Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lányom kb. egy hete...

4 éves lányom kb. egy hete nem akar egyedül aludni, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Korábban semmi gond nem volt az alvással,megszokta, hogy este meseolvasás, puszi, és alvás. Kb. egy hete kéri, hogy aludjunk vele. Felváltva nála alszunk, egyik nap a férjem másnap pedig én. De ezt is úgy, hogy elkísérem aludni, és mondom neki, hogy elszaladok zuhanyozni, és mindjárt jövök. És akkora hisztit lecsap, hogy csak nézek. Tegnap mondtam neki, hogy a mai naptól mindenki a saját ágyában alszik, mint régen, szintén hisztizett.

Amióta ez a cécó megy, sem ő, sem a kishúga, és mi sem tudunk rendesen pihenni. A hisztije miatt 22h körül alszik el. Másnap fáradtan, nyúzottan megy az oviba.

Azt tudom, hogy egyik éjszaka rosszat álmodott, mert kétszer sírva ébredt,másnap reggel megbeszéltünk mindent.

Mit tanácsoltok nekünk, hogy oldjuk meg ezt a helyzetet?


2011. okt. 18. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Van a szobájában éjjelifény???Kislámpa.Hagyd nyitva az ajtót a szobájában.Esetleg kapcsoljatok neki mesét alvás elött.

Mitöl ijedt meg???


A lányom kapott a szobájába egy tv t és dvd t.Azóta alszik egyedül mint a kisangyal. :)

Mosdás fogmosás,megnéz egy tom és jerryt,esetleg kis vakondot.....E`s már alszik is.

2011. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, van neki kislámpája, egész éjjel világít neki. Azt mondta, akkor éjjel, álmából felsírva, hogy egy csúnya szemű bácsi van az ajtónál. Biztosan most kezdenek egyre többet álmodni. Azért kezdtünk el nála aludni, mert előtte rendszeresen fent voltunk ötször-hatszor,és már nem bírtuk. (hol pisilni kellett, hol szomjas volt....tudjátok, milyenek, mindent kitalálnak)

Most arra gondoltam, hogy lassan következik, hogy a tesóját átesszük hozzá a szobába, szerintetek ez megoldás lehet?(Eddig azért nem egy szobában voltak, mert szopizott, és elég sokszor fent volt éjszaka,nem akartuk zavarni a nagyobbat)

2011. okt. 18. 07:20
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

ne tv-re aludjon el, mert még rosszabul fog aludni.


Fél, ez természetes föleg ebben a korban. Ha kell legyen kis világítás a szobájában.

és kérdezz rá mitöl fél. ne mond hogy semmi baj, és nem kell félnie. ö fél és ezek az ö érzései, ne vedd el a szabad érzéseit és ültesd bele a tiedet. Inkább keressétek meg a félelem forrását. Ha megtudja nevezni akkor oldjátok meg játékosan, ha nem akkor segíts neki megkeresni. pl ha nem tudja megmondani, akkor kérdezd meg hogy a krokodiltol félsz? ekkor rá szokták vágni hogy igen. és hol lakik a krokodil? a szekrény alatt? na már meg is van a félelm forrása. (habár csak az egyedüllétöl, sötéttöl fél, de az ö képzelet világának ez elég) ekkor etessétek meg a krokodilt. vigyetek a játékkonyhából neki enni minden este. ha éjszaka felébred a krokodil miatt akkor etessétek meg megint.


de amit ne tegyél, ne mond neki hogy semmi baj, és nem kell félni. honnan tudod hogy semmi baj sincs? nem te érzed a gyereked.

2011. okt. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nnna, ez aztán a brilliáns válasz!
2011. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Elsö vagyok....

Ìrok valamit nem kell megfogadni,de nálunk ez történt kb.1 éve....A lányom januárban lesz 4 éves.

Èjjel rosszul aludt,sírt,stb.Reggel azt mondja,hogy látott egy csúnya bácsit a szobában.Ott állt az ágya mellett és nézte öt.Azt mondja engem is látott .Mármint a bácsi.A két szoba között nincsen ajtó feltéve....

