Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről a hisztike...

Mit gondoltok erről a hisztikezelési módszerről?

Figyelt kérdés

Utaztam ma busszal. Amikor felszálltam, már akkor hisztizett egy 2-2,5 éves forma kislány, mert le akarta venni a gumicsizmáját. Az anyja egy ideig türelmes volt, ez tény.


De aztán (úgy 30 perc után?) megmondta a lánynak hogy ha leveszi, mezítláb megy haza és kidobja a kukába a csizmát. A gyereket ez nem hatotta meg, levette. Ugyanott szálltunk le, és az anya tényleg kidobta a csizmát az első kukába, a gyerek meg mezítláb ment haza.


Ez csak nekem nagyon durva?


2013. nov. 10. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Következetes volt, igaza van. Általában pár ilyen akció után a gyerekek (a makacsabb főleg) be szokták látni, hogy következménnyel jár, ha döntést hoznak és ez minden esetben kiszámíthatóan ugyanaz.
2013. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%
2,5 éves gyerekkel ezt nem tesszük.Főleg nem ebben az időben. Volt kitől örökölnie a gyereknek a hisztit szerintem.
2013. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy tuti felfázik szegény gyerek.


Amúgy az anyja nem kiabált vele, nem emelte fel a hangját, nem volt ideges. Nem is értem, hogy bírt olyan nyugodt maradni, hiszen tényleg folyamatosan hisztizett a gyerek.

2013. nov. 10. 14:06
 4/20 anonim ***** válasza:
7%
Ezért kell mindig kényelmes ruhát venni a gyerekeknek. Egy ekkora gyereket nem kellene ilyesmiért büntetni, pláne hagyni, hogy mezítláb menjen haza ilyen hidegben.
2013. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Legközelebb már tudni fogja a gyerek, hogyha az anyja mond valamit, akkor az úgy is lesz! Az más kérdés, hogy felfázhat a gyerek...
2013. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
kész... már ezért is ítéljünk el valakit, hogy normálisan neveli a gyerekét... hihetetlen. ha kapott volna egy pofont, gondolom akkor meg azért írtál volna ide, mert milyen dolog az, hogy veri a gyerekét, nem? tökéletesen jól csinálta, arról nem is beszélve, hogy te nem láttad, hogy meddig ment a gyerek mezítláb. gondolom ugyanis, hogy visszafordultak, miután elmagyarázta a kölöknek hogy ez így nem járja, és kivették a kukából. vagy ölben vitte haza, tök mindegy. felfázni biztos nem fázott fel, ellenben remélhetőleg egy életre megtanulta, hogy azt csinálja, amit mondanak neki, valamint hogy az anyja nem csak a levegőbe beszél. nagyon helyes, tiszteletre méltó.
2013. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

5ös vagyok.


Az a baj sok szülővel, hogy csak ígérgeti a gyereknek, hogy így megbüntetlek, meg úgy megbüntetlek, de általában nem tesznek semmit, csak ordítoznak a gyerekkel. Sokkal jobb az, amit az a nő csinált. Megmondta, betartotta.

2013. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk az is igaz, hogy már elég sok mindennel próbálkozott.

Meg mondta is a lánynak, hogy reggel ő választhatott, hogy a cipőben vagy a csizmában akar menni, ő meg a csizmát választotta.


De akkor is, úgy sajnáltam szegény gyereket :-( Mezítláb megy haza, aztán majd "leesik neki" hogy a csizmája sincs többet :-(

2013. nov. 10. 14:16
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Biztos vagyok benne, hogy pár méter után , az anyja ölbe vette és úgy vitte haza. Vagy alig pár méterre lakhattak a csizma kidobásakor.

Tapasztalatból mondom, hogy nagyon is jó "nevelési módszer"

Igaz,én nem a csizmáját, de sok hisztit ugyanezzel a módszerrel szereltem le.

Nekem a fiam hisztizett sok mindenért. Sosem vertem meg, sosem ordibáltam vele. Amikor elfogyott a birka türelmem, akkor jött nekem is ez a büntetés.

- Ha nem eszed meg az ebédet, kidobom a fagyit. Nem ette meg, a fagyi ment a nagy kukába.. Volt fagyi- nincs fagyi.

- lefekvéskor: Ha még egyszer kimászol az ágyból és 120x kell visszavinnem téged, akkor megy a kukába Balu kapitány.. Balu kapitány a kukában landolt.. és így tovább.

Hamar rájött a fiam, hogy a "fenyegetés" mindig valóra válik, és amikor jött a szokásos "ha nem csinálod, ha nem eszed, akkor ez és ez ki lesz dobva." leszokott a hisztiről..

Ma egészséges felnőtt férfi lett. Nyugodt természetű, akárcsak én voltam..:)

2013. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Én nem látok ebben nagy tragédiát? Most hagyta volna rá? Akkor a gyerek legközelebb még nagyobb patáliát csap, mert tudja, hogy nincs következménye. Verte volna meg?


Nem hiszem, hogy a gyerek maradandó sérülést vagy betegséget szedett volna össze, amúgy sem tudjuk, hogy nem-e pár kapunyira laktak. Ha idegbeteg, a gyerekével nem törődő nő lenne, akit nem érdekel, hogy megbetegszik-e, akkor az ilyen úgy lepofozta volna az első nyikkantáskor a kiskölköt, mint a szél.


Nálunk is sorakoztak szemeteszsákban a játékok az ajtónál, és lám, egy perc alatt felfogták a gyerekek azt, amit előtte hetekig mantráztam, kértem, utasítottam, magyaráztam. Én végül nem dobtam ki, de komoly tárgyalásokat folytattunk, feltételekkel és egyeztetésekkel, próbaidővel. Azóta is elég őket emlékeztetni erre az esetre, 5 perc alatt olyan pöpec rendet vágnak a szobájukban, hogy öröm nézni.

2013. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!