Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a lassan 5...

Normális, hogy a lassan 5 éves fiam egyre kevésbé igényli a társaságomat? Vagy elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Első gyerek, nincs hasonló tapasztalatom. Év eleje óta dolgozom, egyszerre jövünk haza a munkából/oviból, sok még a tennivaló, kevés időm jut rá. Eleinte sokszor jött oda hozzám, én pedig mondtam neki, hogy amint mindennel végzek megyek és játszunk. Ezt legtöbbször be is tudtam tartani, igyekszem figyelni rá és legalább egy kicsi időt úgy tölteni, hogy mással nem foglalkozom, csak vele.

Az utóbbi időben viszont kevesebbszer jön, kevesebbszer szól. Esténként már nem kéri a szép álmokat puszit (reggel az oviban búcsúzásnál ugyanúgy kapok puszit. Viszont éjszaka ugyanúgy átmászik hozzám az ágyba, ugyanúgy jön oda, ha valami baja van vagy fáj, ha rájön akkor ugyanúgy bújik.

Ez csak a természetes "elszakadás", vagy túl sokszor küldtem el azzal hogy majd jövök?


2013. nov. 9. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
6%

Nem számíthat Rád, mert nem állsz rendelkezésre, amikor szüksége lenne erre - az esetek 95%-ában.

És ezt megtanulta.

2013. nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

hát ugye ezt nemtudni,hogy igazából a "korral jár" és kezd leválni rólad vagy valóban megszokta,hogy majd Anya jön addig el kell játszanom magamban!

Nállam alapszabály,hogy amikor hazaérünk egy fél órát játszunk nem csinálok semmit(max hajába fött krumplit feldobom vagy a tészta főző vízét forrni stb ami tényleg csak 2 perces művelet) és akkor ki van elégítve az Anya iránti vágya egy kis időre!érthető hisz egész nap nem láttátok egymást jóhogy rád vágyik!Majd a fél óra intenzív játék után mondom neki,hogy Anyának el kell menni gyors vacsit összedobni meg elpakolni a ruhákat a szárítóról addig te építs egy autópályát meg egy garázst az autóidnak és mire végzel addigra jövök vissza és játszunk tovább,és akkor jól el van mert tudja,hogy majd még vissza megyek hozzá!

2013. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!