Hát én halálian megijedtem,de ezt neki nem mondtam.Mondtam nincsen csúnya bácsi,nem kell félnie töle anya megvédi...Mikor anyummal beszéltem telefonon,elmondtam neki mi történt.(Mikor a lányom beszélt a mamával neki is elöadta a sztorit szórul szóra ugyan úgy.....)Erre kiderült ugyan ez volt egy ismerösünk kisfiával is. :(Ök tettek egy olvasót az ágy felé,és szentelt vízzel megszórták a szobák sarkait.Hát én is ezt tettem.Az olvasó a mai napig ott van az ágya felett.Azóta nem volt csúnya bácsi.Jól alszik a lányom.


Erre lehet lehurrogni,de nálunk ez így történt.

2011. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

èn meg a második vagyok.

az elsö ugyan azt tette amit én írtam.


komolyan vette a félelmét a gyereknek. majd tett ellene.


én mondjuk személy szerint inkább össze baatkoznék a csúnyabácsival. Pl rajzoltatnék neki egy szép képet, hogy mikor elmegy az ajtó elött akkor jót nevessen és tovább menjen. A csúnya ba´csik nem kell hogy rosszak legyenek. így egy elöítélettel kevesebb lesz gyerekednek. sajnos gyerekünket nem a csúnyabácsiktól kell félteni hanem a rossz emberektöl, és ezek legtöbbször ugyan olyanok mint mi.


mondjuk tennék a bejárati ajtóra egy képet. mondjuk olyat amin itegettek a csúnya bácsinak, hogy majd nappal beszélgessetek mert sötétben nem jó.

2011. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Elsősorban azt kellene elkerülni, hogy hozzászokjon, hogy a szülők vele alszanak, mert utána rosszabb lesz a megvonás, ha két hónap múlva megunjátok a dolgot. Addigra a kislány frankón megszokja a jót. Szóval mással kéne elterelni a figyelmét. Mert egyértelmű, hogy rosszat álmodott, csak erről van szó. Aztán ráérzett az ízére, hogy milyen klassz, ha vele vagytok. Talán nem alszik mostanában olyan mélyen, erről lehet szó. Nekem 3 gyerekem van, és mind álmodik rosszakat. Ha egyre nagyobbak lesznek, ésszel már felfogja, hogy ezt ő csak képzeli (bár akkor is rettentően fél). Hogy példát mondjak az én okos és racionális fiam, aki már az óvodában sem hitt a mikulásban és a Jézuska karácsonyfájában ... szóval 9 éves volt, amikor még mindig mesélt a félelmeiről éjszaka. Tehát ne várja senki egy 4 évestől, hogy megküzd egyedül a csúnyaszemű bácsival. Talán etessük meg? Vagy én nem is értem, hogy miket írt itt valaki. Ha eljátszod, hogy igen, itt van "a szekrény alatt", tehát belemész a játékába és eljátszod, hogy létezik, akkor mégjobban fog félni. Igenis meg kell vele értetni, hogy nincs itt senki és semmi!!! "Gyere járjuk körbe a lakás, felveszlek az ölembe, és nézd, be van zárva az ajtó, meg az ablak, és ide senki, de senki nem tud bejönni. Ezt csak álmodtad, csúnya rossz álom volt, de már elmúlt." Mond neki, hogy Te is szoktál rosszakat álmodni, meg apa is, meg mindenki ... Vagy néhányszor meséld el neki, hogy Te mit álmodtál az éjszaka és akkor rájön, hogy ez egy természetes dolog, hogy éjszaka mindenféle különös dolog van az emberek fejében. Amúgy nekem az volt a módszerem, hogy ilyenkor elég rendesen fel kell ébreszteni, felültetni, hogy kimenjen a fejéből és ne álmodja tovább, ha visszaszenderedik. Vizet adok neki, hosszasan beszélek hozzá, hogy holnap miket fogunk csinálni, elterelni a figyelmét, meg hogy a nyuszika és a tigris itt marad veled és vigyáz rád. És nyugtasd meg, hogy ha újra jönne a bácsi, Te itt vagy a szomszéd szobában, szóljon csak nyugodtan Neked. Valószínűleg nem fog neki tetszeni, hogy nem maradtok vele aludni, merthát neki az biztonságot és nyugodtságot ad, ez természetes és érthető. De. MEg kell tanulnia kezelni a saját félelmeit, nem aludhattok örökké mellette! Keményen hangzik ez, de ahogy írod, hogy "hisztizik" tényleg csak arról lehet szó, hogy az akaratát akarja így érvényre juttatni, hogy értetek sír és nem a félelmeitől. De ha látja, hogy megingathatatlanok vagytok, egy idő után alábbhagy a hisztije. Az embernek megszakad a szíve, de erősnek kell lenned. A hiszti kizárólag nektek szól, hogy elérje a célját. Egyébként szerintem az óriási ötlet, hogy most tegyétek össze a gyerekeket, mert ha éjszaka felébred és látja, hogy ott szuszog mellette a kistesó, még ha csak nagyon picike is, akkor is nyugodt lesz, hogy nincs egyedül! És ha most ez a változás áll be a kis életébe, hátha zökkenőmentesebb lesz ennek a hétnek a nyomait elfelejtenie. Hátha bejön, ha amúgyis előbb-vagy-utóbb összeköltöztettétek volna őket, hát ez egy jó apropó. És éreztessétek úgy, hogy ez neki egy kegy, hogy vele lehet a kistesó. "Najó, együttaludhatsz akkor a hugoddal" ... Hát remélem sikerül. Sok sikert!
2011. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Amit az utolsó írt az egy felnöttnek természetes, de még nála sem mindig.


