Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről a hisztike...

Mit gondoltok erről a hisztikezelési módszerről?

Figyelt kérdés

Utaztam ma busszal. Amikor felszálltam, már akkor hisztizett egy 2-2,5 éves forma kislány, mert le akarta venni a gumicsizmáját. Az anyja egy ideig türelmes volt, ez tény.


De aztán (úgy 30 perc után?) megmondta a lánynak hogy ha leveszi, mezítláb megy haza és kidobja a kukába a csizmát. A gyereket ez nem hatotta meg, levette. Ugyanott szálltunk le, és az anya tényleg kidobta a csizmát az első kukába, a gyerek meg mezítláb ment haza.


Ez csak nekem nagyon durva?


2013. nov. 10. 13:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell beparázni, nem lesz mindig ilyen vele a nő. Max. 3x eljátsza a hisztit a kiscsaj, utána már komolyan fogja venni az anyját.

Jól tette!

2013. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem volt túl hideg, és a kislány nem tudott felfázni, akkor teljesen egyetértek.

Az a legrosszabb, ha mindig engedsz a gyereknek, mert sajnálod, pikk-pakk a fejedre nő, ezt tapasztalatból mondom. (Anyukáméknál a mai napig a kisfiam dirigál, mert mindent megtesznek, csak nehogy sírjon ez a kis gyerek. Hiába mondjuk nekik, hogy ez nem jó, ráadásul a mi helyzetünket is nehezítik, mert a kislurkó otthon is elvárná ezt a fajta bánásmódot.)

Egy-két ilyen drasztikus lépés, és a kislány megtanulja, hogy amit anya mond, azt komolyan mondja, és hisztivel nem ér el semmit. Egyáltalán nem volt durva szerintem, amit az anyuka csinált.

2013. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
20%

Valóban jó módszer vmi kedves tárgy elvétele v. elvételével fenyegetés.


de itt?


Épp az lett az eredmény amit a gyerek akart.

Mezitláb akart lenni, így az anya engedett neki, levették a csizmát és még ki is dobták.


A valódi megoldás az lett volna, ha leveszi a csizmát nem kap ebédet v. nem kap játékot, tévét csokit.


Így valóban azt tanulta volna meg ezzel a drasztikus, de sok gyereknél egyedüli eredményt produkáló módszerrel, ha ostobaságot akar annak súlyos következménye van!

2013. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

14: Én viszont azt látom, hogy minden gyerek más, mindegyiknél más módszer válik be. Pl. nekem a kettőnél sem rendezhetek le mindent ugyanúgy, mert az egyik addig nem ért a szép szóból, amíg nem emelem fel a hangom, míg a másik ettől csak dacos lesz, viszont okos diplomáciával mindent el lehet nála érni.

Azt a gyereket is az anyukája jobban ismeri, mint mi, vadidegen kommentelők.

2013. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17%

Nekem nem jön be az ilyen stílus, de lehet előbb célt ér vele, mint én a folyamatos magyarázásommal.

Mert azt látom, hogy nekem kezdenek a fejemre nőni a srácaim, mert megfogadtam, hogy nálunk nincs kiabálás, nincs verés, csak bünti. Na, a kiabáláson túl vagyunk, semmi haszna, csak magamat borítom ki. Rájuk csapni nem fogok, ha a fene fenét eszik se! A bünti meg nem mindig hat.

De ilyen drasztikus büntetés nem volt még nálunk, és tény, hogy sokszor csak ígérgetek, aztán nem tartom be...

De ebben az időben a felfázás miatt is durvának tartom. Még nyáron esetleg, de én akkor sem tudtam volna megcsinálni.

2013. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és 14/15-ös hozzászólóval teljesen egyet értek! Minden gyerek más, és ki tudja mi volt az előzmény! Amióta benne vagyok a "játékban" már óvatosan ítélkezem. :)
2013. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jól tette, ebbe semmi drasztikus nincs, nem tudom miért kell ezen problémázni, már az is baj ha valaki nevel nem csak járatja a szàját???
2013. nov. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy pont kiskorban kell a gyereket megtanitani a dolgokra, nevelni, mert ha ilyenkor mindent ráhagy később fogja majd a fejét
2013. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
VAlóban következetes volt az anyuka- mégha ebben az időben talán szegény gyereknek mégsem volt a legjobb mezítláb hazamenni... de talán tanult az esetből.
2013. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én egyszer a gyerek kis motorját dobtam ki a konténerbe:)Lementünk,30 méter után el kezdett hisztizni,mikor a kukákhoz értünk,hogy őneki kell a kis motor,menjünk vissza..mondtam,jó,de ha nem motorozol vele,csak megint én cipelem,kidobom a kukába....visszamentünk a motorért....mire újból a kukákhoz értünk,megint hisztizett,hogy ő mégsem akar motorozni hozzam...mondtam neki,hogy üljön rá és motorozzon mert ha nem,tényleg kidobom,belőlem nem csinál hülyét.....toporzékolt,hogy márpedig én hozzam....megfogtam a kis motort és azzal a lendülettel már repült is a konténerbe....lányom egyből csendben maradt és szó nélkül jött....persze,pár méter után visszamentünk érte és kivettük,de soha többet nem csinált ilyet....meg mindenkinek mesélte két hétig:D
2013. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!