Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? A 13 hónapos...

Mit csináljak? A 13 hónapos kisfiam semmi innivalót nem fogad el!

Figyelt kérdés
Tápszeres baba volt (cumisüvegből kapta), majd a tápszer mellé szépen bevezettem az összes neki adható élelmiszert és szépen kialakult az egyensúly. 1 éves korában már csak reggel és délután kért tápszert (a vizet, teát, gyümölcslevet nem fogadta el), utána már nem kérte a délutánit és mostanra már a reggelit sem kéri. Próbáltam pohárból, kanállal, folyamatosan próbálkozok a cumisüveggel... Minden hiába. Már ötletem sincs, mit csináljak. Most próbálom minden ételét levesebbre csinálni, hogy legyen elég bevitt folyadék, de borzasztó ez az egész.
2013. nov. 18. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálkozz bolti tejjel, az enyém is elutasította a tápszert egyik napról a másikra.
2013. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a tápszerrel van baja (kekszes pépként imádja), hanem a folyadékokkal. Semmit nem iszik.
2013. nov. 18. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi a tápszert, akkor is be kell vezetned helyette a tejet, mert naponta fél liter tej alapú táplálékra szüksége van. És lehet neki adni tejtermékeket, mert az is tej alapú, de abból nem tudsz annyit adni neki, hogy meglegyen a fél liter. Meg hát ha inná a tejet, kakaóként is megcsinálhatod egyébként, akkor meg folyadék is lenne benne.

Amúgy miket eszik?

Mert ha édesebb, gyümölcsösebb ételeket eszik, akkor arra nem is fogja kívánni a folyadékot.

De ha adnál neki kenyeret, kis felvágottal, akkor biztos, hogy inna rá. Vagy főzelékekre. Arra is inkább isznak.

Gyümölcsökre annyira nem szoktak inni.

Milyen teával és gyümölcslével próbálkoztál?

2013. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Darabos ételeket még nem nagyon eszik, csak ami szétmálik a szájában, mástól öklendezik és inkább nem is eszik. Húsos főzelék és sós keksz után sem hajlandó inni. Jogjurtot szívesen eszik, így megvan a kellő mennyiségű tejtermék is. A tápszerével csinálok tejpépeket, azt is szereti.

Próbáltam tejet, kakaót, teát (Hipp instant, főzött, cukorral, cukor nélkül, citrommal, citrom nélkül), amikor kórházban volt, imádta az ottani citromos teát, de már azt sem issza meg, gyümölcslé (hohes c mild multivitamin, almalé, narancslé, meggylé...).

2013. nov. 18. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt,aztán a dietetikus javasolta,hogy próbáljam meg ezt:


[link]


tisza cukor az egész,nem valami egészséges,de már nem érdekelt, csak igyon. Na,ezt megissza.

2013. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ősszel nekem is keveset ivott a fiam aztán rájöttem hogy ha langyos akkor megissza. Most termoszba teszem az üvegét és így megissza a teát vagy vizet is. Mi is tápszeresek voltunk de most tejitalt iszunk (milumil, milupa) mert nagyon sokat hagyott meg, ezt szépen megissza 230 ml-t. Nekik még reggel-este inni kell valamit nem elég a joghurt meg hasonló tejtermékek. Próbáld ki a tejitalokat!!Úgy gondolom én is, ha több darabos kaját enne több folyadékot inna, a védőnő nem ad tanácsot ebben?
2013. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!