èn felnöltt fejjel is félek egyedül a házban éjszaka és ezért pl nappaliban alszom ha egyedül vagyok. van riasztonk jól zárodo zárak. ha a riasztó megszolal kb 1 éprc és itt vannak a biztonságiak. De még is a nappaliban alszom.

Na és van jézuska, és télapó is aki egyszerüen bejut a házban annélkül hogy nyitva lenne az ajto. és ha nyitva nyáron az ablak akkor megint féljen?

ez butaság egy 4 éves gyerek nem fogja fel (még felnött is nehezen) hogy nem jut be. amikor rosszat álmodott is be volt zárva az ajto. egy 4 éves nem tudja a valóságot és az álmokat szétválogatni. neki a télapó létezik és a jézuska is berepül a szobába.

ezért kell megbarátkozni vele. ezért kell felfognia, hogy az álmainktól ne féljünk, a télapó sem félelmetes még is bejár hozzánk, ahogy jézuska sem. vagy féljen tölük is?

az hogy a szél megelngeti a függönyt neki már valami ott van. mondhatjuk hogy szélúrfi, de azt nem mondhatod hogy semmi, mert igenis a szél ott volt.

és az hogy neked nem nagy dolog mert felnött vagy attól a gyereknek ez egy óriási dolog, és nem mondhatod hogy semmi nem történt.

2011. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen, hogy válaszolt, számomra mindegyik válasz nagyon hasznos volt!

Mindenképpen beszélgetni fogok a lányommal az álmokról, talán így majd könnyebben megérti, hogy az nem a valóság.

A 9:47-es válaszoló meg is erősített abban, hogy most költözzön a tesó a szobába.Bízom benne, hogy így tényleg megnyugszik majd.


Kedves Első válaszoló, amit írtál az nekem is megfordult a fejemben, múlt héten itt a gyk-n olvastam arról, hogy ebben a korban még nyitva van a gyerekek "harmadik szeme".

Azóta sokat gondolkodtam ezen...talán ez sincs kizárva.

2011. okt. 18. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Ismét elsö...

Nálunk azóta semmi gond,akárki akármit is gondol vagy mondd.

Az olvasó ott van az ágya felett.Még dédi hozatta az atyával Rómából.Megszentelt olvasó.

Nekem olyan eszembe sem jutot,hogy "összebarátkozni a csúnya bácsival"Mondtam neki,hogy nincsen itt senki,stb....Elmesélte milyen volt a bácsi,milyen ruhája volt.Mondta koszos kabát volt rajta...Szegénykém. :(


I`rj,majd hogyan alakulnak az éjszakáitok.

2011. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!