, és A RÁCSOT PISZKÁLJA, FORGOLÓDIK, "FEJEN ÁLL". Szegény szenved, nem jön álom a szemére. Mostanában már délután sem akar aludni, újabban a bölcsiben sem.

Azt mondja, nem fáj semmije, nem fél.

Több alvásra lenne szüksége szerintem.


Normális, hogy ilyen izgága, nyugtalan?



2013. nov. 8. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudok tanácsot adni, de velünk is ugyanez a helyzet. 2,5 évesen került bölcsibe, azóta nálunk is ez van, egész délután ásítozik, este mégis nehezen alszik el.

Sőt hétvégén itthon nem alszik el ebéd után, pedig álmos, csak játszik meg szövegel az ágyában, utána meg ásítozik estig. Neki is több alvásra lenne szüksége szerintem.

Lehet, hogy lelki okok, a közösségbe kerülés így jön ki rajtuk, elalvás előtt jön ki rajtuk a feszültség.

Kíváncsi vagyok a többiek válaszára, mit tudtok tanácsolni!

2013. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 2,5 éves, nem jár bölcsödébe, itthon vagyok még vele, de ő sem akar mostanában elaludni délután, az utóbbi hetekben, 2óra körül szokott elaludni úgy hogy mesélek neki lassan, halkan hogy elnyomja az álom kb fél-1 órán keresztül mire elalszik. Én is úgy gondolom hogy szükség van a délutáni alvásra, mert a kislányom is 2 órát alszik azért délutánonként, este nincs gond az elalvással. Én se tudok semmi okosságot mondani, szintén kiváncsi lennék más véleményére.
2013. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozok! Az én lányom 2,5 éves lesz karácsonykor és mostanában nehezen alszik du. is és éjjel is többször felébred! És ha nem piheni ki magát akkor nyűgös lesz. Én arra gondoltam, hogy talán az zavarta meg, hogy mostanában már nem tudunk annyit kint lenni az udvaron, mint amennyit megszoktunk, mert korán sötétedik...Legalábbis ezzel nyugatatom magam. :)

Nem jár se bölcsibe, se oviba.

2013. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma éjjel is háromkor átjött, és onnantól nem aludt. Nekem 6-kor kellett kelnem, erre felébredt. Összesen 6 órát aludt ma éjszaka.. ez már gáz.

És tegnap délután semmit.

Ő meg még annyira nem is álmos nappal. Bírja....

Lehet, hogy orvoshoz kéne menni?

2013. nov. 9. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!