Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon elrontottam, beszoktatá...

Nagyon elrontottam, beszoktatás alatt mindig vittem a fiamnak egy kis meglepetést az oviba, most meg már elvárja, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy pár napig a beszoktatás alatt, amig úgyis sírósabb, viszek neki egy apróságot amikor megyek érte. Egy pici csoki, szívószálas innivaló, párszáz forintos apróság, ilyenek. Már 3 hete jár, de már ha megyek érte, az az első, hogy mi a meglepetés? És addig nyafog amíg oda nem adom (csak az utcán adom oda nem az oviban). Ráadásul odáig fajult, hogy ha nem csokit viszek, akkor sír is. Pedig nálunk nem volt szokás a mindennapos csokizás, de most nagyon rászokott erre. Gondolom az a megoldás, hogy többet nem kap és kész, de nem akarom, hogy végigordítsa a folyosót minden nap, mert nem vittem semmit. Mit tanácsoltok?
2012. okt. 18. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne "tárgyakkal"édességgel motiváld,hanem pl ovi útán játszóterezés,vagy diavetítés otthon,stb ilyesmivel is sikered lesz! :)Ha az ordítás miatt továbbra is viszel,ő nyert a hisztiével!Mond el hogy sajnos mindennap nem tudsz csokit vinni mit szólna ha valami klassz dolgot csinálnátok helyette.....
2012. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is így csinálom a bölcsit és működik,nem sír míg bent van.

Ő is elvárta pár hétig de aztán elfelejtette:)

2012. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az első jókat mond.

Én is csináltam ilyet, és még nem szoktattam le a fiam. Bár nekünk a másik véglet miatt kellett, ugyanis (bölcsis) nem akart hazajönni az atyaúristennek sem. Én ropival csaltam mindig a bicikliülésbe, aztán lecseréltem gyümölcsre, egy banán, egy mandarin, stb. Két hónapja kezdte, most már nem igényelné, talán már érti, de azt vettem észre, kevés neki az az adag kajcsi, amit bent kap. Úgyhogy most már azt szoktam mondani, 10 perc sincs, míg hazaérünk, és otthon kaphat második uzsonnát. (Én persze adok is, mert látom, hogy enne)

2012. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a hibát én is elkövettem tavaly, csak kis szívószálas üdítővel. De hát ez hosszú távon marha drága, elegem lett.

Pár nap nyávogás után rájött, hogy majd itthon kap inni pohárból.

Nem baj, ha ordít, tényleg pár nap, hidd el nekem.

2012. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hihi, én is pont így jártam tavaly, hogy csoki függőt csináltam a gyerekből. Ráadásul a húga is kérte a csokit, mivel a bátyó is kap...

Aztán átszoktunk a szívószálas üdítőre. Egyszerűen előadtam, hogy elfelejtettem csokit hozni. Vagy: nem volt otthon, bocsi...

Most már erről is leszoktunk és kulacsban viszek frissen facsart narancslevet, amibe belecsempészem a multivitamint. Így aztán "meglepi" is van, meg egészséges is. Drágának drága, de legalább nem csoki...

2012. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Leszoktatni szerintem is drasztikusan lehet csak, pár napig kell kitartani.

Mondjuk érdekes hogy ez nálunk reggelente van meg, és még nem jutott eszembe hogy leszoktassam róla.

Minden reggeli "szertartásunk" hogy amikor itthon felöltözünk kér pénzt, kap 100Ft-ot.Abbol reggel bemegyünk a boltba és ő megveszi a kis útra valóját, általában azt a piskótás tejszeletet szokta venni.(neki igazából az a lényeg hogy ő vásárol magának, ő veszi el, viszi a pénztárhoz és fizet) .Míg megvárjuk a buszt addig megeszi.


Én egy héten 2x suliba vagyok, akkor nem én megyek érte az oviba és későn is érek haza.Olyankor ha hazaérek és még fent van, mindig keresi a táskámban az ajándékot.De ez csak akkor van amikor nem én megyek érte.

2012. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!